Копър или див копър?

  • 7 967
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Момичета, напоследък все по-трудно намирам истински копър както по пазарите, така и
в големите хипермаркети. Масово се предлага див копър или т.нар резене.
Не знам на вас правило ли ви впечатление, но на мен вкусът на резенето не ми харесва.
Особено като се нареже усещам някаква много специфична миризма, тежка, като на лекарство
сякаш.
Вие харесвате ли вкуса на резенето?

А откъде се снабдявате с истински копър?

# 1
  • Мнения: 2 770
От коопазара...
При нас пък резене не се намира  Laughing.
Пробвай при бабетата по пазарите ,не вярвам да са тръгнали да сеят резене ,вместо копър.
Аз си купувам няколко връзки и си прибирам във фризера,нищо че е лято,да имам ...когато нямам пресен в хладилника,а ми е нужен за нещо  Peace.

# 2
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
 резенето при нас е сезонен зелен4ук, тоест има го и е евтин, ама никога не бих заменила копър  с резене, пък дори да прили4а! има си друг вкус! при нас го правим с кускус от ръж  или с  ориз на пара , говоря за зелената 4аст!аз си ме4тая за копър  в таратора,ама само диво растящ копър(не е резене) има и то рядко, само за един момент, дето се казва в годината(тогава пък краставици няма)!запаси се като намериш! но е странно да се продават залениите от резене ,тука ги дават на животните ина4е!

# 3
  • Мнения: 25 449
Кокиче, да не си от Стара Загора?  Mr. Green
Тук по пазарите бабите редовно предлагат резене вместо копър. Чак ми се е случвало да видя надпис "Истински копър" от някой, който специално го е сял.  Laughing
Купи си семена и си насей в сандъче - така ще си имаш цяло лято истински копър.  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 173
Кокиче, да не си от Стара Загора?  Mr. Green
Тук по пазарите бабите редовно предлагат резене вместо копър. Чак ми се е случвало да видя надпис "Истински копър" от някой, който специално го е сял.  Laughing
Купи си семена и си насей в сандъче - така ще си имаш цяло лято истински копър.  Grinning

И аз това мислех да попитам.Живяла съм известно време в Ст.Загора и там за първи път се сблъсках точно с този проблем - вместо копър - резене. На мен ми миришеше на мастика  Laughing И след като изхвърлих една купа с таратор , заради резенето , при следващото пазаруване исках от продавачите да ми дадат да едно връхче и го стривам между пръстите и така най-лесно се ориентирам дали е копър.
А иначе подправки почти не купувам , защото съм си засадила в саксии.

# 5
  • Мнения: 87
Кокиче, да не си от Стара Загора?  Mr. Green
Тук по пазарите бабите редовно предлагат резене вместо копър. Чак ми се е случвало да видя надпис "Истински копър" от някой, който специално го е сял.  Laughing
Купи си семена и си насей в сандъче - така ще си имаш цяло лято истински копър.  Grinning

Не съм, Как' Сийке!  Mr. Green
Иначе и аз вече съм стигнала до идеята да си засадя в сандъче.  Hug

# 6
  • Мнения: 5 001
На мен ми миришеше на мастика  Laughing И след като изхвърлих една купа с таратор , заради резенето , при следващото пазаруване исках от продавачите да ми дадат да едно връхче и го стривам между пръстите и така най-лесно се ориентирам дали е копър.
А иначе подправки почти не купувам , защото съм си засадила в саксии.
Хи-хи-хи....да,мирише на мастика защото е сходно с анасона....
Аз ги познавам кое е копър и кое-не....Но това е най-доброто...Да поискате ено листенце и да го стриете между пръстите за да усетите миризмата.....

# 7
  • Мнения: 87
Аз ги познавам кое е копър и кое-не....Но това е най-доброто...Да поискате ено листенце и да го стриете между пръстите за да усетите миризмата.....

И аз така ги познавам.  Peace
Просто вече не намирам истински копър или поне, много трудно.

# 8
  • Мнения: 5 026
От пазара истински копър.Другото не съм го и виждала  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 931
Купувам си копър от Метро/полски/ - има го целогодишно и си го замразявам в фризера. Веднъж видях да берат от този дивия копър от гробище и оттогава такъв не купувам newsm78

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Аууу, на свекървата копъра е страхотен и мирише на анасон, викам що не го продават в магазините. Замразила съм 1кг сигурно, да си имам  Mr. Green То сега да не излезе, че не е копър? Резане не е ли едни анасонови семенца съм виждала изсушени  Thinking

# 11
  • Мнения: 5 001
Аууу, на свекървата копъра е страхотен и мирише на анасон, викам що не го продават в магазините. Замразила съм 1кг сигурно, да си имам  Mr. Green То сега да не излезе, че не е копър? Резане не е ли едни анасонови семенца съм виждала изсушени  Thinking
ДА.....Не е копър  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ама щом ти харесва,нямаш проблем...

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Аз се изтрепах да търся по пазарите в София  Mr. Green Даже жената ми е даде семенца да засея, които аз успешно уморих и нищо не поникна  Blush

# 13
# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Мастърчо, точно същите семенца имам като на линка с копъра, купувани от турско и там си пише резане  Laughing Не съм го отворила още да видя на какво мирише. Но определено съм фен на дивия копър, този анасоновия.

Общи условия

Активация на акаунт