по колко деца -в предучилищните групи към училище-има ли ограничение

  • 1 768
  • 7
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 2 542
На дъщеря ми и предстои предучилищна.Последните 6-7 години в кварталното ни училище е имало винаги една група с 10-12 деца.
Поради проблема с детските градини засега има 35 кандидати.Чудя се има ли някакъв лимит.Според мен трябва да си назначат персонал и да направят повече групи .Нямат право да връщат деца.В стаята има място само за 17 чинчета.

# 1
  • Мнения: 1 849
Знам, че лимита за първи клас май беше 25 деца, всяко следващо се приема с разрешение на Инспектората. Това дали да сформират още една паралелка зависи от гъвкавостта на директора.

# 2
  • Мнения: 21 436
 Броят на децата в подготвителен клас преди постъпване в първи клас, съгласно НАРЕДБА № 7 за определяне броя на паралелките и групите и броя на учениците и на децата в паралелките и в групите на училищата, детските градини и обслужващите звена беше 12-16 деца в паралелка, от първи до 4 клас 16 - 22 деца, а за по-големите - 18-26. Казвам "беше", защото сведенията ми са от преди повече от година, но пък не съм чувала да са я променяли.

# 3
  • София
  • Мнения: 554
Моята дъщеря беше в предучилищна  в училище тази година и бяха 26 деца.Можеше да направят още една паралелка но нямаше кандитати - всички си бяха по градините.

# 4
  • софия
  • Мнения: 2 542
Благодаря на всички за информацията

# 5
  • Мнения: 20
Децата в предучилищната група в училище трябва да минимум 12, максимум 18. Ако помещението позволява може до 22-23 деца.

# 6
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Вчера една директорка на ОУ каза че норматива е 22 деца +10% по някакъв параграф става 24-25 деца . Но очевидно могат и да не го спазят.  Confused

# 7
  • sofia
  • Мнения: 8 925
В паралелката на сина ми ще бъдат 25 деца.
Иначе аз в училище (4-5 клас) съм била последен № 36, 38......свиквайте с тази мисъл особено наборите след 2003-2004.
В гимназията също бяхме над 30 души в клас.

Общи условия

Активация на акаунт