ортодонско апаратче

  • 1 424
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте Мами,имам питане към всички.Някой да има повече информация за тези апаратчета?Как се поставят,защото доколкото аз разбрах едната част се поставя оперативно.

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
За пръв път чувам за оперативно.
Аз съм носила, закачва се с кукички за зъбите.
Сега слагат брекети, които се лепят по зъбите със специално лепило. Дават много добри резултати.
Имало май и варианти да не се виждат.
Но да се слагат оперативно - не знам.
Консултирай се с ортодонт.

# 2
  • Мнения: 8
може би твоето е било за зъбите ,а това за което питам аз е за челюста

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ами моето беше за разширяване на челюстта точно.
По средата беше срязано, там имаша една пружинка и два пъти седмично я навивах с едно ключе.
Така се увеличаваше разстоянието между двете половинки постепенно и разширяваше челюстта.
После зъбите сами се наместват, като имат достатъчно място.

# 4
  • Мнения: 8
да но това е за изтегляне челюста напред

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ами сещам се за едно приспособление, но то май не се казва така...
Стои отвън на челюстта, и се ползва много рядко, при някои случаи, когато челюстта е малка и назад разположена (долната челюст)
Не мога да го опиша, едни метални неща са... Виждала съм при едно детенце, което имаше някакъв синдром

# 6
  • Мнения: 8
едната част се казва орална .тя се поставяла оперативно

# 7
  • Мнения: 84
Здравейте,

Подвижните апаратчета са снемаеми пластинки  за изправяне на зъбитете. В средата на повечето от тях е разположен винт, целта на който е да разширява челюстта. Това е възможно при деца със смесено съзъбие (между 6 и 11 години), когато все още небният шев не е вкостен, и като цяло челюстите растат. В тези случаи се разчита на осигуряване на място чрез разширение на челюстите и на подреждане  на зъбите с помощта на различни телени елементи, като основно значение има растежът на челюстите. При по-големи деца пластинките са неоправдани, тъй като там не може да се постигне такова разширение.

В голям процент от случаите пластинките не могат напълно да подредят зъбите, а само подготвят челюстите, за да се продължи лечението с поставяне на брекети. Съветвам ви да консултирате децата си с ортодонт с появата на първите постоянни зъби.

 Д-р Атанасова


   

Общи условия

Активация на акаунт