Пране на 1/2 програма

  • 5 044
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 167
От седмица имам пералня ELECTROLUX EWF-12470W http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024523
В магазина изрично питах има ли опция пране на 1/2 зареждане. Сега ровя в ръкодството, но никъде не го откривам... Според моя приятелка съвременните перални са по-умни от мен Simple Smile))) т.е. автоматично дозират водата и нямат такава функция. Някой знае ли дали това е така с този модел пералня?
Р.S. Иначе пералнята ми харесва - тихичко и добре пере.

# 1
  • Мнения: 1 919
старите модели перални независимо каква марка са с опция 1/2 , новите модели са с автоматично дозиране на количеството вода Rolling Eyes   така ми обясни 1 продавач в магазин за пералани newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 7 980
С електронна везна и автоматично се дозира водата. Вероятно имаш опция, която позволява да си избереш по-малко изплакване като време (аз съм с предишен модел на Електролукс). Би трябвало да се намира след бутоните под двете колонки за температура и обороти - отляво надясно.

# 3
  • Мнения: 95
Моята е нов модел на Горение и си има специално копче за половин пране! Но мисля, че и твоята трябва да има такова копче!

# 4
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Моята пералня е подобен модел и няма 1/2 пране. Тази функция се изпълнява от електронната везна. Все пак има и програмки за 2.5 кг - 3.00 кг, тези кратките, както и тези за деликатни тъкани.

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ако има електронна везна, няма да има бутон 1/2 пране. Моята си ги тегли и преценя колко вода да им пуска, а и по-бързо ги изпира.

# 6
  • Мнения: 2 382
И ние от скоро сме с нова пералня, която е с автоматична везна.Колко най-малко дрехи мога да пера, без да разбия лагерите, защото барабанът е с капацитет 7 кг и не виждам как бих събрала толкова дрехи Rolling Eyes.Сега ми предстои усилено пране на бебешки дрешки, а те са толкова малки, че дори и за 1/2 пране трябва да ги събирам една седмица.Как се справяте с този проблем?

# 7
  • Мнения: 1 305
И моята пералня е с електрона везна и няма копче или програма  за  1/2 пране.

# 8
  • Мнения: 167
Вероятно някъде в упътването пише, че има ел.везна......не го намирам

# 9
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Пепелина, в характеристиките пише автоматично дозиране, следователно е с електронна везна.

Шайн, виж в упътването, защото за всяка пералня е различно.

# 10
  • Мнения: 167
Така пише Simple Smile Много благодаря!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 7 691
Шайн не мисля,че малкото количество пране е чак толкова фатално за лагерите.Виж препълването е друга работа.Пери си спокойно дрешките на бебо,но като го правиш използвай някоя от програмите за деликатно пране/те и без това са си деликатни тези дребосъчета/.А относно въпроса за половин пране-новите модели в 90% от случаите са с електронен ниворегулатор и перат според количеството пране/умните машинки мислят вместо нас/ LaughingАко вземат да ги научат и да простират -цена няма да имат. Embarassed Embarassed Embarassed

# 12
  • Мнения: 2 759
...Ако вземат да ги научат и да простират -цена няма да имат. Embarassed Embarassed Embarassed
                               Затова има сушилни (аз лично не ги одобрявам).
                               На мен везната ми дозира само водата, а перилни препарати ползва колкото и сложа - винаги поема всичките.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 272
Освен обяснението за везната и липсата ан бутон 1/2
Може да имаш някава "бърза" програма.
При мен (Whirlpool) това е програма за леко замърсено пране и пере межу 30 и 46 мин в зависимост от градусите.

# 14
  • Мнения: 167
Да, имам възможност да променям времетраенето на пране в зависимост от замърсеността на дрехите, а също мога да променям параметрите на програмата, която съм избрала (температура, обороти за центрофугиране). Гледам, че пералнята пере с доста малко количество вода

Общи условия

Активация на акаунт