Отбиване на едногодишно

  • 2 094
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Здравейте, мами  Hug

Дъщеря ми другата седмица ще навърши 1 годинка. Докато стана на 6 месеца беше само на кърма, след това я захраних бавно и замествах храненията и сега суче сутрин, вечер и през нощта. Само че през нощта спи ужасно неспокойно, буди се през час-час и половина и иска да суче. Не е от глад, защото съм пробвала да й дам изцедена кърма преди лягане и то голямо количество, но положението пак е същото. Стигнахме до там, че баща й спи в хола, а аз я взимам при мен на спалнята, за да може като се събуди, само да я придърпам към себе си, защото вече не издържам на това постоянно нощно ставане  Sad

Иначе през деня си заспива сама, без кърмене. Просто я оставям в креватчето, тя се заиграва и заспива. Вечер също се е случвало, ако е много уморена, дори да не дочака кърменето, така че проблемът с приспиването мен не ме притеснява.

Сърцето ми се къса, като си помисля, но скоро сигурно ще я отбивам и ви моля да ме посъветвате как да го направя най-бързо и безболезнено и за двете ни. Искам да попитам и другите майки, които са били в подобна ситуация - започнаха ли бебоците ви да спят по-добре, след като ги отбихте? Благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 9 481
А защо си решила да отбиеш..така или иначе трябва да има млечно хранене до 3г, а при положение, че имаш кърма.. Rolling Eyes
Още повече, че буденето не е от глад, а от никненето на зъбки, и отбиването няма да доведе до успокояването ѝ Peace
По-добре и за двете ви, ще е да ѝ дадеш да си посуче и заспи-така се успокоява и от твоите прегръдки, отколкото да ставаш, да правиш млека и т.н....разбира се избора е твой, но помисли и за негативите от отбиването.
Успех Hug

# 2
  • Мнения: 2 011
Сигурно не искаш точно това да прочетеш,но и аз си мисля,че е мъничка още за отбиване.Аз изкарах до 1г10м в твоето положение  Wink
Е,при нас наистина се подобри сънят.Още от първата нощ след отбиването започна да спи без да се буди,по цяла нощ.Но това далеч не се случва при всички.Помисли си пак,дали няма да изкараш още някой месец.Успех.

# 3
  • София
  • Мнения: 169
Аз точно на 1г. му махнах нощното кърмене-от раз.Просто не му дадох и то детето си разбра.По същият начин след това махнах и сутрешното след около месец и на 1г. и 5м. му махнах и вечерното.В началото ми беше много притеснено при всяко махане на кърмене, но важното е да го решиш.Решаваш, махаш и повече не даваш.В противен случай ако се изкушиш да дадеш те разбират хитреците и нищо няма да се получи.Гушкай го, говори му, измисли си нещо да се успокои.И да и аз си мисля, че по скоро се буди от зъби.При нас лично беше така, но аз така или иначе си бях решила да отбивам.

# 4
  • Мнения: 1 924
Моят го отбих на годинка и един месец,но не можа да откаже нощното сучене.
Но пък прие шише с мляко вместо гърдата. PeaceИ досега се случва нощем да иска мляко.

# 5
  • Мнения: 4 406
Здравей!
възможно е неспокойният сън и желанието за сукане да е породено от растеж на зъбки. кърменето със сигурност успокоява, затова и бебето те търси. особено щом твърдиш, че според теб не е от глад. опитай да намажеш с успокояващ гел преди сън венците й.
аз уважавам желанието ти да спреш да кърмиш.
Бих могла да ти дам следните идеи-
ако държиш отбиването да е бързо, най-лесно ще е ако се разделите за няколко дни. иди на почивка или пък прати детето при баба.Пробвали ли сте татко да спи с детето?  така че- като се събуди, да няма предложена гърда?разбира се, при теб би могло да се появи чувство на дискомфорт, дори препълване.
друг начин е просто да не й предлагаш гърда, а да се ограничите с гушкане, носене на ръце, може би друг важен за вас ритуал.
най- сигурно е плавното отбиване, с разреждане на честотата на кърменията. сутрин и вечер, после само сутри или само вечер, после през ден и така нататък. в този случай и за детето преходът ще е по- приемлив, и за теб. намаляването на кърменията ще намали и количеството на произвежданото мляко, а хормоналният баланс ще се възстанови най- плавно и безпроблемно.

Последна редакция: ср, 24 юни 2009, 21:16 от Бумеранг

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
здравей, дъщеря ми се будеше много заради зъбите. Аз по ринцип исках да я кърмя до 2 години и да изчакам да и избият зъбите. Кърмих 1г 11м и кърмата ми спря заради забременяването. Добре че и зъбите бяха избили. Наистина започна да спи непробудно, но това го отдавам на избилите зъби. Ще се видиш в чудо как да успокояваш бебето после. Аз се бях побъркала две нощи, когато се беше разболяла и ми вдигаше температура. Бях свикнала да подам цица и да заспи до 5 мин., а тогава разнасям и тя пищи и не се успокоява. Ако ти е само заради буденето нощем, по-добре не отбивай.

