Болничен за гледане на дете и майчинство?

  • 1 340
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 227
От 01.06 се върнах на работа и ще си подам декларация за получаване на 50% от майчинството /детето сега е на 1г6м/. Обаче сега влязохме в болница с нея, и сигурно ще ми издадат болничен за придружаване. Чудя се какво да го правя  newsm78 Т.е. ще взема ли и 50% и сумата на болничния? Или ще трябва да подам няколко декларации за тези 50% - за прекъсване, после за възобновяване като изтече този болничен?
И този болничен като се изчислява, ще вземат 6 месеца назад, но от преди излизането ми в болничен за бременност и раждане, нали?
Пускам отделна тема, защото след малко се връщаме в болницата и така ще ми е по-удобно да проверя за отговори.  Embarassed Благодаря

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ще получаваш 50 процента майчинство+болничния.болничния не замества майчинството т.е получаваш 50 процента майчинство+ заплата или 50 процента майчинство+болничния.

Не си попълнила още декларацията за 50 проценат майчинство?

за изчислението ще ти вземат 6 те месеца назад т.е декември08-май09,ако болничният е издаден от юни месец

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Ne sum q podala o6te v noi za6toto e s data 01.06 i vliza v m.juni,t.e. sled kato platim junskite os4urovki. a za drugoto-imah predvid dali maj4instvoto 240lv vliza kato dohod za bolni4niq. izv za latinicata, pi6a ot tel-a

# 3
  • Бг
  • Мнения: 845
Привет, болничният ще ти се изчисли на база на минималната работна заплата за съответния период, т.к. тези месеци, които си била в майчинство нямаш получаван доход по трудово правоотношение. Успех и бързо оздравяване.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
на 240 лв ще ти сеизчислява болничният

попълни молбата за 50 проценат,за да могат през юли да я внесат.

Общи условия

Активация на акаунт