Гладна ли е или преяжда

  • 1 496
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
зДъщеричката ми е на 11 дена. Опитвам се да я кърмя, но кърмата ми е явно малко, тя изсукваше миналата седмица по около 20грама и после много плачеше. Педиатърката ни посъветва да даваме добавка. Тази седмица я мерихме, че суче по около 40 гр. Което е много малко и тя обикновенно после с настървение си изпива и добавката. Но пък след след това плаче ужасно. Напъва се, има газове, явно преяжда. В дилема съм дали изобщо да не й я махна тази добавка, само че ме е страх да не гладува защото 40 грама на ядене за нейната възраст е твърде малко.

# 1
  • Мнения: 865
Честито бебче!Слагай я по често на гърдата за да стимулираш лактацията.Предполагам че имате и нощно кърмене?С тия гр. не съм наясно защото никога не съм теглила бебето преди и след кърмене.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Честито бебче!Слагай я по често на гърдата за да стимулираш лактацията.
Peace, напъването може да се дължи на колики , поне при нас беше така .

# 3
  • Мнения: 561
От пробните кърмения няма особен смисъл, защото:
-се правят за много малко време, а новородените бебета обикновено имат нужда да сучат по-дълго от определените 15 минути
-бебето поема различно количество кърма на отделните хранения-кърменето не е като храненето с шише, веднъж може да изяде 40 милитра, след това 60
По неизвестна причина педиатрите смятат, че детето трябва да изяжда на хранене толкова кърма колкото пише на кутията за АМ.АМ обаче не е равно на кърма  Peace.
Щом вече има въведена добавка, я махай постепенно, като се опитваш да слагаш бебето колкото се може по-често на гърда.И непременно се премерете на 14-тия ден, за да видите наддаването как е.

# 4
  • Мнения: 99
аз мисля че са колики Thinking

# 5
  • Мнения: 616
Не смея да давам съвети, мога само да споделя моя опит; не съм теглила бебето си никога колко яде; веднъж го оставих с баща му през деня, с шишета кърма, оказа се, че на три месеца изпиваше между 70 и 120 мл, което е безумно малко в сравнение с въздесъщите таблици...  Следи колко наддава, а не колко изяжда  Peace
Успех и Кураж!

# 6
  • Мнения: 2 401
Такива пробни кърмения могат да са наистина много подвеждащи защото бебето не изсуква всеки път едно и също количество, а и има и бебета, на които им трябва повече време за да се нахранят. Незнам при теб как е организирано кърменето, но моят съвет е да даваш на бебето да изсуче докрай едната гърда, като то само реши кога да пусне, а не ти да го махаш, след това го оригни и му предложи, ако иска и другата гърда, само следи дали суче докато е на гърдата, защото бебчето още е много малко и сигурно е сънливо, ако забележиш, че спи, а не гълта се опитай да го разбудиш. Също така както са ти казали предлагай да суче толкова често колкото бебето иска дори това да означава през половин или през един час.
И аз като другите майки съм на мнение, че е добре да се опиташ постепенно да махнеш добавката, освен всичко друго колкото  повече добавка даваш, толкова по-малко мляко ще изсуква бебето и така ще дава на гърдите ти сигнал да произвеждат по-малко мляко, а и толкова малко бебе е много лесно да започне да предпочита биберона и да отказва гърдата.
За да си сигурна, че бебето се храни добре най-важното е да следиш памперсите, трябва да има поне 5-6 напишкани и 3-4 обилно наакани за денонощието, но при положение, че не даваш вода или чайчета, ако това условие е изпълнено не бива да имаш притеснения, че кърмата не достига.
Успех и от мен!

# 7
  • Мнения: 763
момичетата са ти дали добри съвети. нямам какво да добавя. искам само да ти кажа, че в началото и аз давах добавка, докато не установих, че от АМ го боли стомахчето. действаше безотказно - дам ли му АМ, след това плаче. предполагам, че и сега би го болял, затова се принудих да се изцеждам веднъж на ден между храненетата за да имам винаги кърма в наличност, ако остане гладен. /ако не ми потрябва я качвам във фризера/. ако и вие сте в същото положение като нас - просто бебето си има колики и плаче, а АМ му ги засилва още повече.

# 8
  • Мнения: 269
Честита дъщеричка!
Следи колко наддава, а не колко изяжда   Peace

Присъединявам се към това мнение. Това, че сучи малко количество, не означава непременно че е гладна. Възможно е кърмата ти да е много хранителна. Важно е качеството, не количеството.
А за напъването, плача и газовете - мисля, че са колики.

# 9
  • Мнения: 108
Благодаря за съветите. Аз пробвах да я кърмя и често през час, час и половина. Въпросът е обаче че след второто, третото такова сучене тя е ужасно нервна и гладна. Гърдите ми явно не могат да възпроизведат толкова бързо мляко. И тя суче напразно в резултата на което има рев и глад. Пробвах и да цедя след кърмене, за да стимулирам гърдите, но не ми остава почти нищо, само капки.

# 10
  • Мнения: 2 401
Сигурно плаче от коликите, оригвай я по-често, но в никакъв случай не се подвеждай да мислиш, че гърдите ти не могат да произведат толкова бързо мляко, най-добрия начин за увеличаване на кърмата е именно честото кърмене, така организма ти получава сигнал да произвежда повече кърма и произвежда повече кърма. Добре е да имате и поне едно или две нощни кърмения, защото бебенцето е още малко, а и кърменето в интервала между 3ч.-8ч.стимулира най-много производството на кърма.

# 11
  • Мнения: 865
Пробвах и да цедя след кърмене, за да стимулирам гърдите, но не ми остава почти нищо, само капки.
Не се цеди след кърмене ,ако не чувстваш гърдите си препълнени.Така не стимулираш лактацията,само се мъчиш SadИ още нещо трябва да си спокойна и уверена в себе си,(.знам че е трудно с мъниче като твоето )за да е по-спокойно и бебчето ти!

# 12
  • Мнения: 616
простете, че ще побутна пак темата... vance, какво става с вас? как се развиха нещата? ако имаш възможност сподели! дано всичко се е наредило!

# 13
  • Мнения: 108
Не съм писала, защото имам и момченце освен бебето и гледането им ми отнема доста време! продължаваме с кърменето, опитвам се да намаля добавката. Не съм я махнала обаче, защото смятам, че от време на време не й достига кърма. Първо следя по кантара, знам, че е вредно да я меря непрестанно, но така съм по-сигурна. Пробвам да я кърмя начесто, но понякога е ужасно нервна и изглежда да е гладна. Не са колики, научих се да ги разпознавам, когато са колики тя се свива, мръщи, пръцка, а в случая, когато е изцокала само 20-30 грама от мен е различна - плаче и си яде ръцете, нервира се, когато не тече кърма. Не се цедя, защо
енищо не тече, или само капчици. По тази причина не замразявам, бих се радвала да правя така, но няма какво. Тя наистина изцоква почти всичко, а то понякога не е много.

# 14
  • Мнения: 60
здравей vance,
аз имах също притеснения дали кърмата ми стига в начало и мерих дъщеря ми при всяко хранене. Сега поглеждам в тефтера колко грама е изскуквала на 11-12 ден и това е било между 10-50 гр. като сме имали около 10 хранения за денонощие.
Ако искаш да увеличиш кърмата си можеш да си купиш чайче на Хип за кърмачки, аз също го пия и според мен действа.
Важното е да се цедиш, въпреки че пуска по няколко капки и да я слагаш често на гърдата.

Общи условия

Активация на акаунт