# 7
  • Мнения: 3 929
Отбих сина си, когато беше на 2,7 год. кърмех го на поискване. По принцип кърмените бебета, особено тези, които са кърмени на поискване, спят по-неспокойно, будят се през нощта и искат да сучат. Така беше и със сина ми. Накрая преместихме креватчето му до нашето легло, махнахме едната решетка, за да може да се самообслужва, докато аз спя, защото се уморявах всяка нощ да ставам по няколко пъти да го взимам и да го кърмя. Така нещата с кърменето придобиха по-лек вид.
Когато го отбих, спря да се буди посред нощ, но пак спи неспокойно, върти се, но поне не ми "виси" на гърдата.

# 8
  • Мнения: 8 934
Здравей.

Дъщеря ми до една година правеше точно като твоето дете, будеше с е по няколко пъти на нощ, точно за да суче. Аз реших че не може така, не исках да я отбивам, но исках и тя и аз да се наспим. Махнах нощното кърмене от раз и тя започна да спи по цяла нощ спокойно по 11 - 12 часа, и по един път през деня по 3 часа. Стана много по спокойна. Постепенно останаха вечерното кърмене, сутрешното и на обяд. Махнах обедното, после сутрешното, сега вече я кърмя само вечер, по мое желание. Мисля че е достатъчно голяма за да суче навсякъде и по всяко време. Вечер и стига, а и тя бързо свикна така и мисля че е доста по спокойна о тпреди,когато си искаше по всяко време и навсякъде. Моят съвет е да не отбиваш, а да махнеш нощното кърмене. Постепенно за няколко дни ще се получи, с галене, пеене, без да даваш да суче, ще видиш колко бързо ще свикне и ще се наспите и двете!

Успех!


Hug

# 9
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Извинявам се за намесата, но какво означава "махнах му/й нощното кърмене?". Спряхте да давате гърдата и какво предлагахте в замяна - биберон с мляко или вода? Моето бебе е още малко, но и аз кърмя по 2 пъти на нощ и предполагам ще стигна до този момент, когато ще трябва да "махна" нощното кърмене, но не ми е ясно какво точно означава.

# 10
  • Мнения: 1 924
Извинявам се за намесата, но какво означава "махнах му/й нощното кърмене?". Спряхте да давате гърдата и какво предлагахте в замяна - биберон с мляко или вода? Моето бебе е още малко, но и аз кърмя по 2 пъти на нощ и предполагам ще стигна до този момент, когато ще трябва да "махна" нощното кърмене, но не ми е ясно какво точно означава.

Ами аз не съм "махала" нощното хранене,просто след отбиването започнах да давам шише с мляко или вода(той пшредпочиташе мляко).И така дълго време,докато той самият не спря да иска нощем да пие(което стана съвсем наскоро)

# 11
  • Мнения: 8 934
Извинявам се за намесата, но какво означава "махнах му/й нощното кърмене?". Спряхте да давате гърдата и какво предлагахте в замяна - биберон с мляко или вода? Моето бебе е още малко, но и аз кърмя по 2 пъти на нощ и предполагам ще стигна до този момент, когато ще трябва да "махна" нощното кърмене, но не ми е ясно какво точно означава.

Нищо не давам, тя просто спря да се буди.

Hug

# 12
  • Мнения: 2 818
Недоспиването и постоянното висене на гърда понякога наистина натежават, особено когато са съчетани с неспокойно бебе и недоспиване, това изнервя и е нормално да искаш да промениш ситуацията.
Вероятно е в период на зъбоникнене, забелязала ли си такива признаци? Ако е зъбоникнене, то дъщеря ти не те търси от глад, а защото я боли и й е некомфортно и тъй като гърдите ти са нейното успокоение, затова ги търси по-често. Добре е, че спи при теб, за да можеш да си почиваш и ти, докато трае този период, който обикновено приключва щом зъбките престанат да причиняват дискомфорт на бебето.
Пишеш, че не е от глад, т.е. заместване на кърмата с АМ едва ли ще подобри положението, защото краткото изпиване на шишето рядко дава това спокойствие, което дава сукането.

# 13
  • Мнения: 267
Извинявам се за намесата, но какво означава "махнах му/й нощното кърмене?". Спряхте да давате гърдата и какво предлагахте в замяна - биберон с мляко или вода? Моето бебе е още малко, но и аз кърмя по 2 пъти на нощ и предполагам ще стигна до този момент, когато ще трябва да "махна" нощното кърмене, но не ми е ясно какво точно означава.

Нищо не давам, тя просто спря да се буди.

Hug


Т.е. тя се е отказала сама, така ли да разбирам? Защото моят син почти спря да суче нощем, само в 6, и мога да го приспя през нощта и без сукане, но пак се буди. Т.е. липсата на нощно хранене не направи съня му по-спокоен, а със сигурност не са зъби, просто се върти много и се събужда често, без да хленчи.

# 14
  • Мнения: 2 011
Каквото и да означава "махнах нощното кърмене" и както и да решите да го прилагате,моят съвет е да не го замествате с шише мляко/вода,защото пак няма да се наспивате,за да давате по х пъти на нощ шишето.Аз не предложих алтернатива,детето разбра,че нощем се спи,няма цица.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт