"Парфюмни размисли и страсти" 25

  • 18 895
  • 402
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 654
Момичета, позволявам си да пусна нова тема, с цялото ми уважение към Тес   bouquet
 




Рене Жул Лалик (на френски: René Jules Lalique, 6 април 1860 – 5 май 1945 е френски бижутер, художник и дизайнер, работил в областта на декоративните изкуства и известен с работите си от цветно стъкло в стил ар нуво. Най-известни са неговите шишенца за парфюм, вази, бижута, лампиони, часовници и орнаментални фигурки (емблеми) за капака на автомобили. Основаната от него компания работи и до днес.

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 11:34 от Атти

# 1
  • Мнения: 1 893
Браво, чудесна тема   bouquet

Не познавам нищо на бранда, но любопитството ми е разбудено.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 917
помолих модераторите да добавят в предната линк към тази тема  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 677
Първа! Кога ли ще си дойде Тес да разказва и снимки е обещала  Simple Smile
Ей, изпревариха ме!

# 4
  • София
  • Мнения: 5 654
помолих модераторите да добавят в предната линк към тази тема  Rolling Eyes
Благодаря ти, да_ама_не, аз не успях, темата беше заключена.

По темата - на Лалик принадлежи една голяма моя, все още непритежавана парфюмна любов - Аметист. Случайно попаднах веднъж на него в Бюти Зона и без да подозирам какъв трепет ще си създам, пръснах на едно блотерче и то след това попадна в чантата ми сред още поне 20 такива блотерчета, естествено, надписани прилежно  Simple Smile След пресявка вкъщи оставих тези, които ме заинтригуваха, Аметистът беше сред тях и блотерчето попадна на един шкаф, на нивото на лицето ми горе-долу. Всеки път, когато минех оттам, този аромат ме преследваше, а една химикалка, попаднала върху блотера, миришеше като току-що напръскана с него. И който иска да вярва, (това се случи в началото на април), тестерът мирише все още на аметистови спомени и въпреки, че не се долавя пълния аромат, съвсем отчетливо си се усеща и ме кара да го искам.  Heart Eyes Пробвала съм го и на кожа, абсолютна прелест.
Лалик Ле Парфюм също ми хареса много тогава, също съм пробвала и Перлите - много интересен аромат, има нещо леко камфорово, но не го усещам като болница, а като разхлаждащ полъх.

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 12:23 от Атти

# 5
  • Мнения: 4 435
Айде и аз тук.

Мерси на Атти за чуудесната темичка.  bouquet

Вили, ти поне си от по-учените. Mr. GreenА аз съм във ВСУ. Laughing Laughing Laughing

По темата- от тази марка не съм помирисвала дори и един аромат.

# 6
  • Мнения: 522
Аз също нищо не познавам от тази марка  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 6 794
И аз не ги познавам.  Laughing Има ли в БГ нещо тяхно?

# 8
  • Мнения: 645
И на мен ароматите на тази марка са ми непознати. По едно време се бях вгледала в Le Baiser, но не много задълбочено и за кратко.



# 9
  • София
  • Мнения: 74
Не са ми много познати (даже по-скоро хич)... Познавам обаче Encre Noire, който е просто разкошен....!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 57
Вече си мислих, че днес няма да има тема... Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 5 654
И аз не ги познавам.  Laughing Има ли в БГ нещо тяхно?
Има, писах малко по-нагоре какво съм пробвала в Бюти Зона  Peace
И онлайн ги има в бг сайтове... само Le Baiser не съм виждала да пробвам някъде.

# 12
  • Мнения: 1 992
ооо,Лалик  smile3508 Суперррррррррррррррррр  mrstraetz

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 917
И на мен ароматите на тази марка са ми непознати. По едно време се бях вгледала в Le Baiser, но не много задълбочено и за кратко.




предполагам не си загубила много  Peace Преди време го бяха пуснали доста намален в Ягодката и когато попитах тук за мнения нямаше нито един положителен отзив: сладък, задушлив ...

По спомен само Ле парфюм ми се е запечатал като аромат с характер и "мой" тип, но не мога да го опиша  Blush Аметиста ми е любопитен, но пък не съм го срещала в пафюмериите .. Не познавам бранда и това си е, пропуск

# 14
  • Мнения: 389
Запис  Mr. Green

Нищо не съм ползвала на Лалик, затова не мога да дам отзиви, но шишенцата са им фамозни  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт