Джет кредит?

  • 19 313
  • 20
  •   1
Отговори
Теглих джет кредит 500лв.Останаха да давам 120лв.Забавих се,защото семейството ми е в криза.Парите,които получаваме не стигат за ток,вода и т.н.Днес пак ми се обаждаха от София да си внеса сумата.Обещах ,че до края на седмицата ще се помъча да внеса.Признавам си излъгах....Постоянно ме тормозят по телефона,вече не издържам.Този месец не ми е по силите да внеса сумата от 120лв.Искам съвет от вас,какво да им кажа следващият път като ме потърсят пак.Не искат и дума да става,че ще мога да покрия заема следващият месец.Искат го на момента,а нямам от къде.Не мога да спя вечерите,през деня имам телефонен тормоз.Дайте съвет.

# 1
  • Мнения: 46 492
Тормозят?
Ти не изпълняваш договора, те да, тормозещият в случая си ти.
Вземи назаем от някой познат и си внеси вноската, ако не можеш, карайте според точките в договора.

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Хората просто си искат парите според предварителната ви уговорка. Не мислиш ли, че служителя, който ти звъни с пълно право може да пусне тема "не си връщат парите, тормозят ме, лъжат ме, трябва да звъня постоянно".
А ако искаш съвет, свий разходите до минимум /или увеличи приходите/ и си върни вноската. А колкото до това какво да им кажеш - каквото и да им кажеш те няма да спрат да звънят докато не им върнеш парите.

# 3
  • Мнения: 1 195
Докато не платиш цялата сума няма да те оставят на мира. но може да протакваш няколко седмици. Следващия път като ти звънна им кажи че най рано следващия петък можеш, така ще имаш една седмица спокойствие.
 Друг вариант е да се споразумеете всяка седмица да внасяш някаква малка сума - 20-30 лв............
Имай в предвид че докато не внесеш сумата няма да спрат да те търсят Naughty, някои дори звънят на работа, роднини, комшии.....така че най добре звънят ли ти - вдигай, обещавай нещо, но гледай да ги внесеш скоро защото наказателните такси и лихви са убийствени, а и след 3-ия месец просрочие те включвт в кредитиния регистър като некоректен платец, и после забрави за друг кредит в близките години..............

# 4
Теглих джет кредит 500лв.Останаха да давам 120лв.Забавих се,защото семейството ми е в криза.Парите,които получаваме не стигат за ток,вода и т.н.Днес пак ми се обаждаха от София да си внеса сумата.Обещах ,че до края на седмицата ще се помъча да внеса.Признавам си излъгах....Постоянно ме тормозят по телефона,вече не издържам.Този месец не ми е по силите да внеса сумата от 120лв.Искам съвет от вас,какво да им кажа следващият път като ме потърсят пак.Не искат и дума да става,че ще мога да покрия заема следващият месец.Искат го на момента,а нямам от къде.Не мога да спя вечерите,през деня имам телефонен тормоз.Дайте съвет.

Ха ха тормозели я били...
Ти в кой свят живееш ? Не с теб трябва да се съобразяват в такъв случай, ами ти с тях  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 880
Вземи назаем от някой познат и си внеси вноската...

Да, това е вариант. Щом другият месец положението ще е по-розово значи можеш да убедиш и приятел, че ще му ги върнеш със сигурност... и то още другия месец...
Иначе не мисля, че те тормозят. Ти ги тормозиш тях, че не си плащаш навреме и те трябва да се занимават с обаждане, подсещане и т.н., че и ги лъжеш на всичкото отгоре Wink. Представи си, че оставят всеки неплатил  вноската си на спокойствие, за да не се почувства тормозен горкият клиент, колко от тях ще се стреснат да си платят? 1/3 може би, останалите и следващият месец ще си направят оглушки, защото нали никой не ги притеснява, а накрая даже ще се разсърдят, че никой не им се е обадил да ги подсети (като онази госпожа със спряния ток Laughing). Договорите са за това, за да се изпълняват...и от двете страни Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 15 453
Удвояват дължимата сума, така ми казаха, като сина закъсня с вноската.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 204
Когато аз съм теглила от тях преди 4-5 г. за всеки ден просрочие взимаха 5 лв.  Wink Може да е било процент от сумата или твърдо толкова.. ама си направи сметката колко ще ти излезе 120 лв неплатена вноска след месец  Laughing А това за тормоза няма да го коментирам  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 202
За какъв тормоз говориш момиче!? След като си теглила кредит или си взела заем от някой трябва да си наясно,че поемаш и задължението да го връщаш.Никой не трябва да се съобразява с това,че ти не си се съобразила с финансите си,затова си абсолютно длъжна да връщаш кредита с риска и да не се храниш.Поне това е мое виждане.Аз лично първо си покривам кредита и след това разпределям останалите средства от заплата ми по важност и с лишаване от определени неща.

