Моля за помощ- спешно

  • 1 076
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 461
Може ли някой да ми помогне с точния списък на документи, които чужденец, който осиновява детето на съпругата си с българско гражданство трябва да представи, точно и синтезирано. Оплетох се в тези наредби, освен това не винаги е ясно кое важи за случай като този и кое не. Трябва ли да се представи декларацията, че няма да предоставя детето за преосинояване и за търговия с органите му и какво съдържа тя. Освен това, как може да се отстранят неточностите в такъв кратък срок, след като само пътуването на документите с DHL отнема 3 дни и означава ли, че ако се изпусне срока, не могат да се подадат пак? Моля ви, доста е спешно, имам нужда от помощ..

# 1
  • Мнения: 3 461
Да поясня, че детето е биологична дъщеря на съпругата , ако това изобщо има някакво значение.

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 05:16 от Noia

# 2
  • София
  • Мнения: 15 999
Не е по темата отговора ми.  Не е ли по-добре детето да остане само на майката. Бащата вече го е приел, но при узаконяване може и да възникнат проблеми с чуждоземните  закони.
Дъщеря ми е вече на 19,  води се с баща неизвестен и няма никакви проблеми с това. Аз бях  единствен нейн представител до навършване на пълнолетие. Иначе имахме предложение от сегашния ми мъж/българин/  да я признае - и тя и аз отказахме. Пак сме заедно и се  обичаме тримата.

# 3
  • Мнения: 3 461
Бащата вече го е приел, но при узаконяване може и да възникнат проблеми с чуждоземните  закони.
 


В емоционално отношение нещата са перфектни, но липсата на узаконяване в този случай води до проблеми с местните закони...

# 4
  • Мнения: 38
Noia,
тук можеш да намериш информация какви точно документи ти трябват, но имай предвид че понякога изискват и документи които не са вписани в сайта. Поне в нашия случай беше така.
http://www.justice.government.bg/new/Pages/Adoptions/Default.aspx

Декларацията за която говориш- за преосиновяване и т.н. се подготвя едва когато нещата са стигнали до съда, което си е вече на финала.
От сайта можеш да си свалиш и образци на удостоверения които ще ти трябват.
Желая ти успех, ако имаш нужда от повече информация пиши ми на лични   bouquet

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 11:59 от kote69

Общи условия

Активация на акаунт