За кисела

  • 1 881
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Здравейте,  чудя се как да рзнообразя следобедното меню на беба и се сетих, че освен каша и пл. пюре мога да й правя и кисел. Купих натурално царевично нишесте без ароматизатори и консерванти и се реших да пробвам първоначално с вода и пл- пюре newsm78 вместо мляко (адаптирано)Rolling Eyes
Вие как мислите - дали не е рано за кисел и още нещо приготвен с адаптирано мляко до колко време трябва да се изяде???

# 1
  • София
  • Мнения: 1 402
Ася, аз купих такова което се прави само с вода с вкус на праскова. Добавих и прясна нектарина и стана ок. А за правенето с адапте, не съм сигурна колко дълго може да стои  newsm78

# 2
  • Мнения: 397
Сега се замислих, че този крем става желеподобен и би тябвало детето да "дъвче". А това май се придобива към 6-тия месец newsm78

# 3
  • Мнения: 139
Желеподобен става когато се прави с вода.Аз го правя с адапте и трябва да се даде в рамките на 1 час.Използвам натурално нишесте,другите имат изкуствени оцветители и ароматизатори и не са подходящи за толкова малко бебе.Ще започна да давам кисел на бебо кото навърши 5 месеца,но първо смятам да го захраня с готовите инстантни каши ,по-късно ще добавя плод към кашата и едва тогава ще започна с домашно приготвения кисел.  chef

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 239
Само да попитам от къде се купува "натурално царевично нишесте без ароматизатори и консерванти "? newsm78

# 5
  • Мнения: 139
Във Варна го купувам от големите супермаркети,производство е на Биосет-Пловдив и на него пише Царевично нишесте-natural.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Само да попитам от къде се купува "натурално царевично нишесте без ароматизатори и консерванти "? newsm78

На същите щандове, на които продават и нишестета с аромати и консерванти Grinning
"Меркурий П&П" също имат натурално царевично нишесте.

Последна редакция: вт, 30 авг 2005, 15:29 от Vivi

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
и аз мисля за киселите от известно време  Simple Smile и исках да ви питам може ли да се приготви кисел или заместител на кисел, когато не си в домашна обстановка - например, като смесиш плодово пюре с няколко лъжици каша или адаптирано мляко. В случай че с бебка сме на слетобедна разходка, как може да приготвим нещо като кисел, така че да е достатъчно хранителен и да замести изцяло слетобедното хранене.

# 8
  • Мнения: 397
Аз се разрових в търсачката и прочетах доста различни мнения за кисела като начини на приготовление. Според една педиатърка кисел е 1 лъжичка каша в плодовото пюре Shocked, според други кисел е настърган плод в кашата и т.н. Според мен кисел в парка не може да се приготви, освен ако не си нося портативно газово котлонче за да кипна вода и да се разтвори нишестето:lol: Точно в това е проблема за кисел приготвен с адапте, защото трябва да се консумира до 1 час. Rolling Eyes А с вода става на желе. Така че вариянта е да се приготви примерно в 16.30 часа излизаме в парка и в 17 Рада го омита Laughing

# 9
  • Мнения: 139
Нашата лекарка ме посъветва в парка да си носим инстантна каша с мляко и бурканче готово плодово пюре.Кашата да я разтворя в купичка с малко вода и да добавя половин бурканче пюре.И аз се чудих  newsm78 дали да приготвям домашен кисел за разходката,но се страхувам ,че в .тези жеги адаптето ще се развали за по-малко от час.

# 10
  • Мнения: 514
Mоже да го направип с вода и като дойде време детето да го яде да прибавиш адаптето. Но за да не стане много рядко можеш да сложиш повече нишесте като га приготвяш. Аз така съм правила и Дани си го яде.

# 11
  • Мнения: 1 427
Нашата лекарка ме посъветва в парка да си носим инстантна каша с мляко и бурканче готово плодово пюре.Кашата да я разтворя в купичка с малко вода и да добавя половин бурканче пюре.И аз се чудих  newsm78 дали да приготвям домашен кисел за разходката,но се страхувам ,че в .тези жеги адаптето ще се развали за по-малко от час.
И аз правя така.На моята госпожица тази вариация на кисела повече й харесва.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 765
Тъй като вече хапваме в 7.00 - 7.30 ч АМ
                                      в 10.30 - 11.00 ч - плодово пюре / с мляко /
                                      в 14.00 ч - зеленчуково / с мляко /
                                      в 17.00 ч - каша
                                      в 20.30 ч - АМ
 на мястото на кое хранене трябва да включа кисела ?

 Нямам никакви спомени от каката  Blush , а малко се пообърках , та ще ми бъде полезна малко помощ .

Извинявай radda , че използвам темата ти .  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 427
Мисля,че кисела се дава следобед.В твоя случай-на мястото на кашата.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 402
на мястото на кое хранене трябва да включа кисела ?

На мястото на кашата /както вече ти е писала мариана/

Общи условия

Активация на акаунт