Моля за текст пълномощно от бащата за излизане в чужбина

  • 2 983
  • 8
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
Момичета, търся спешно текст, за пълномощно, с което да изведа детето в чужбина.
Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 129
ДЕКЛАРАЦИЯ


   На основание чл.76 т.9 от Закона за българските документи за самоличност, долуподписаният ........................................,
ЕГН ....................., л.к. №...................................., издадена на ........................ г. от МВР – София, живущ в гр.................., ж-к........................ бл......., вх....., ап........, баща на непълнолетното дете ......................................., ЕГН ........................................, с международен паспорт № ........................... издаден на .............................. год. От МВР – гр.София, живуща в гр...................., ж-к..................... бл........, вх....., ап......, ДЕКЛАРИРАМ, ЧЕ СЪМ СЪГЛАСЕН ДЕТЕТО МИ ДА ПЪТУВА В ЧУЖБИНА с майка си ......................................, ЕГН ............................, л.к. № ................................ изд. на ................................. г. от МВР – София, живуща на адрес гр..........................., ж-к................................ бл................, вх...................., ап.............


дата: ................................      ДЕКЛАРАТОР:
                           /................................./

# 2
  • Мнения: 875
мисля, че трабва да се напише и за какъв период важи пълномощното. в моето имаше и изречение от сорта на: пълномощието е в сила в периода от .... до.....

# 3
  • France
  • Мнения: 726
Златни сте!!!
Благодаря!   bouquet

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Много е важно да конкретизираш точния престой в чужбина. Тази ДЕКЛАРАЦИЯ се заверява нотариално срещу срудно 3, 60 лв.



Д Е К Л А Р А Ц И Я




Подписаният  ............................................................... от град София, притежаващ лична карта № ............................, издадена на ..................................г. от МВР – ......................, ЕГН ...................................,



С настоящата давам съгласието си синът ми ....................................................... от град ................................, ЕГН ............................................, с паспорт №  ................................., издаден на ................................. г. От МВР – ............................ да пътува до Египет,]от 25. 12. 2008г. до 07. 01. 2009г. включително, придружаван от майка си ........................................................................................, от град ..................., ЕГН ......................................, с паспорт № ................................, издаден на ............................. от МВР – .........................







                     Декларатор:

                           ..............................
   

# 5
  • Мнения: 129

ако пътуването е еднократно, вероятно е по-добре да е фиксиран периода.
ако родителите са разведени, както е в моя случай, не виждам смисъл от фиксиран период и при всяко посещение в чужбина да уведомявам бащата и да му харча времето за нова декларация.

с горната декларация ние излизахме в чужбина докато детето навърши 18 и нямаше проблеми, че не е за определен период.
не знам, юристите да се изкажат.

# 6
  • Мнения: 634
във всяка нотариална кантора има такава бланка, която попълваш на място. някъде искат оригинален акт за раждане, на други места става и с ксерокопия. акта за раждане е само за справка. цената на сдокумента е 3.60, а от 1 юли ми казаха, че таксите се вдигат почти двойно. дано съм полезна Simple Smile

# 7
  • Мнения: 433
Всеки нотариус има готов текст.Не е нужно да се уточнява периода.Моето обикновено го издават за календарната година.Задължитилно обаче като тръгнеш трябва да имаш копие ,което остава на границата.

# 8
  • France
  • Мнения: 726
Момичета, написах декларацията, дадена ми от Hannaa. Отидох при нотариуса, и тя ми я завери.
В неделя пътуваме...дано няма проблеми...ако нещо стане, ще ви уведомя.
Срока го направих на 2 години.
Странно, защо в кантората не ми казаха, че имат готова такава?
Поискаха ми акта за раждане. Направиха копие, което приложиха към копието на декларацията- всичко това за архива.
За пореден път се убеждавам, че мога да разчитам на вас!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт