Помощ! Мравки!

  • 36 421
  • 43
  •   1
Отговори
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Здравейте!
Живеем в шест етажен блок, на 5 етаж. От години през лятото съжителстваме с мравки. Те живеят в панела между банята и кухнята. По принцип се появява по някоя от време на време. Преди години като ремонтирахме кухнята свалихвме плочките около мивката и залях каналите, в които пълзят и живеят с отрова за мравки. Изчезнаха за около година както у нас, така и при комшиите над нас. Но от няколко дена имам чувството, че ще се преселят всичките да живеят у дома. Тези, които се появяваха до скоро бяха не от най-малките, черни мравки. Не се криеха от светлината. Но тези, които сега се появяват, са по-малки и по-светли. Излизат привечер, когато слънцето се скрива. Като запаля ламната хукват като пощурели. И са много, много... Все още не са се промъкнали в металните кутии с брашно, сол, захар... но се разхождат върху шкафа и по плота около мивката. Предполагам, че отново са се нанесли под плочките на стената. Пръсках с Клинекс, който уж действа няколко месеца, но той дори и за един ден не ги спря. Чудя се какво да правя, защото имам и малко дете, което завира всичко в устата си.
Помощ!

# 1
  • Мнения: 4 916
Чувала съм, че Регент, който обикновено се използва за хлебарки, действа и срещу мравките. Пръскаш и се изнасяте за 7-8 ч. от апартамента, после само събираш трупове. На хлебарки действал ок. 6 месеца., т.е. поне за година ще си решиш проблемите с мравките.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 341





Гневна, ще ти кажа аз как се отървах от мравките - ние сме на 5-ят етаж и почнаха да влизат
през балкона по стаите.....Какво ли не съм пробвала - захар;брашно;хим.препарати - НИЩО не помогна.
Тогава ми казаха да напръскам мястото от където влизат с нафта.
Със спринцовка направих  линия по очертанията на балкона и така се спасих!
Съвсем скоро в друг сайт казах на една съфорумка  ( тя живее в къща) да напръска с нафта около къщата( външната стена)
и ми се похвали, че  вече не влизат в къщата.

# 3
  • Мнения: 17 984
И ние имаме, ама са едни странни такива- мънички и светли, друга порода някаква, излизат някъде от към гърба на кухнята...
Много е гадно, като пръскате с препарати, после минавате ли с чист парцал? Нали все пак е отрова

# 4
  • Мнения: 2 926
Нафтата определено действа  Peace
Майка ми живее в къща и в тях е някакъв ад с тези мравки.
Преди имаше и едни къщички за мравки на Райд, но доста отдавна не съм ги виждала  newsm78

# 5
  • Мнения: 868
Ние също си имахме подобни съквартиранти.Мравки с крила, които излизаха в 6 сутринта-нашите бяха от ранобудните.С какво ли не пръскахме нямаше отърване.В крайна сметка успяхме да открием дупките от които изпълзяват и ги замазахме със силикон.За сега мравки няма.Ще имам предвид и нафтата като резервен вариант.

# 6
# 7
  • Мнения: 4 300
Обезмаслител ( ако не си луднала вече от толкова съвети:)) Миналата година пръсках около къщата, просто си нямах идея, че е толкова ефикасно.
От тук го научих разбира се  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 236
Ма много ще мирише тая нафта  Rolling Eyes Има по-хубаво миришещи неща, които мравките не харесват - само дето не е толкова лесно (както с нафтата) да се слагат насам-натам. Например, мравките не харесват миризмата на .... дафинов лист, цитрусови плодове и мента. Може да оставяте кори от лимон\портокал там, където излизат мравки. Също ако сте в къща, отвън близо до къщата насадете ментови растения. Ако сте в блок и идват от балкона - тогава е лесно, няколко саксийки с ментови растения и сте готови  Grinning А там, където вече са се появили у дома, бършете с гъба натопена в оцет (е, и това мирише, но поне е по-естествено от нафтата). Пробвай  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 4 397
Айде и аз да се изкажа  друга бабина рецепта  Mr. Green
Едно време баба ми, живееш в стара сграда над една кухня лелеее пълно беше с мравки и някой я беше посъветвал с утайката от кафе да наръси и изчезнаха гадините  Peace
Скоро и при майка ми имаше та така се спаси и тя, а и щом си с малко дете това мисля, че е добра идея като за начало да пробваш , както и някой по напред писа с обелките на плодове. Пък ако не стане с тези неща пръскаш с нещо силно сега е хубаво време и  детето навън  Peace

# 10
  • Мнения: 228
Един със сигурност изпитан и ефикасен препарат за хлебарки и мравки - от агроаптека или магазин за сортови семена - в малко шишенце - струва около 3лв (има един на BASF или български). Разрежда се по схема с до 10 литра вода, но аз лично го слагам в шише-пръскачка от препарат за прозорци, т.е.под литър и действа безотказно. Една колежка имаше мравки в къщата, беше пробвала какво ли не вкл и Райд, който обаче действа само на момента, пръска с този препарат и мравките изчезнаха. Успех!

# 11
  • Мнения: 228
забравих - не мирише, даже на единия - БАСФ пишеше, че се ползва и за болници, училища и т.н.,

# 12
  • София
  • Мнения: 4 397
забравих - не мирише, даже на единия - БАСФ пишеше, че се ползва и за болници, училища и т.н.,

Как се казва ние сега издирваме за хлебарки, че е ужассс  #Crazy

# 13
  • Мнения: 1 236

Едно време баба ми, живееш в стара сграда над една кухня лелеее пълно беше с мравки и някой я беше посъветвал с утайката от кафе да наръси и изчезнаха гадините  Peace


Вярно е това, и не само с утайка, но и направо с мляно кафе. Помещенията почват да миришат страхотно плюс това Grinning Но пък е много "мърляво" (е, не се сещам по-добър израз) абе сещаш се какво става като се попилее кафето навсякъде  Laughing Особено с малки деца и домашни любимци  Laughing

# 14
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Благодаря ви за отговорите!
Пробвах с кафе, сол, веро, Клинекс, оцет... но нищо... та май ще трябва и с нафта да пробвам. Лошото е, че живеят под плочките при мивката, а там няма как да се завра...

Общи условия

Активация на акаунт