Цветове за хол ?!...

  • 80 429
  • 110
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 232
Здравейте дами!
Отдавна чета с интерес в ДиС, защото както се сещате и аз правя ремонт  Tired
Направихме спалнята, кухнята, а сега остава хола. За съжаление май се поизчерпах откъм цветови идеи.
Представям си хола в светли и свежи цветове, но никак не мога да ги дефинирам какви точно.
Много ще се радвам, ако някоя от вас се занимава с това или следи теченията в дизайна, да ми даде някаква идея за моя мечтан хол   bouquet

# 1
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
    В нашата т.н. всекидневна стая/трапезарна част и кът с мека мебел/, тази в която живеем през летния сезон, защото в момента обзавеждаме друго жилище, правихме я преди година и половина, използвах 4-5 цвята и се получи много уютно и "топло", като ефект. Боядисахме всички стени с различни цветове/готова , тонирана боя от "Мастерхаус"/ .Цветовете, доколкото си спомнам, бяха:
лимон, ванилия, банан, портокал и шампанско за таваните. Оказа се, че тези цветове поставени един до друг се допълват и създават усещането за светлина и топлина! Цветовете от интериора съчетахме с мебели , в цвят венге, а в аксесоарите и меката мебел заложихме на наситено , по-скоро към тъмно оранжево. Пердета и килими във всички изброени цветове! Получи се наистина страхотно!
  Р.Р.  В момента новият хол/хол с трапезария и кухня/ го правим в черно, бяло, малко сиво и червено-само за акцент/

# 2
  • Мнения: 5 833
В едно помещение трябва да има 2 основни цвята и трети за акцент.Прецени какви ти са вратите,пода,мебелите.Дали дървените части жълтеят или червенеят и тогава преценявай нататък.Защото е важен не само цвета,а и нюансът.

# 3
  • Мнения: 1 236
Здравейте дами!
Отдавна чета с интерес в ДиС, защото както се сещате и аз правя ремонт  Tired
Направихме спалнята, кухнята, а сега остава хола. За съжаление май се поизчерпах откъм цветови идеи.
Представям си хола в светли и свежи цветове, но никак не мога да ги дефинирам какви точно.
Много ще се радвам, ако някоя от вас се занимава с това или следи теченията в дизайна, да ми даде някаква идея за моя мечтан хол   bouquet

Ами тенденцията от известно време е да се слага акцент от някакъв мнооого шарен тапет на една стена. Но най-лесно ще ви е да си вземете някое и друго списание, и да си харесате от там комбинация от цветове. После, хоп по магазините и ето! Изборът готов лесно Simple Smile

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Нашият хол съм го показала тук много пъти - цветовете са бяло, оранжево и шоколадово - много е светло и слънчево, направо грее стаята и изглежда широко и просторно  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 12 547
Моят е в прасковено, а подът - череша.

# 6
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Много зависи от това, какви цветове по принцип харесвате - по-топли, по-студени.
У моя приятелка например съм виждала интересна комбинация на бяло, сиво, черно, мааалко червено. Но аз не бих го сложила в моя хол.

При мен са топли нюансите.

# 7
  • Мнения: 94
При мен е праскова стените и бяло тавана,пердетата са ми на два пласта долен-бял на ивици,които се редуват-прозрачна,непрозрачна,а горният е само отгоре около 20-30см и от двете страни пада до долу(дано ме разбрахте Blush)Получава се ефекта на хванатите от двете страни с падлелки...и тази горната част е нещо по-тъмно то праскова,май се води нещо като светло бежово...И ефектът е много интересен и аз като Милето обичам топлите цветове Flutter

# 8
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Хубаво сте го подбрали, ambitious  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 2 896
А какви цветове ще са мебелите? Или нямате още идея и искате според цвета на стените да ги избирате?
Иначе освен цвета на мебелите, трябва да вземеш предвид и каква светлина влиза в помещението и какви ще са и как ще са разположени осветителните тела.

# 10
  • София
  • Мнения: 232
Благодаря за идеите момичета!   bouquet
Като цяло харесваме по-топлите цветове. Помещението е много светло, с огромен прозорец. Подът е есествен паркет - дъб. Върти ми се визия за светли стени - шампанско и два срещуположни елемента с тапети в бежово-шоколадово-прасковено-зелено-жълтата гама (не всичките цветовете разбира се). Пердетата ще ги сложа накрая, за да паснат с всичко.
Мебелите вероятно ще ги направим с бежово и шампанко.
Иначе спалнята си направихме в светло, брик и орех с черно стъкло и мен лично много ми харесва.

# 11
  • Мнения: 22
     Съветът ми е да се ориентирате към по-топлите цветове, особено ако имате дечица.  Simple Smile

# 12
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Ето това е цвета в нашия хол    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=259927&pid=6282138  според мен се получи доста добре, стаята стана по светла и слънчева

# 13
  • Мнения: 4 290
За хол харесвам светли стени, под - естествен дъб, мебелите от тъмно дърво. Меката мебел трябва да е задължитело нещо контрастно на стените и пода, тук човек може да се развихри смело. Килимът също.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 397
И на скоро това ни чака , и да ти кажа доста гледам в нета и нищо не е грабва да кажа ей това са нашите светове.
Наскоро бях в една позната и точно поради тази причина тя ме качи в тях и да ти кажа останах очарована това бяха моите цветове в нейната къща  Mr. Green , но и с нея доста си приличаме в стил обличане обзавеждане  Peace
Та да ти кажа цветовете който ме грабнаха беше съчетала няколко и придаваше един уют и топлина.
по спомен , че бях преди година та - едно интересно червено тип керемидено, кремаво и бежово.

Общи условия

Активация на акаунт