До кога ще ревът докато са будни

  • 6 031
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
Чудя се.Бебетата се родиха в началото на 9тия месец-2500 и 2800.От както са родени,вече са на 1 месец-само ядът и спят.В моментите когато са будни,т.е. веднага след събуждане (през около 2 часа ги храня и са само на кърма) започват да ревът.Не можем да им се порадваме защото постоянно се дерът.Нахраня ги и заспиват и това е.Горе долу кога ще се успокоят.Явно са си такива децата-ревливи.Като са будни и се стряскат с ръчички и краченца.ние ги повиваме, защото за коликите ползваме 5те правила на д-р Карп.
Докато ги къпем ревът,докато им сменяме памперсите ревът.
Дали е от възрастта,дали ще го израстнат. newsm78

# 1
  • Mонтана
  • Мнения: 413
първото нещо за което се сещам е да те питам сигурна ли си 4е им стига кърмата.понеже  моят беб4о е на 1м и 1/2 и сега по4на да се дере след кърмене и установих 4е кърмата му ве4е не е достатачна и се дохранваме и ве4е не пла4е.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 267
Синът ми е вече на месец и половина и от няколко дни започна да бодърства и да се заглежда за кратко. В началто ревеше и докато го къпехме, но сега се радва на банята. Simple Smile Понякога е буден и 3 часа подред, но тогава почти непрекъснато реве.
за коликите ползваме 5те правила на д-р Карп.
Можеш ли да ми кажеш какви са тези правила? За първи път чувам, имат ли ефект?  Hug

# 3
  • Мнения: 9 389
Дъщеря ми започна да се очовечава към края на 2-я месец,т.е тогава започна да се заиграва и да се заглежда в различни предмети.

# 4
  • Мнения: 1 473
Да са ти живи и здрави бебетата. Това с плача е наистина неприятно за нас възрастните, но бебетата така общуват, ще мине време и все повече ще будуват, а плача ще премине в усмивка.
Търпение и не се притеснявай, всички бебета плачат, това им е работата.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 058
и при нас към края на втория месец се пооправиха нещата.но наистина провери дали им стига храната първо и второ ако ги повивате с пелени по стария начин е възможно да им е топло

# 6
  • Мнения: 707
Подготви се психически - скоро няма спрат да плачат. Не е болка за умиране, после с умиление ще си спомняш това време  Sunglasses.

# 7
  • Мнения: 718
Колики може би? И ние пробвахме практиките на д-р Карп, но нямаха особен ефект, успокояваше се само за секунди. Пробвахме и различни капки, най-ефикасни от които Лефакс. И дъщеря ми беше доста ревлива, първите 2 месеца беше така, с разликата, че през деня почти не спеше Mr. Green Коликите спряха в началото на третия месец, тя започна да се заглежда в играчки и предмети и нещата се успокоиха. Но пък започнаха зъбите Laughing В крайна сметка плачът е единствената и най-нормална реакция на новороденото и разни подмятания, че бебето е ревливо изобщо не ми правеха впечатление Peace

# 8
  • Мнения: 9 814
Бебетата обикновено плачат, май само в рекламите са бели, пухкави и винаги спокойни.  Wink

# 9
  • Мнения: 6 274
Големият ми син се дереше до 3 години.  ooooh!
Не знаехме какво значи да се усмихне това дете - и по снимки, и навсякъде, все си ревеше.
Така че, нищо чудно и да са си такива децата.
Определено мога да кажа, че момчетата са по- ревливи от момичетата.

# 10
  • България
  • Мнения: 757
Мънички са още!Нека започнат да опознават света,да стоят седнали и да се занимават с играчки и ще се поуспокоят.Ние още сме в такъв период,но тука вече инати ми придава човека,а твоите слънца са още много мънички.Всичко с времето си.Да са ти живи и здрави Hug

# 11
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Ще се очовечат като пораснат още малко. Малката ми дъщеря се дереше да 3-4 месечна, а голямата до годинка.

# 12
  • София
  • Мнения: 250
И моят син беше така в началото...Ако е буден- реве...Спи, яде и реве  Heart Eyes
Пригответе се за много безсънни нощи и се въоръжете с много търпение. Те са мънички още, но всичко се израства...Някъде към 3 - 4 месец ще забравите, че са ревали  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 30 085
принципно не би трябвало да реват постоянно. Синът ми е на 3м и след 2-я се очовечи вече, не спеше постоянно, но и не ревеше постоянно. Когато реват непрестанно би трябвало да има причина: глад, жажда, мокри са, спи им се, топло, студено и т.н. Отхвърляй причините една по една.

Сигурна ли си, че кърмата им стига? Моята кърма "дойде" мноооого бавно и първите седмици бебо не си дояждаше, затова ревеше почти както ти обясняваш. Дохраних до една вечер с АМ, защото вече не издържах, и човекът си заспа като къпан. После се посъветвах с кърмещите мами тук и след мъчителен едномесечен период на всякакви денонощни "магии" за увеличаване на кърмата, намалих АМ и сега мина изцяло на кърма.

Успех  Peace

# 14
  • Мнения: 400
Най-вероятната причина са коликите.Дъщеря ми беше с колики до края на 4м.Дереше се зверски CrazyИ сега е ревла,но вече са инати.
Просто някои деца са по-ревливи от други.

Общи условия

Активация на акаунт