Неда

  • 2 039
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 064
Докато тук си умуваме пред компютрите има ли смисъл да се гласува, хора умират, защитавайки правото си на честни избори - http://mediapool.bg/show/?storyid=153598&srcpos=13.

Помислете сериозно над този въпрос.

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
това в България не може да се случи ...
за съжаление.

# 2
  • Мнения: 678
Хора умират за правото си на избор - ние се отказваме доброволно от него  Rolling Eyes Ако продължаваме в този дух, ми се струва, че за следващите избори ще ни се налага да воюваме за него, защото ще бъдем управлявани от хора с много сходно на Аятоласите мислене. Но пък всеки народ си заслжава управниците. И в Иран и в Китай и в Северна Корея ще е много, много трудно да се промени нещо, докато съществуват хора, които фанатично вярват в "ръководителите" си. Сигурнасъм, че на Аятоласите не им пука за Аллах, а за парите, които могат да си докарват от петрола, както не им пука за един, два, пет, десет човешки живота.

# 3
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
Мир на праха й. Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 4
  • Мнения: 2 032
това в България не може да се случи ...

Може. И едното, и другото.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
това в България не може да се случи ...

Може. И едното, и другото.

В интерес на истината, по време на протестите януари, един човек почина в ареста поради неоказване на лекарска помощ, но случаят потъна тихо-мълком.

Ето за припомняне:

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=147981&p=5

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
това в България не може да се случи ...

Може. И едното, и другото.

за това се иска хора които да живеят и се борят за ИДЕЯТА, готови да умрат за нея ...
тук дори с яйца да замерват ги е страх ...

# 7
  • Мнения: 4 841
Не знам дали повечето четящи са наясно, че в България жените получават право да гласуват през 1947-ма година с приемането на Конституцията на НРБ. Също тогава право да гласуват получават и военните. И това е станало по инициатива "отгоре", заради интернационализма, равенството и т.н., а не защото е имало силно развитие движение на желаещите да гласуват.
Това по въпроса за умирането за идеите и правото за избор...

# 8
  • Мнения: 2 032

Да поясня какво имах предвид, че може "едното и другото" да се случат: че може да има съмнения за подменен вот, и че може хората да излезнат по улиците. Ставало е. Иска ми се да вярвам само, че не може "третото" да стане- да има жертви по улиците.

Но да не губим перспектива, говорим за религиозно-тоталитарния режим в Иран. Не мисля, че има мегдан за преки сравнения с Бг.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 894
Докато тук си умуваме пред компютрите има ли смисъл да се гласува, хора умират, защитавайки правото си на честни избори - http://mediapool.bg/show/?storyid=153598&srcpos=13.

Помислете сериозно над този въпрос.

Това ми напомня на популярната в детството ми манипулация  "Яж, защото децата във Виетнам гладуват". Да имаш правото да избираш е едно, а да имаш от какво да избереш- друго нещо. С тази пропаганда да се гласува на всяка цена започвам да се моля да не ми се наложи да се подложа под куршумите, за да защитя правото си да не гласувам за хора, които не представляват моя интерес.
Мир на праха на Неда! Flowers Rose Щом тук, цъкайки пред компютрите, сме разбрали за нея, значи е имало смисъл.

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
така е, обвинения за фалшификации ще има, атакаджиите ще се дървят но до там.
аз визирах хора които са готови да отстояват идеите и свободите си дори с цената  живота си ...

# 11
  • Мнения: 2 032
хора които са готови да отстояват идеите и свободите си дори с цената  живота си ...
Е, това обикновено става само когато ножът е опрял до кокала, понякога- когато нямаш какво да губиш (защото нямаш никакви права), понякога нямаш избор (при война); такава е човешката природа и инстинктът за самосъхранение.

Все пак, кандидатът на опозицията (Мусави) е мнооого далеч от идеален (има обвинения в корупция и какво ли не), така че не става дума за чупките в стойка "аз пък ще гласувам само ако дойде моят най-идеален и най-приказен красавец" (демонстрирани и по-горе), а че просто хората искат промяна и искат да изберат по-малкото зло.

# 12
  • Мнения: 2 477
При положение, че дум-дум са забранени още през далечната 1907г в Хага, недоумявам как така се използват и целият свят знае това???

# 13
  • Мнения: 212
Не знам дали повечето четящи са наясно, че в България жените получават право да гласуват през 1947-ма година с приемането на Конституцията на НРБ.

Така е. Ако не беше БКП (вечна слава) вие жените още щяхте да си стоите в къщи и да раждате по нивите.
Така че се замислете за кого ще гласувате на изборите.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 894
Не знам дали повечето четящи са наясно, че в България жените получават право да гласуват през 1947-ма година с приемането на Конституцията на НРБ.

Така е. Ако не беше БКП (вечна слава) вие жените още щяхте да си стоите в къщи и да раждате по нивите.
Така че се замислете за кого ще гласувате на изборите.

Значи да гласувам за Сакс-а, защото и в момента си стоя вкъщи, та промяна няма да има. Това с нивата ще го пропусна, защото вече съм родила веднъж и въпросът е приключен.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт