Месечен цикъл - проблем

  • 1 300
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,
на 4.05 се наложи да пия Escapelle. На 7.05 до 12.05 имах цикъл, след което не съм правила секс. Направих си два теста за бременност наскоро - отрицателни. Но до днес 22.06 не ми идва цикъла. Стават вече 41 дни. В края на май имах леко зацапване за 2-3 дни, което е страничен ефект от хап4ето - пишеше си го в листовката. Подложена съм на супер голям стрес - изпити, завършване - предполагам и това оказва влияние. От около 5-6 дни имам тежест в корема както преди да ми дойде, но не идва... Обикновено таква тежест имам 1-2 дни само преди цикъла, а вече става към седмица без въобще да има признаци, че ще ми дойде...освен лекия дискомфорт. (тежест в корема нямам предвид спазмите при болезнена менструация).
Моля, някои да ми пише какво мисли, да даде съвет!!! със сигурност знам, че не съм бременна - не се притеснявам от това, а от хормоналния дисбаланс дето си причиних....

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Съжалявам за притеснението покрай изпити, учене...знам какво е. Така е, хромоналната бомба обърква химията в организма временно и се получават такива (д)ефекти, ако трябва, посети и лекар. И занапред внимавай, за да не се налага да пиеш пак тези хапчета.

# 2
да, откакто пих хап4ето, 100 пъти съжалих. Но след 'инцидента' по време на секс си мислех, че съм супер стресирана и от това може да ми закъснее цикъла и да се побъркам, че съм бременна (само това ми липсва). Затова предпочетох да взема хап4ето.
И в листовката пишеше, че объркването на хормоните е временно... как мислиш -дали скоро ще се оправи? Освен тежеста в корема, дори няколко пъпки ми излязаха, което пак е характерно за времето преди и повреме на цикъла....

# 3
  • Мнения: 681
За хормоналния дисбаланс мога горещо да ти препоръчам една хранителна добавка, която е чудесен хормонозаместител. Това е Мулти мака. Тя стимулира организма сам да си произвежда необходимите му хормони и да нормализира нивото им. Освен това понеже каза че имаш много изпити ще ти бъде полезна и от гледна точка на това, че дава и много енергия на организма, действа като естествен тоник. Не ти препоръчвам да приемаш хормони, за да оправиш сегашното положение, защото положението може да стане още по-тежко  Thinking

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
дали скоро ще се оправи? Освен тежеста в корема, дори няколко пъпки ми излязаха, което пак е характерно за времето преди и повреме на цикъла....

Ще се оправи, да, ама няма как да знаем колко скоро, може и 1-2 месеца да не ти е редовен цикълът. Важното е да се оправи  newsm10 На мен ми се беше разцентровал цикълът от хормонални за "изместването" му във времето. а представям си от Ескапеле.

# 5
Много ти благодаря, поуспокои ме малко Simple Smile
... до тогава съм на броколи и карфиол, защото четох, че витамин К помага за идването на цикъла Simple Smile)

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Много ти благодаря, поуспокои ме малко Simple Smile
... до тогава съм на броколи и карфиол, защото четох, че витамин К помага за идването на цикъла Simple Smile)

Абе чувала съм за горещ чай, за лъжица канела..... Joy Ако ще ти дойде, то ще е независимо какво ядеш, и обратното.

# 7
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Съветвам те да отидеш на лекар за да се консултираш.

Общи условия

Активация на акаунт