? за стандартните млечни продукти-кисело и прясно мляко, сирене

  • 1 854
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, мамчета,

Знам, че има писано много по темата, защото доста изчетох, но въпреки това ми останаха много въпросчета.Затова реших да ги задам всички заедно и мисля, че ще е полезна и на други мами, тепърва въвеждащи теди продукти.Моята бебка е на 1 г и 11 дни.До сега не съм давала кисело, прясно мляко, сирене, извара и йогурти /само от пюрета на Hipp/.Храним се с АМ от самото раждане.Според Вас как стоят нещата с тези продукти след 1 годинка? Задължително ли трябва да присъстват в детското меню? Въвеждането на кисело мляко например измества ли едно млечно хранене? Летния сезон удачен ли е за начално въвеждане? Ако изчакам още /защото сега ни мъчат зъбки и направо храненето е ужас/ ще сгреша ли? Май много стана, но нека всеки напише каквото прецени.Благодаря на всички включили се предварително  bouquet
Да допълня, че въпреки отказа на друга храна беба си хапва АМ по два пъти на ден, а отскоро и някой дни 3-4 пъти.

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Аз мисля че са много полезни тези продукти за едно дете и не трябва да се лишава от тях сиренето съм го въвела в началото на 8-мия месец в картофеното пюре и попарата, КМ го ядем за следобедна закуска с бисквити 1,2 пъти седмично, а прясно смятам да въведа след 1м.

# 2
  • Мнения: 5 940
Хуаво е да въвеждаш вече, ако не всички, то поне част от тези продукти. Спокойно можеш да спестиш изварата и йогуртите.
Киселото мляко може и да замести хранене, може и да го допълни. Всичко това си зависи от апетита на детето и от количеството, което му се предлага и което има желание да изяде. В киселото мляко има пробиотици, а в голяма част от адаптираните млека, не.  Именно в летния сезон, заради опасност от чревни вируси, според мен е добре да присъства киселото мляко в менюто.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Напълно съм съгласна с valerie!ЕДва ли напразно навсякъде се казва колко полезни и важни са трите продукти за децата.Аз ги въведах преди годинката, бавно и внимателно.

   Друг е въпросът, ако детето е обременено с алергии.Бих се допитала до специалист преди да захраня.

# 4
  • Мнения: 174
А бихте ли ми казали кога давате например кисело мляко като допълващо храненето? И как го предлагате-разбито /като айран/ или с някаква добавка /освен бисквити/?

# 5
  • Мнения: 5 940
А бихте ли ми казали кога давате например кисело мляко като допълващо храненето? И как го предлагате-разбито /като айран/ или с някаква добавка /освен бисквити/?
Давам понякога с някакво постно ядене, в таратор например или от кофичката, стотина грама. Бисквити почти не предлагам, много рядко правя торта с обикновени, овесени ядки, плодове и кисело мляко. Иначе често синът ми вечеря или закусва само с кисело мляко.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
А бихте ли ми казали кога давате например кисело мляко като допълващо храненето? И как го предлагате-разбито /като айран/ или с някаква добавка /освен бисквити/?

 Киселото мляко не го разбивам, давам го да го яде с лъжица.В него слагам бисквита, мюсли за бебета над година, плодове, или го яде в чист вид.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
Киселото мляко давах директон от кофичката-неразбито, неразредено, неподсладено, без каквито и да е добавки. Иво го харесваше само така.
Ако досега не си давала изброените от теб храни, може да захраниш бавно и постепенно-както с всяко ново нещо. Следи за реакция.

# 8
  • Мнения: 1 305
А бихте ли ми казали кога давате например кисело мляко като допълващо храненето? И как го предлагате-разбито /като айран/ или с някаква добавка /освен бисквити/?
Кисело мляко съм давала предимно без нищо не и харесва с добавки каквито и да са, и за следобедна закуска .  Има майки които слагат вътре мюсли и други подходящи за възраста неща.
Сиренето и киселото мляко ги въведох към 9м, а прясно досега не съм давал освен на коремчето от ДК.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен си доста позакъсняла, но това си е мое мнение. Първо тези продукти са доста полезни и според мен трябва да присъстват в детското хранене. Киселото и прясното мляко може да ги замениш с АМ щом го приема, но сиренето и маслото няма как. И то сирене, а не извара. Децата имат нужда от пълномаслени продукти, за да им се развиват мозъците правилно. И второ по мои наблюдения колкото повече растат, толкова по-трудно приемат нови вкусове. Но това може и само при нас да е така, не знам. А киселото мляко аз го давам натурално или с бисквити или с пасиран плод.

# 10
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Продуктите са изключително полезни, не бих лишавала детето си от тях. Захранила съм рано и не е имала проблем нито с приемането, нито с преработката на тези продукти. Прясното мляко в кремчета, с ориз или грис, киселото мляко с бисквитки, сиренето в някоя манджичка, защото не иска попара. АМ пие само вечер преди лягане.

# 11
  • Мнения: 27 524
Закъсняла си даже с въвеждането им  Wink
Задължително трябва да присъстват  менюто на детето и да са основна храна до 3-годишна възраст. Както и месото и яйцата  Peace

# 12
  • Мнения: 15 379
Задължително ли трябва да присъстват в детското меню?
Абсолютно задължително! Това, че детето ти пие АМ не е причина да не приема сирене, масло, а вече кисело и прясно мляко, както и кашкавал.
Киселото мляко предлагам чисто, без никакви примеси, или като таратор, като допълнение към готвена манджа.

# 13
  • Австрия
  • Мнения: 143
Сиренето беше едно от първите млеЧни продукти което въведох на 10м,правя му кус кус със сирене и масло,каЧамак със сирене и масло и в някои крем супи го добавям,много полезно за растежа на здрави зъбки и кости.Прясно мляко давам от 10м под формата на кремЧета ,а след годинката редовно мляко с грис,мляко с овесени ядки,мляко с бисквити,мляко с сухари ,не съм го давала за пиене ,веЧер пие АМ.Кисело мляко давам отскоро с бисквити и плод или с овесени ядки и плод.И при нас е така ,колкото повеЧе расте отказва нови храни.И аз мисля Че сте закаснели с въвеждането.Ние сме на 1г и 6м

# 14
  • Мнения: 283
Хайде, сега! Закъсняла била...Като че ли захранването е някакво състезание. Бавно и постепепенно ще захрани детето и с тях. Дали месец по-рано или по-късно не смятам, че е глобален проблем.  Peace

 Преди човек да има ясно представа за ситуацията, не е възпитано да се правят генерални заключения, още по-малко обвинения. Представате си, че детето може да е предразположено към алергии, да е преждевременно родено и др. подобни фактори, които да налагат бавно захранване.

Общи условия

Активация на акаунт