КРИЗАТА - от един друг ъгъл .

  • 4 729
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Знам, че имаше тема/и , няколко даже за КРИЗАТА  Simple Smile
Искам да ви попитам, макар и наивно , а също и да ви помоля да се опитаме да видим дали можем да погледнем
голямата ФИК от един малко по-различен ъгъл ...
А именно , виждате ли нещо , макар и малко - положително в такива ситуации и конкретно в настоящата ?
Аз имам мнение по въпроса и ще споделя впоследствие .
Дали пък оптимизма ми не  Е просто безграничен ?  ...  Laughing

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 10:55 от Magesta

# 1
  • Мнения: 5 622
Аз виждам положителни страни. Овълчилите се търговци, хотелиери и прочие си седнаха на задниците и нещата (стоки и услуги) станаха по-достъпни за обикновените хора. Като пример мога да дам офертите от **** и *****  звездни хотели, които са повече от достъпни и много хора ще си позволят да отидат на море, ако до сега не са можели да го направят. Грандхотела във Варна, например, знам, че предлага ол инклузив оферти на цена от около 30-60 лв на ден за човек. Други хотели се движат в рамките на 70-90 лв за същото  Wink Кога е било това- никога  Laughing Да живее кризата  Mr. Green

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
БУБА, взе ми думите от клавиатурата. Крайно време беше това изкуствено надуване на цените да избие нанякъде. И аз досега не съм видяла отрицателни страни на кризата - нещата просто си се наместват, както трябва да си бъдат.

# 3
  • Мнения: 5 622
БУБА, взе ми думите от клавиатурата. Крайно време беше това изкуствено надуване на цените да избие нанякъде. И аз досега не съм видяла отрицателни страни на кризата - нещата просто си се наместват, както трябва да си бъдат.

Абсолютно. Но бъди сигурна, че ще е временно. В момента, в който стане ясно, че пак има клиенти (за хотели, за покупка на имоти, за всичко), цените пак ще станат абсурдни.

Май само зъболекарите не са се повлияли от кризата, обаче..Чудя се кога ще ги тресне и тях просветлението, че са се осрали (без извинение) с цените...Онзи ден за кореново лечение ми поискаха 800 лв  Mr. Green Ко му плащаш  Joy

# 4
  • Мнения: 13
Категорично виждам положителна страна.
Има добри изгледи Големият Бял Човек да се поотърси от потребителската си пристрастеност и  да поограничи трупането на още и още вещи.
Със сигурност обаче, за много хора абстиненцията е твърде тежка.
 

# 5
  • Мнения: 1 212
М-да   Simple Smile
По повод твоето изказване Буба  .... от гледна точка на потребители и летовници ,
дори и да не се напълнят хотелите по морето , тези които все пак отидат ще се радват
на спокойствие и тишинка , а няма да се прескачат един друг по плажовете .
/Това малко на прима виста го казвам, не съм стигнала още до морето тази година ,
но се сещам едно далечно лято, в което Слънчев бряг пустееше и беше много приятно местенце / ...  Whistling

Хъм ... абе от море някой може и да се лиши , ама от зъби ?! Thinking
Най-много да потърси най-добрата / респективно най-евтината в случая оферта/

# 6
  • Мнения: 5 622


Хъм ... абе от море някой може и да се лиши , ама от зъби ?! Thinking
Най-много да потърси най-добрата / респективно най-евтината в случая оферта/

Е, те доФторят на точно това разчитат, че нямаш избор и не можеш да се лишиш от услугите им  Wink

Затова ще ходя до София за това ми зъбче, защото там ще ми излезе по-евтино да си го оправя, отколкото тук. Между другото редовно ходя в София на зъболекар. Тукашните добри лекари тотално са се самозабравили.........

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
спада на цените по принцип е нещо хубаво, но далеч по-хубаво е да ти се повишават доходите а това в криза е по-трудно.

# 8
  • Мнения: 25 571
Много ми е любопитно, ако бяхте от тези, които бяха съкратени или с намалени наполовина заплати, какво море, какво зъболечение щеше да ви радва?
Извод: богатите винаги са на кяр, даже и по време на криза.

# 9
  • Мнения: 1 983
Намалиха ни работното време, съответно и заплатите.
Обаче аз се кефя, защото по 1 ден в седмицата почивам и имам време да се помотая.
Парите така или иначе никога не стигат, вече не се ядосвам. Peace

# 10
  • Мнения: 12 662
Цените на имотите падат, тия дни мисля да си закупя нясой комплекс. Ако останат  пари след като си взема хляб, сирене и домати, защото там цените естествено растат.

# 11
  • Мнения: 1 212
Сийке , СЪМ   Laughing  Е,  и  ?!
А, че богатите винаги са на кяр - ъф'коърс  Peace
Банките дигат лихвите по кредити, но и по депозитите !  Naughty
Стимулира се мързела в началото на този икономическия цикъл , това беше основната ми идея  Wink

# 12
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 830
засега Варна не е пренаселена, надявам се да е така до края на лятото Whistling

# 13
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
По някаква случайност баща ми е от тези с орязаните заплати. Разбира се, орязани, защото шефът му е решил, че въпреки добрия оборот може да използва ситуацията, за да спести някой и друг лев на гърба на работниците си. Майка ми е пенсионерка. И въпреки орязаната заплата и мизерната пенсия тази година родителите ми за пръв път от много време насам могат да си позволят да отидат на почивка за една седмица. Точно защото кризата принуди алчните акули по морето и планините да смъкнат цените до нормални. Знам, че ще е само временно, както каза БУБА, но дано е за повече време и дано занапред им държи влага ситуацията в момента.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 099
Само да подскажа: в Гърция и Турция почивката излиза по-евтино, храната и обслужването са по-добри в пъти, а в морето не изригват лайняни гейзери! Няма и "стомашно-чревни вируси", което обичайно означава ниска хигиена по заведенията.

Бляк е нашето море, да знаете!

Общи условия

Активация на акаунт