Еко туризъм - има ли такова животно

  • 1 491
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Ходи ми се на място, с малко хора, без забавления тип въртележки, захарен памук и снимки с питон.
Искам истинско прясно мляко, истински яйца, разходки и четене на книжка. Искам сина ми да се въргаля по тревата, да ходи бос и да яде домати от колците

Засега моя опит с подобни места е твърде беден  Cry Мога да споделя само:

Горещо препоръчвам -

Яворовата къща. Хем  пълно спокойствие и дивотия, хем хотелокъщата е чисто новоремонтирана с вс. екстри
http://pochivka.bg/o-7236-%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B0_%D1%8F%D0%B2% … D1%8A%D1%89%D0%B0

и

Ковачевица
http://www.journey.bg/hotels/hotel.php?hotel=3493#pic

и

Огняново - ама за там не намерих линк

Ще съм много благодарна, ако има някой, който да даде още идеи ...

# 1
  • Мнения: 4 915
Ето полезни линкове за селски туризъм, който си е и еко-такъв, стига да не се избират спа-комплекси и луксозни лъскави изпълнения.

http://selo.bg/tourism_accomodation.php?lang=bg

http://www.tuk-tam.com/tourism/416/


с. Говедарци, с. Бели Искър, с.Черни Осъм, дори Жеравна - въпреки повечето туристи - има неповторим дух и красота това място...По-непопулярни селца...Много хвалят с. Арда...

# 2
  • Мнения: 832
И за мен това е истинската почивка. Спокойствие, тишина, птички, поляни, мирис на треви и билки... С голямо удоволствие ходим на Еленския балкан и по-специално с.Мийковци. Там е точно такова място. Прекрасно е за малки деца - поляни, билки, горски ягоди, рекичка, голям простор...
Тази година ходихме и в с.Бели осъм, Троянски балкан - също страхотно място. Малко по-голям е балкана вече.
Жеравна е също е подходяща - битови къщи, калдаръмени улички, приятни пътечки за разходки... Ние ходихме там с племенника ми, когато беше на 1година и 9месеца.
Иначе поне два-три пъти в лятото ходим на палатки - за мен това е също един идеален начин да се слееш с природата. А и момчето ви е вече достатъчно голямо, може да му хареса...

# 3
  • Мнения: 2 123
Мноооого ви благодаря!!!

с.Мийковци - там ще се пробваме

# 4
  • Мнения: 239
Селският туризъм е еко.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 11 913
Винаги сме ходили по планините с палатки и на хижите
С детето стана по сложно
Но продължихме по същия начин, само че се ограничихме до Родопите и Стара Планина
Всяка година по 2 седмици сме в Родопите, а в Стара планина ходим за почивните дни - Вежен,Плевен,Тъжа,Васильов,Узана

# 6
  • Мнения: 11 870
Тъкмо се похвалих в моята тема за с.Буката, там съм писала по-подробно.
В селото- една къща за гости.
Домакинята ни посрещна с току-що подквасено кисело мляко за детето ,сутринта издоено от кравата им.
Салатата- от тяхната градина.
Мляко, масло- от кравата им.Закуската- билков чай, мляко/ тяхно производство/,малиново сладко- от гората, боровинково сладко и сок- също тяхно производство.
Поляни, извори, малини, билки, красоти и ти става леко и светло на душата.
Това винаги е била най- добрата почивка за мен, а сега съм много щастлива, че Бобо се оказа боен турист.
След това ходихме близо до яз.Батак, там имаме учебна база, пак има красоти, поляни, но самото място за отсядане е по-цивилизовано и не така "еко"
Накрая местността Узана за три дни.Там е по-равно и не се налагаше да носим детето по някои от преходите, както на места в Родопите.По цели дни по поляните- търчане, игра, няма "не бягай", няма коли, няма бензини, няма сергийки с боклуци,брахме "бонбонки",така детето казва на малините и къпините.Била съм и в Мийковци, много е хубаво, но е твърде мръсно и боклучаво около реката.Ако трябва да избирам за почивка с дете между с.Мийковци и Узана, с две ръце съм за Узана.там отседнахме в х-л Еделвайс, бивша хижа, запазила хижарския си дух.наблизо няма други хотели, които да те "задушават", има малко басенче и дървени люлки, които ми напомняха за почивките ми през моето детство.Просторно, красиво, тихо, а гората пълна с къпини.Такова бягане и игра на детето на чист въздух  никога не съм му осигурявала.Жалко, че бяхме там само за три дни, но преди това 12 дни в Родопите.И пак не ми стигна.
По-късно в нашия подфорум ще пусна и снимки

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 14:04 от Светкавица

Общи условия

Активация на акаунт