Пъпчици по дланите

  • 21 736
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 62
Здравейте
Искам да попитам дали някой е имал подобен проблем  Rolling Eyes преди няколко дни дланите започнаха да ме  сърбят адски много , а в последствие се появиха и много малки пъпчици.. Усещането е много неприятно - от една страна сърби , а от друга само при докосване усещам лека болка. Преди около година имах същия проблем - след известно време целите ми длани започнаха да се "белят" и всичко отмина. В момента нямам възможност да отида на лекар затова бих била благодарна ако някой може да даде съвет  newsm78  bouquet

# 1
  • Мнения: 29
На мен също ми се е случвало,но беше отдавна и не си спомням с какво се мазах.Най-вероятно си направила алергична реакция към нещо.Някакъв препарат или растение(треви или листа)?На мен ми е ставало от Вениш.Наи-безобидното ,с което можеш да се намажеш мисля ,че е Алергозан.

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 62
elenna78 
Доста се чудих дали не е някаква алергия , но е странно ,защото нищо не се е променило в навиците ми/ имам в предвид не съм използвала нови продукти и нещо подобно/
Миналата година, след като в крайна сметка ръцете ми се " излющиха "  се шегувах ,че продължавам да раста , но всяка година.... С тези темпове ръцете ми ще станат като на мъж  Joy
Nano,
За пъпчиците -да подобни са ,но много по малки , почти невидими и са само по дланите  newsm78 Имаш ли идея от какво се получават?
  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 265
На мен ми се появиха подобни пъпчици, и продължават да се появяват от време на време. Първоначално съвсем безобидно, появиха се, почесах се, изчезнаха. Следващия момент се появиха още и още. Ходих на лекар, но не ми помогна особено, каза, че е екзема и го мазах с Кловейт(не ти го препоръчвам, защото е кортикостероид и е добре да ти го предпише лекар) известно време и уж мина. После пак се появиха. Не съм ходила пак на лекар, но забелязах за себе си, че ми се появяват от мириса на белина. Едно миене на банята с Доместос например и ръката ми пламва. Сега избягвам доместос, а ако се налага да го ползвам слагам ръкавици и кърпа на устата. Защото само от миризмата и ръката ми пламва в пъпчиците. Сега съм си взела хубави кремове за ръце, и гледам да избягвам агресивни препарати. Ако научиш повече от какво се появяват пиши, че и мен ме интересува. Лекарката, при която ходих, не ми помогна изобщо. Само където временно се скриха пъпчиците. После сама трябваше да гадая от какво се появяват и сама да си огранича достъпа.
Такива са нали: http://prikachi.com/files/942790m.jpg

# 5
  • Мнения: 2 082
това не е ли дисхидроза?тук има подобна тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188560.0

# 6
  • София
  • Мнения: 62
Прочетох темата за дисхидрозата и като чета симптомите са същите .  Cry А иначе аз вече навлизам във фазата на "пукане на мехурчетата " така ,че поне още две седмици ще се мъча сигурно  Sick  #2gunfire  Като отида на лекар ще споделя   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 265
това не е ли дисхидроза?тук има подобна тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188560.0

Не мисля, че е това. Ако е е много лека форма, ето какво открих: http://en.wikipedia.org/wiki/Dyshidrosis, поне при мен няма такива рани. Съвсем малки мехурчета, и след това съвсем фино се люспи кожата. Но ако е много лека форма на това заболяване не е за подценяване, че не искам ръцете ми да стигнат до там, че да се белят така.  Confused Май трябва да ида на читав лекар, че последната каза само, сигурно е екзема, изписа ми кортикостероид, минаха за 1 месец и после пак се появиха. Никакъв смисъл от ходенето ми там нямаше, нито се установи какво е, нито от какво се появява, нито как да се излекува, а не да се махне временно.

# 8
  • София
  • Мнения: 62
malka maimunka и при мен раните не са толкова сериозно изразени, даже мога да кажа ,че не са рани ,а по -скоро кожата просто се люспи след известно време....И въпреки това най -вероятно е доста индивидуално -само добър лекар може да каже май  newsm78

# 9
  • Мнения: 280
Аз имам същия проблем,но при мен пъпчиците се появяват всяко лято.Мисля си че излизат , защото много ми се потят ръцете.И това е само лятото, през останалите сезони от годината нямам проблем.Правила съм си пилинг на ръцете със трици за да паднат по бързо кожичките.

# 10
  • София
  • Мнения: 265
malka maimunka и при мен раните не са толкова сериозно изразени, даже мога да кажа ,че не са рани ,а по -скоро кожата просто се люспи след известно време....И въпреки това най -вероятно е доста индивидуално -само добър лекар може да каже май  newsm78

Ами мен точно това ме притеснява, да не би крайната фаза да се стигне до там. Че при мен започна от една безобидна пъпчица, която се спука и изчезна. След време пъпчиците станаха две, после пак се махнаха и изчезнаха. После станаха много повече. Дори при мен се мести. Преди беше в средата на дланите, сега се появява по-към китката и се уголемява участъка. Не знам при теб как е и от кога го имаш, при мен от около година някъде. Сега нямам пъпчици, но нали ти казвам, избягвам дори миризмата на белина, ползвам хубави препарати за миене на съдове, миене на под и прочие, Доместос съм го ограничила само до тоалетната и чат пат банята да измия с него, ползвам хубави кремове за ръце и за сега се появяват рядко и сами си минават. Но се е случвало да ме засърби много и се намазвам с Кловейт и веднага минава, но не искам да привиквам към кортикостероидни мазила. Ограничила съм го до наистина краен случай. Ако пак избие ще търся добър лекар. Ако и ти отидеш кажи какво е станало.

Аз имам същия проблем,но при мен пъпчиците се появяват всяко лято.Мисля си че излизат , защото много ми се потят ръцете.И това е само лятото, през останалите сезони от годината нямам проблем.Правила съм си пилинг на ръцете със трици за да паднат по бързо кожичките.

При мен и зимата са се появявали. Явно се провокират от различни фактори, при едни от лятото, при други от препарати, при трети от храни. Знам ли и аз.

# 11
  • Мнения: 64
имам същиея проблем но след дълги наблчдения установих че се получават само рано пролет и късна есен ... сигурно е свързано с някаква растителна алергия , знам ли и аз по принип при мене след време пъпчиците се пукат и кожата ми се обелва ... малко змииско ама ...

Общи условия

Активация на акаунт