Заплаща ли се кръщенето?

  • 6 060
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, искам да ви попитам дали се заплаща кръщенето? Решила съм да е в Бачвковския манастир. Има ли разлика дали е в църква, манастир и годините на кръщелника?

# 1
  • Мнения: 5 790
Заплаща се.
Всяка църква и манастир си определят цена, като разликите са горе-долу няколко лева.
Годините на никой нямат значение.

# 2
  • Мнения: 2 161
Заплаща се и то хубаво се заплаща-100-120 лева струваше кръщенето на детето ми само като такса.

# 3
  • Мнения: 94
Определено се заплаща,но разликата е голяма от 50-150 лв. в зависимост от църквата.Плюс още допълнителни разходи за кърпа,чорапки,вино........и други.

# 4
  • Мнения: 9 814
Както са ти отговорили вече заплаща се и зависи от това къде се прави то.
Наистина има места, където цената на ритуала стига до 150 лв.

# 5
  • Мнения: 9 973
да,има си такса.Нашата беше 23.50лв.

# 6
  • Мнения: 269
Да, заплаща се. Всяка църква или манастир си има свой ценоразпис.

# 7
  • Мнения: 371
В Троянски манастир:130лв
само таксата,

# 8
  • Мнения: 171
Да...заплаща се и както са казали останалите момичета...във всяка църква или манастир... таксата е различна..но варира от 50 до 150 лв. и отделно питка, хавлия и т.н....

# 9
  • Мнения: 3 929
Да, заплаща се. Цените в зависимост от мястото доста варират. Според мен в Бачковския манастир ще е по-скъпо., т.е. над 100 лв.

# 10
  • Мнения: 417
Кръщенето на сина ми беше -2006г - в Ротондата Св.Георги(зад Шератон-до президентсвото) таксата беше -70лв.до колкото помня

# 11
  • Мнения: 707
Няма такова нещо като "безплатен обяд"  Wink. Всичко се плаща  Mr. Green. Някъде освен таксата се плаща допълнително и за заснемане  ooooh!.

# 12
  • Мнения: 113
Ние правихме кръщене на дъщеря ми  през 2007 г. в Дряновския манастир. Таксата беше около 30 лв, отделно другите неща, които се носят. За камера/снимки се плащаше още 10 лв.

# 13
  • Мнения: 342
Благодаря ви за отговорите  Hug В същност, обадих се в Бачковския манастир и ми казаха, че таксата е 50 лв. Това го пиша за да го знаят и други мами, избрали този манастир за кръщене  Wink

# 14
  • Мнения: 64
това ми се струва малко за манастир, аз като бях кръстница ме оръсиха в София към 100 само за кръщене !

Общи условия

Активация на акаунт