# 9
  • Мнения: 12
За тормоза за който тя говори,мисля,че има право.Имам впредвид следното:значи звънят от един клон на Джет Кредит,ти им обясняваш,че ще платиш еди кога си,после ти звънят от друг клон,ти пак обясняваш,после от трети и т.н.Те просто не си отбелязват в системата какво като уговорка си направил с тях при първият разговор.При мен положението е същото,ама с Булбанк.От десет места ми звънят за едно и също нещо.Кипва ми,казвам им,че не мога по цял ден на телефона да седя заради тях и те ми викат,ами то всеки клон си е отделно #2gunfireАма могат във всеки клон да ти вземат парите,нали?А колкото до проблема ти,подай "молба за реструктуриране на дълга".Така ше разсрочиш във времето на по-малки вноски,успех  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 13 204
kaketo, че как така те търсят от много клонове на банката? Не те ли търсят от клона, в който е изтеглен заема?

# 11
  • Мнения: 2 241
Спрете да нападате жената. На всеки може да се случи да изпадне в тази ситуация. Аз съм теглила кредит от тях и ми се е случвало няколко пъти да закъснея. Няма проблем. Ще ти звънят докато не платиш, но това им е работата все пак. Когато имаш възможност плати, дори и да е по-малка сумата.

# 12
  • Мнения: 883
За съжаление момичета системата не работи така. Може да се направи нещо преди да има забавяне- да се подаде ПИСМЕНА  молба за разсрочване с намаляване на вноските. След забавяне, обаче клиента се определя като некоректен и от към него се подхожда по по-различен начин. Когато започнат да звънят вече е малко късно да се търси разбиране от страна на финансовата институция. Служителите получават списъци с некоректните длъжници и трябва само да бъдат дотатъчно убедителни. Mr. Green Принципно това са отделни отдели към call center, които се занимават само с това, но покрай кризата може и да има банки които да си ползват служителите в клоновете за прозвъняване. И в двата случая от тях нищо не зависи, те не могат да се уговарят с вас, а и да им обещаете, че ще платите след два дни- няма никакво значение , значение имат само постъпилите суми. След обед ще се паднете на друга колежка, утре сутрин на трета и т.н  ooooh! Съгласно договорите лихвите нарастват чувствително, а след третия месец влизаш в регистъра. После се позагубват и човек тъкмо реши ,че ги е прецакъл и те се появят на вратата. За тази сума не виждам смисъл да се крие newsm78, по добре да търси заем, да продаде нещо и да се разплати. Да не стане така, че лихвите и таксите да са по големи от самия дълг.

# 13
  • Мнения: 46 492
Спрете да нападате жената. На всеки може да се случи да изпадне в тази ситуация ...

Имаме и ипотечен, и потребителски, и карти, и уред на изплащане, наясно съм какво е да плащаш кредит, но просто не се работи така. Дано не ми се случва, но ако не дай си Боже видим, че не можем да плащаме - няма да се крием в миша дупка и да викаме, че ни тормозят  Crazy точно обратното, отиваш преди датата, казваш какво става и заедно търсите решение.

.mira. вече го е написала:
За съжаление момичета системата не работи така. Може да се направи нещо преди да има забавяне- да се подаде ПИСМЕНА  молба за разсрочване с намаляване на вноските ...

# 14
  • Мнения: 164
Звънят няколко пъти , и после на съдия изпълнител те дават а там разходите са много около 2000 лева илизат разходите по делото. Имах една позната която не вярваше че ще се стигне до съд .За това по добре по търси на заем 120 отколкото после 2000 лева

Общи условия

Активация на акаунт