Въпрос за Пирогов

  • 3 141
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 105
Знам, че темата не е за тук, за което се извинявам, но е важно и ако някой може да ми даде отговор ще съм много благодарна. Мой приятел пострада и му се налага да лежи в Пирогов. Човека никога не е осигуряван и понеже се налага операция са казали, че ако не е осигурен ще трябва да плати 2 500 за операцията, но ако си плати за 15 месеца назад осигуровките, ще му струва 500 лева. Момчето ще плати тези месеци, излизат около 100 лева осигуровките. Така операцията му става 500 лева. До тук добре, но му искат по 100 лева за легло на ден. Може би ще поостане 10 дена, това са 1000 лева за леглото. Моля ако някой е запознат да ми каже дали е така наистина при условие, че ще си плати псигуровките. Защото за мен е много страно престоя в болницата да е по-скъп от самата операция. Предварително благодаря за отговорите!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
100 лв. за ден  Shocked
Та той по-добре да отиде отсреща в Родина
и да му идва сестра в стаята  ooooh!
Ако това е реален ценоразпис - нямам думи просто.
Преди 3 години, когато лежахме с малкия, аз платих
за мен /като придружител/ по 5-6 лв. на ден.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 105
Благодаря за отговора. И на мен ми се видя свръх много!

# 3
  • Мнения: 1 788
Не мисля, че 100лв е реална цена за Пирогов.
Каквото и да е, щом си е платил здравните осигуровки, цената за престоят му, в болнично заведение, е регламентирана до колкото знам.
Не повече от 10лв. на вечер.
За операциите нещата седят по малко по-различен начин и в повечето случаи граничат с изнудване.
Но най-добре да позвъниш някъде (здравни каси, Пирогов-централа и/или прочие), където ще са компетентни да ти дадат точен и коректен отговор за цената на услугите по здравна каса...

# 4
  • Мнения: 30
Искат му тези пари ако не е осигурен. Толкова е леглоден за неосигурени пациенти, че и повече. Като си плати осигуровките и занесе бележка няма да му ги искат. Тогава е 3лв на ден или нещо подобно.

# 5
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
100 лв. на ден се плаща за ВИП стаите в болниците.

# 6
  • Мнения: 2 821
100 лв. на ден се плаща за ВИП стаите в болниците.
ooooh!
Ако не държи на такава стая и е с платени осигуровки дължи само потребителска такса - 4.80 на ден - 2% от МРЗ ......За всеки ден болнично лечение потребителската такса е 2% от минималната работна заплата. Ако се налага болният да остане в болнично заведение повече от 10 дни в рамките на една година, той не заплаща потребителска такса за престоя си след 10-тия ден./цитат от сайта на НЗОК/

# 7
  • Мнения: 527
Прощавайте за неприятното напомняне, но ако се допитате до ръководстовото (защото тези 500лв за операция ми се струват  много и 100-те за леглоден също)  как ще се представят тези изнудвачи на самата операция. Дали ще си свършат работата както трябва? Thinking Неприятен е въпроса, но виждам, че никой преди мен не е споменал за това. Дано да не съм права.  newsm78

# 8
  • Мнения: 372
Болниците се имат и регламентирани такси за вип стаи, както и за избор на екип. Има и процедури, които не поема касата и се доплащат. Може да е нещо такова в конкретния случай, но да не са ви го обяснили разбираемо.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 105
elish, не е за вип-стая в неговата има и други хора.

Сега говорих с мъжа ми. Платили са само 500-те лева за операцията, а за леглото не са плащали. Само потребителската такса, за която беше писала Мамиблю.  Благодаря ви, за отговорите Hug.
Моля, някой модератор да заключи темата!

Общи условия

Активация на акаунт