обезболяващи след секцио със спинална упойка

  • 17 849
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте на всички. Може ли някой от вас да ми каже какви болкоуспокояващи е взимал първият ден след секцио със спинална упойка? Имаха ли те ефект и вредят ли при кърмене?

# 1
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Здравейте на всички. Може ли някой от вас да ми каже какви болкоуспокояващи е взимал първият ден след секцио със спинална упойка? Имаха ли те ефект и вредят ли при кърмене?
Profenid 100 mg supp.изписват  след секцио .

# 2
  • Мнения: 636
Най-добрият ефект е катетър с обезболяващо, но след епидурална  Peace. Болка въобще не се усеща, никаква  Grinning
А на следващия ден няма нужда от никакво обезболяване.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
При моето секцио ми направиха два катетъра-за спинална,която се ползва по време на операцията и епидурална,за обезболяване след операцията.През престоя ми в болницата бях обезболявана през катетъра на епидуралната и беше супер.
Отделни ми даваха обезболяващи свещички,но не съм ги ползвала-нямах нужда.

# 4
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
в майчин дом, софия поставят дългодействащ морфинов дериват в спиналната, който обезболява 48 часа след интервенцията. количеството е минимално, много по-малко от обичайното, което би било нужно ако се прилага венозно/мускулно и т.н. не преминава в серума и следователно не преминава в кърмата. друг е въпросът, че след секцио кърмата идва малко по-късно.
след втория ден не съм имала нужда от обезболяване, но по принцип ако е нужно - провери в www.e-lactancia.org . там има информация за лекарства+кърмене - съвместимост  и т.н.

# 5
  • Мнения: 143
В Тина Киркова ни "посъветваха" да си купим Солпадин ( за главоболие и обезболяване). Мен глава не ме боля, а си умрях от болката в корема. На втората вечер се молих за нещо и ми дадоха течен аналгин, от което успях да заспя.
Според мен не се погрижиха хич за обезболяването и трябваше да си взема едни свещички Профенид май бяха (който ми ге беше препоръчала приятелка раждала във Шейнова).

# 6
  • Мнения: 80
На мен на следващия ден ми биха един течен аналгин и подейства. Имах болки в корема.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Предложиха ми някакви таблетки, не помня името и аналгин -отказах  ги.
Не е толкова ужасяваща болката, изтърпява се.
п.п. за съжаление съм алергична към аналгин, а ми се стори най- безобиден...

# 8
  • Мнения: 1 354
Аз ползвах Profenid 100 и бях много доволна, доста ми помагаха и си кърмех Peace

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Честно казано не знам какво са ми давали. Около час-два след секциото упойката премина и започна да ме боли. Тогава ми биха нещо еднократно и това беше. Повече не съм пила нито хапчета, нито нищо. Не ме боля, освен малко при раздвижването, но това е неизбежно. Peace

# 10
  • Мнения: 2 334
На мен ми сложиха някакви обезболяващи в момента в който ме пускаше упойката и след това не са ми слагали нищо.

Честно казано не знам какво са ми давали. Около час-два след секциото упойката премина и започна да ме боли. Тогава ми биха нещо еднократно и това беше. Повече не съм пила нито хапчета, нито нищо. Не ме боля, освен малко при раздвижването, но това е неизбежно. Peace

И при мен беше точно така  Peace

# 11
  • Мнения: 2 005
При моето секцио ми направиха два катетъра-за спинална,която се ползва по време на операцията и епидурална,за обезболяване след операцията...

И при мен беше така,просто и за минута не ме е боляло,кърмех си бебо.

# 12
  • София
  • Мнения: 790
След секциото ми слагаха течен аналгин, от втория ден пих Профенид 100.

# 13
  • Мнения: 6
Идваха да ни бият диазепам през няколко часа.

# 14
  • Мнения: 11
Благодаря на всички за изчерпателните отговори.

Общи условия

Активация на акаунт