Problem s buchka

  • 474
  • 4
  •   1
Отговори
Zdravejte, imam zhestok problem, syzhalqvam za latinicata, molq vi dako mozhe da obyrnete teksta vmesto men, zashtoto ot tozi mac nqma opciq.

Dva, dori mislq che i tri pyti s vtoroto mi dete bqh poluchavala vyzpalenie na ednata gyrda (vse syshtata), no vse se spravqh s nego sama - vse sys syshtite syveti - mnogo kyrmene, goresht dush, masazh. Bez lekarstva i lekari. Tam e rabotata obache, che beshe vse na gyrdata, koqto si ostana nedobre razrabotena i ot koqto kyrmq znachimo po-malko, da ne kazha simvolichno, prosto e kato nedorazvita.

I zatova sega ne mozhah da se usetq che problema se poluchava na drugata! Dokato se usetq i veche beshe fakt i bqh tolkova kapnala ot denq, a i me vtrese zhestoko, nqmah sili za nishto - davah mu da suche dobre razbira se, no dosega ne mozhe da se razkara buchkata, a i ne e malka. Mqstoto syshto e problemno, otgore centralno nad gyrdata, koeto e trudno lichno za men mqsto za stiskane, obiknoveno pomagam obhvashtajki otdolu i stranichno gyrdata, po-rqdko v doizprazvaneto vkliuchvam tozi ygyl, koeto qvno e predizvikalo neshtata i sled oshte nqkolko kyrmeniq e stanala syvsem belq. Na drugiq den praznuvahme rozhden den na golemiq mi sin, ot sutrinta podgotovki i chak vecherta imah vreme da reagiram po-adekvatno, a i navyn v parka ni okypa dyzhda i pomryznah... Ottogava vtori den nishto ne se e promenilo, az vse se nadqvam sama da si pomogna, tuk sistemata e tromava plius dnes imah mnogo neshta da vyrsha, tyj kato utre letq za Bg, a utre denqt mi se ochertava da e koshmar, zashtoto pyrvo imam pytuvane sytrinta s avtobus i chak vecherta kysno letim, v polunosht kacame, sami s bebche - problemyt mi e che ot tazi vecher mi prosvetna che kyrmata e dosta po-malko, nali e zasegnata osnovnata izhranvashta gyrda, buchkata e golqmka, okolo 5cm dylga i 3 - 3,5 shiroka i qvno zasqga vazhni kanali, a vchera s priizhdaneto stavashe po-golqmo, no go smalqvah do ej tova, obache poveche ne uspqh da mrydna, v shok sym ot situaciqta i ajsbergovidniq problem, tolkova se borih za moeto kyrmene, s drygata gyrda imam drugi problemi i prez sedmica dve e v rani ot buinoto suchene na sina mi i s otdrypnata kozha ot (vdlybnatoto) zyrno, no sviknah i ne se otkazah da q predlagam, sega kato gledam neshtastnoto shishence, s koeto uspqh da se vyoryzha kato zapas, mi se plache, ne naravo sym v stupor, ne sym mignala cqla nosht. Ne mozhe da ima po-nepodhodqsht moment za borba s nedostatychno kyrma... na pyt. Ili za eventualno otbivane ili dohranvane.

Iskam samo ako mozhe nqkoq ot vas da mi vdyhne kurazh che situaciqta ne e beznadezhdna, v srqda pyrvoto neshto koeto shte napravq e da posetq lekar, no se opasqvam da ne se opitat da me otkazhat ot kyrmeneto, zatova molq vi dajte mi nadezhda! Vsyshtnost shte se opitam i sega svryh rano (kakvo ti rano, sled malko) da mina tuk na lekar, makar che i shte vodq golemiq mi sin na uchilishte i ednovremenno s bagazha zaminavame, ne znam dali shte me priemat izobshto.

# 1
  • Мнения: 36
здравей!няколко пъти имах запушване на същото място като теб.На мен лично много ми помага слагането на лед след кърмене и компреси с реванол/денонощно като трябва да е винаги влажен/.Лецитин 3х1 от 1200мг.,по-често сучене,понеже бебка изсукваше свободното количество в гърдата и като стигаще до бучката край и при мен беше на гърдата от която и все още единствено кърмя.За около седмица нещата се оправиха.Дано се оправиш и ти по-бързо и не забравяй,че трябва и почивка.Успех

# 2
  • Мнения: 2 401
Не се отчайвай, изобщо  не трябва да си мислиш за отбиване, ще допълня и обобщя съветите, които laika ти е дала:
1. изпразвай редовно гърдата, слагай бебето да суче така, че брадичката му да сочи бучката,  може да опиташ и да кърмиш надвесена над бебето и масажирай с опакото на ръката
2. топли компреси
3. много ефективни са компресите със зелев лист, намачкай листа с точилка да си пусне сока, изрежи дупка за зърноно и налагай проблемното място, като сменяш щом увехне
4. лецитин в началото 3 или 4 от 1200гр., като изчезне проблема, постепенно намаляваш дозата и спираш
5. колкото можеш повече почивай
 Hug

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Здравей, аз няма какво повече да добавя от мамите, които са те посъветвали. Само ще ти кажа, че не си единствената, която е имала запушване на канал и небива да се отчайваш. На мен 4 или 5 пъти ми си е запушвала една и съща гърда и един път другата. Следай съветите на мамите и всичко ще бъде наред.  newsm10

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Здравей и от мен.
Момичетата са ти казали всичко. По препоръка на моята акушерка си правих само топли компреси. Взимаш най-обикновен вазелин от аптеката, мажеш обилно засегнатото място и слагаш тенджера с вода на котлона да заври. Топиш края на хавлиена кърпа, оставяш  я да се отцеди малко и слагаш отгоре да постои и започваш да цедиш. Продължаваш така докато издържиш, после слагаш бебчо първо да засегнатата гърда. Не е особено приятно, но така се оправих за една нощ, а бях със симптомите, който описваш.
Стискам палци да се оправиш скоро и да се наслаждавате с детенце на безпроблемно кърмене  Hug

Общи условия

Активация на акаунт