Не иска да се храни

  • 723
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте д-р Слънчева.
Детето ми е на 3 м. и 10 дни, не иска да се храни, яде по 60-70 гр. на хранене/яде Аптамил от две, три седмици като преди това, ядеше Фризовом/ На ден яде по 6 пъти. Роди се 17 дни преди термин с тегло 2 990 кг. и 49см., в родилното спадна до 2820 кг.
1 месец - 4 310 кг. с дохранване
2 месец - 5 кг. изцяло на АМ
3 месец - 5 300кг.
Моята педиатърка ме посъветва да я храня на 2 часа  newsm78, но тя и на три часа не иска да яде.
Трябва ли да се посъветвам с друг лекар или да изчакам идо другия месец?

# 1
  • Мнения: 5 760
Продължете да храните по този начин като се помъчите да увеличите храната през 4-5 дни с по10 мл. и след 1 м. да се прецени отново теглото.

# 2
  • Мнения: 108
Здравейте отново понеже видях, че сте на линия и реших да допитам.

Необходимо ли е да я захраня например с каша малко по-рано, лошото е че ивода не иска да пие, а първите месеци наддае защото се хранеше и през ноща. Ами тя като и давам млякото, яде до един момент изапочва да бута с език.

Предварително благодаря.

# 3
  • Мнения: 5 760
Първо захранете със сокчета и плодови или плодовозеленчукови пюрета. Кашата е след тях и трябва да е безглутенна.

# 4
  • Мнения: 108
Много Ви благодаря   bouquet след един месец ще видим.
 А витамин Ц и ли някакви други витамини може ли да се дават за подсилване или не е желателно/забравих да питам нашата педиатърка/.

И друго синът ми имаше вроден страбизъм, сега за Андреа задължително ли трябва да отидем на Очен лекар.
Извинявайте ако Ви притеснявам.
Пожелавам ви лек ден.

# 5
  • Мнения: 5 760
Не е необходимо и по принцип за тази възраст витамините са ограничени поради все още нестабилизирана бъбречна функция. Готовите пюрета са обогатени с необходимите витамини.

Общи условия

Активация на акаунт