Канарче

  • 9 015
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте мами!

Искаме да вземем едно канарче вкъщи но никога не сме гледали такива животни и не знам как е !
Има ли някой канарчета? Нещо да не отключи при детето което е на 2 години!Лесно ли се гледат?

  bouquet Hug

# 1
  • Мнения: 95
Здравей Тереса, ние си имаме канарче вкъщи от близо 5 години. Мъжко е, пее чудесно по цял ден. Не са претенциозни птички. По-добре е да си вземете мъжко, защото само те пеят. Обичат да ядат зеленз салата, зеле, настърган морков, ябълка, мед и естествено готовите смесени храни. Ние първата година му бяхме взели женско и имахме две люпила с общо 7 пиленца. Прекрасно е да гледаш как тези птиченца се грижат за малките си, но все пак не ти го препоръчвам за вкъщи. После едва ги раздадохме!
За малкото дете не мога нищо да ти кажа. И ние сме с 2 деца, едно от които бебе на 2,5мес. и затова в момента канарчето си стои на затворената тераса. И аз малко се притеснявам да го държим в стаята. Зимата ще видим.
Това е засега, питай ако се сещаш нещо конкретно!

# 2
  • Мнения: 139
И ние купихме канарче тази седмица!Тiya искам да те попитам след колко време ще започне да пее защото от магазина ни казаха че сега след като го преместим в нас ще спре да пее докато се адаптира!И къде му слагаш моркова в храната ли

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 384
много са лесни за отглеждане и честито  bouquet!
първо ми подариха едно качулато канарчепосле купихме двойка канарчета

миналата година дадохме на едно зоомагазинче 11канарчета Mr. Green
тази година имаме около 23 Blush Mr. Green
не са претенциозни-през 2дни им слагам ябълка или краставица....т.н както е изброила tiya  по 1резенче,яйце по 1/8 на канарче по веднъж на 2 седмици,мед им се слага само през зимата,иначе затлъстяват - слага им се и малко пясък в сандъче за добро храносмилане!
моркова се настъргва и се дава в отделна хранилка-може да се смеси и с 1/2 бисквита/пр."Закуска"/и 1/2к.л мед
ето един полезен сайт за аксесоари http://bg-pet.com/Bird/accessories/water.htm
и друг за отглеждането http://www.pernati.com/for-beginners/29-breeding/44-breeding-canaries.html

# 4
  • Мнения: 95
dar4e, и вие сте големи ентусиасти! Но не знаех, че медът се дава замо през зимата. Аз през 3-4 дена му пълня хранилката с мед, че много бързо свършва, а за яйцето съвсем бях забравила. Нашето сега е предимно на зелена салата, но трябва да не е увяхняла, че нещо не му харесва такава. Сега ще разгледам и сайтовете, които си дала.
Не си спомням точно кога започна да пее, все пак беше преди 5 години!

# 5
  • Мнения: 1 731
Момичета ,имам въпросче.Могат ли канарчетата да живещт сами в клетката или трябва да му търсим другарче? newsm78

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 384
може да живее само   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 731
Благодаря ти ,Дарче. Heart Eyes Hug Сега ако ми кажеш и колко струват? Joy

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 384
незнам точно,но...мъжко канарче разпято около 50-60лв по-младите трябва да са по-евтини поне с 15лв Grinning

Общи условия

Активация на акаунт