Какво се полага на новородено в Испания?????

  • 2 807
  • 17
  •   1
Отговори
Искам да отправя молба към мамите в Испания.... Преди 10 дни се роди бебе, какви помощи се полагат на майката или на таткото за нея? Имат ли и тук еднократна помощ за раждане? Работи само таткото в смисъл законно с договор. Зная, че ви се струва доста глупав въпроса ми, но моля помогнете, или ако знаете коя инстнанция да запитам също ще ми е от полза..... Питам ви защото, хората са казали питай патило, а не старило....
Благодаря на всички, които ще намерят време да ми отговорят това което знаят и ще ми е от полза.

# 1
  • Мнения: 4 212
Ако не работиш ти се полагат по 100 евро на месец помощ. Ако си работила до излизане в  полагамите 4 месеца май4ински ти се полагат по 600 евро на месец, общо за 4 месеца.Но трябва да си била в алта преди това.Ако нямаш документи, отиваш в ONG и искаш бека(стипендия), отделно помагат за много други неща. Връщат 75 % от стойността на лекарствата ако ти се налагат, памперси, храна за бебето.....могат да се изискват много неща, иди и питай. Записваш си 4ас при социалната работни4ка (трабахадора сосиал) и тя трябва да ти обясни вси4ко.
Успех  Sunglasses

# 2
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами то това Тея е много хубаво ,ако го правят при вас , но при нас тоакива неща няма. Бе6е ми обяснено 4е щом работи само бащата , никакви помощи не можем да полу4аваме .(в слу4ая оба4е аз съм без документи ). а детските не могат да се прехвърлят на него , тук само жената има право да полу4ава такива .

# 3
  • Мнения: 4 212
Я на каква скрипя си попаднала, как така? Изисквай си правата.  Naughty Има такива соц. работни4ки дето са проклети, ама я им спомени за UHT и CC.OO и им омекват краката. Спомням си за наш познат българин, една такава кривотия като каза няма да ти издам здравна карта и няма. Той е без документи, тогава де. Че ходихме една сурия народ да и вдигнем кръвното малко и да я посплашим със закона, ама се оказа костелив орех. Няма се даваш.  Peace

# 4
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
В сьЩност помоЩите от 100 евро са за РАБОТЕЩА(легално) майка.Вси4ки работеЩи могат да полу4ат тази помоЩ,но нелегалните нямат абсолютно никакво право на някаква помоЩ.Може да се поиска помоЩ от социалната работни4ка ,но за да се стигне до полу4аването на тази помоЩ се 4ака много време и тя е еднократна.Тази помоЩ може да се поиска от всеки  в неравностойно положение дори и да няма дете.Но помоЩа се полу4ава само ведньж в годината.

# 5
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
ВсьЩност за по достоверна информация просто се допитай до адвокатите в UHT и CC.OO ,аз то4но от тях зная тези неЩа.На мен документите ми ги направи жена работеЩа в CC.OO.

# 6
  • Spain
  • Мнения: 3 750
е те тук наистина са направо отвратителни социалните работни4ки , другото е 4е никак не са осведомени - даже някои неща трябва да им обяснява6 как се правят . аз с толкова проблеми измолих една бека за детска градина ,4е да не говорим за нещо пове4е .Голямо зна4ение има областта . едни познати които са живели в паис Баско ,като по4на да ми разказва за техните соц. работници , помощите които дават и т.н . направо ми се преиска  там да съм . тук в облас Мурсия конкретно имаме доста емигранти - наи ве4е еквадорци и мароканци ..и вси4ките те са много " бедни" и постоянно киснат по соц . служби..може би затова доста пъти са групи соц работниците - защото ве4е им е писнало

# 7
  • Мнения: 4 212
М да  Thinking логи4но. Май навсякъде е разли4но. Ами.....

# 8
Може да е глупав въпросът ми, но детенце родено в Испания получава ли испанско гражданство?

# 9
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Може да е глупав въпросът ми, но детенце родено в Испания получава ли испанско гражданство?
не ,едва като навър6и пълнолетие и ако все още живее в Испания може да поиска .
до този момени уж не . казвам уж - защото ина4е си е записано в регистрите им .мисля 4е  такси за детски градини , образование са същите като за испан4етата

# 10
Много съм ви благодарна за отговорите. Още утре тръгвам из различните инстанции да си търся правата.
 Praynig Дано успея да се преборя с бюрократичната им система, и кривотиите на служителките.... Flutter

# 11
  • Мнения: 4 212
Искам да допълня нещо за което се сетих. Много зависи от коя държава си. Тук например с много привилегии са южноамериканците, докато ние, както сме 4аст от Европа нямаме право на по4ти нищо. Националност дават ЕДИНСТВЕНО в САЩ когато се роди дете. Тук си 4акаш 15 години. Тогава имаш право на избор(и за детето важи) като за да приемеш испанско поданство си длъжен да се откажеш от българското. България не приема двойно гражданство. Ми то и за това ве4е има доста испанци от български произход. Треньорката на дъщеря ми и нейната дъщеря тази година всеха  испанска националност. В слу4ая вашето семйство се води самотен баща с дете и данъците са по големи, когато ти направи реогрупасион фамилиар инисиал, ве4е ще те водят и теб за 4овек. Ако сега ги подадеш документите ти ще излязат до 3 месеца. Хубаво е да представиш и оферта за работа, която е добре да е от областта, но не е задължително по закон. Тогава отиваш  и казваш на соц. работни4ка от какво имаш нужда и какво ти се полага. Дано е свястна. Аз тази седмица ще ходя до екстранхерията за смяна на документи, но за да не губя право на работа, моя ми измъкна оферта за работа от Мурсия, а пък ние сме в Аликантска област. Ох, като се сетя 4е пак трябва да ходя....поне имам записан 4ас и отношението е къде къде по добро отколкото в българското посолство.
Успех.

# 12
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Може да е глупав въпросът ми, но детенце родено в Испания получава ли испанско гражданство?
НЕ.
Може да се поиска испанско гражданство след като детето навьрши 1 годинка и някой може да гарантира за него.Тоест ако майката и/или баЩата са легални те си гарантират за него или ако и двамата са нелегални някой легално пребиваваЩ в страната трябва да гарантира за майката и детето.Цялата тази история оба4е е много сложна.Зна4и на бьлгарите им искат един 4овек да гарантира (ако и двамата родители са нелегални) а на румьнците им искат 3 ShockedПроцедурата се бави около  1 - 2 години и може без никакьв проблем да бьде отхвьрлена молбата.Аз само да ви кажа ,4е ве4е така две познати семейства "дадоха" испанско гражданство на децата си Mr. Green.Едните са румьнци.
Ина4е срока за полу4аване на гражданство без този закон е 10 години ЛЕГАЛЕН престой в страната .
УФФФФ ,колко изписах ,дано поне на някой му свьрши работа вси4ко това.

# 13
.... България не приема двойно гражданство. ...
Тея, това приеха ли го официално?!

# 14
  • Мнения: 486
Доколкото знам България няма проблеми с двойното гражданство (засега). Проблемът мисля е в испанските закони, които не признават двойно гражданство.

Общи условия

Активация на акаунт