Кой решава, къде да се поставят контейнерите за отпадъци?

  • 5 500
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 619
Интересува ме, има ли някакъв правилник /нещо написано въобще/ за поставянето на контейнерите за отпадъци... Кой и как решава, къде да се поставят, колко на брой да са?  

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 13:47 от luna

# 1
  • Мнения: 454
От общината минават някакви инспектори, които проверяват за това, къде има, на какво разстояние един от друг са и подобни. Можеш да се обадиш на дежурния телефон в твоята община и от там ще те упътят с кой точно да говориш.

# 2
  • Мнения: 15 619
Благодаря за отговора, delight!
Моя колежка ми се оплакваше преди време, че не са й помогнали кой знае колко от отдела по екология за подобен на моя проблем, затова и питах за писани разпоредби. Thinking Не смятам, че е редно контейнерите, в които си изхвърлят боклуците хора от две улици, да стоят пред прозорците ми. А като си помисля, че от есента ще имам и още нови съседи /поне около десет апартамента има в новопостроена до нас кооперация и ще се строи още една /...представям си, как боклуците пред входната ми врата ще се увеличат многократно. Close

# 3
  • Мнения: 454
Подозирах, че поводът за темата беше такъв. Имам сходен проблем и заради това съм се интересувала. Контейнерът е точно под прозореца на кухнята ми и това само по себе си не е проблем, но хората правят голям кочина около самия контейнер - грамофони, буркани от компоти, тоалетни чинии. Решение на проблема по официалния ред не намерих и за това сами сами местим кофата, после ни я връщат и така. Инатлива съм и не се отказвам, въпреки, че е тежка.

# 4
  • Мнения: 15 619
Да, точно това е проблемът. Понякога се дразня, ядосвам, друг път ме досмешава. И контейнери съм местила, файда йок! Та, си мислех, поне да се информирам, на какво отстояние един от друг трябва да са, на колко къщи, семейства и т.н. Ако контейнерите стоят пред къщите им, може би ще се съобразяват, какво изхвърлят, къде го трупат и ще поддържат по-чисто и не толкова смрадливо.. Sick

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 883
И при нас е така... Съседният поне 18 етажен блок премести всички кофи пред нашата 5 етажна кооперация и сега им търпим кочината  Close. Мен също не ме притесняват самите кофи, а мазалото около тях. За съжаление спасение май няма  Confused

# 6
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Moni, а ти защо не информираш общината за неправомерното преместване на кофите.

Ако няма отговор вземи през нощта премести една кофа на голям булевард да видиш как ще се размърдат общинските хлебарки.

# 7
  • Мнения: 34
Съответната почистваща фирма си ги решава тези въпроси.   bouquet

# 8
  • Germany
  • Мнения: 7 883
Moni, а ти защо не информираш общината за неправомерното преместване на кофите.

Ако няма отговор вземи през нощта премести една кофа на голям булевард да видиш как ще се размърдат общинските хлебарки.

Ами честно казано не знаех, че е неправомерно... Те не са ги преместили много. Може би около 50-100м, но техният блок е с доста голямо отстояние от улицата, а на нас са ни почти под балконите...

# 9
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
На нашата улица ги местиха многократно докато 2 къщи се съгласиха (или примириха) да стоят пред тях и спряхме търкалянето от един вход до другия. Затова сега, за да изхвърля боклука ходя 3 номера на улицата ( около 100 м)

Иначе по наредба на общината зная, че всеки блок или къща (т.е. ако има отделен адрес) трябва да има контейнер за боклук.

Общи условия

Активация на акаунт