осиновяване на по-голямо дете

  • 4 790
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
искам да осиновя дете на възраст около 14 години.Нямам съпруг и живея само с 16 годишната си дъщеря,нейния баща йивее в друг град. За жалос нямам второ дете, много искам да имам, а и дъщеря ми иска да има сестра.Дали някой от вас знае как стой въпроса с осиновяването на по-голямо дете, а и ще има ли проблем че нямам съпруг?Ако някой от вас е осиновил дете на такава възрас ще съм му много благодарна ако разкаже.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 910
Преди години дъщеря на близко семейство се самоуби на 16 г. Бащата беше посланник в чужбина.  Майката и бащата, имаха по-голям син и  осиновиха 13 год. момиче - вече 30 год. съжеляват. Детето беше твърде голямо, вече оформено като характер. Познаваше семейството си - мангали от Варненско, беше дадено само за отглеждане в Дом  Майка и дете. Беше толкова амбицирано да има всичко сега, че хората се поболяха. То не бяха изисквания, тръшкания как ще избяга, стремеж към наследство. До сега си я дондуркат и нея  и децата и. Колкото пъти сме се срещали все ми обяснява какво е наследи и как ще го реализира. НИто дума за въдрастните,  вече болни родители.
Накрая на 16  г. успя да забременене от сина им и беше много радостна, че ги е вързала. То не бяха изисквания, кражби, общо взето се вкараха в такъв филм. Ама сами си го избраха.
Това е само 1 история от хора около мене. Знам, че майките от тук ще скочат срещу мене, но все пак някой трябва да ти каже и за такива случаи.
Иначе желанието е много благородно.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 517
Интересно думата мангал дали я употреби просто защото така си свикнала да наричаш различните от теб, или за още по-голяма образност?
Обещала съм да бъда добра, иначе щях да те нарека "свиня".

# 3
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Аз пък съм добра. И бих попитала: Защо са ни тези истории за "неблагодарни" осиновени деца? Огромни проблеми с деца и дори истински трагедии (пресен случай от тази седмица как син убива рождената си майка и сестра) колкото щеш. Защо ако детето е осиновено трябва да се набляга особено да това обстоятелство?

Друг е въпросът, че историята е субективно разказана и може въобще да не отговаря на действителността. Например ако детето е дадено "само за отглеждане" в Дом, няма как да бъде осиновено нито по сегашния, нито по предишните закони....

А никой не се вълнува кък голяма част от родителите се държат с децата си. Ето например прословутият случай с двете деца от Асеновград. Как мислите се отразява на психиката и бъдещото поведение на децата когато родителите по толкова отвратителен начин ги замесват в решаването на собствените си проблеми? Почти всички се вълнуват кой крив, кой прав от възрастните. Сума ти "журналисти" си докараха тлъсти хонорари да обсъждат и "показват". И това пак за сметка на тези две деца... Някой запита ли се въобще какво става в душиците им когато яхва "топ новината" и ги изтъпанва пред цял свят да ги пита "При кого искаш да живееш?"

# 4
  • Мнения: 320
 М... Да.....Обществото не приема различните.  За съжаление прочетох твърде неприятно изказване!  От написаното прозира неразбиране на проблемите !Отстрани погледнати нещата може и да изглеждат така , но всъщност  какво знаем за децата расли в домовете?Знаем ли какво е в техните душички? Имам едни познати , които си осиновиха 2 момичета на възраст 12 год.Да имат проблеми,  и понякога се чувстват отчаяни, че не могат да променят някои неща. Просто те имат някакви очаквания, които не се осъществяват, защото са имали син, който е починал и ги сравняват с него.А колко родители не се разбират с неосиновените си деца, знаете ли?Но това , което мога да кажа , че  осиновяването на по-голяма възраст,  изисква много сили  ,  невероятно търпение,възможност да приемеш нещо твърде различно за свое, за което се иска да имаш необятно широка душа!А защо точно 14 год?Не може ли по-малка възраст? На тази възраст дори без да искаш ти ще ги сравняваш и  биологичното ти дете ще е "доброто" а другото "лошото". Защото раслите деца в инситуции така или иначе имат дефицити, които трудно се преодоляват.Мисля, че на  доста по-малка възраст би било по-добре!И не се притеснявай от  възраста си!Така дъщеря ти ще помага!И няма да е сама ще има сестра!

# 5
М... Да.....Обществото не приема различните.  За съжаление прочетох твърде неприятно изказване!  От написаното прозира неразбиране на проблемите !Отстрани погледнати нещата може и да изглеждат така , но всъщност  какво знаем за децата расли в домовете?Знаем ли какво е в техните душички? Имам едни познати , които си осиновиха 2 момичета на възраст 12 год.Да имат проблеми,  и понякога се чувстват отчаяни, че не могат да променят някои неща. Просто те имат някакви очаквания, които не се осъществяват, защото са имали син, който е починал и ги сравняват с него.А колко родители не се разбират с неосиновените си деца, знаете ли?Но това , което мога да кажа , че  осиновяването на по-голяма възраст,  изисква много сили  ,  невероятно търпение,възможност да приемеш нещо твърде различно за свое, за което се иска да имаш необятно широка душа!А защо точно 14 год?Не може ли по-малка възраст? На тази възраст дори без да искаш ти ще ги сравняваш и  биологичното ти дете ще е "доброто" а другото "лошото". Защото раслите деца в инситуции така или иначе имат дефицити, които трудно се преодоляват.Мисля, че на  доста по-малка възраст би било по-добре!И не се притеснявай от  възраста си!Така дъщеря ти ще помага!И няма да е сама ще има сестра!

Права си че с по-малко дете ще е по-лесно, а и по- бързо ще свикне. Казах около 14 години защото не ми се иска6е да има прекалена разлика с тази на дъщеря ми, но и пък не ми се иска да е точно на нейната възраст. Аз също съм едно дете като дъщеря ми и знам колко е трудно да си сам затова след дълго мислене реших да направя тази крачка.След около година дъщеря ми заминава да учи в чужбина и така също няма да остана сама, а ще имам второ дете.

# 6
  • Мнения: 2 172
Не  е зле да прочетеш тук.Уточнявам , ако е истински проблемът.На гости и новорегистрирани иначе не се вързвам да отговарям Hug

# 7
  • Мнения: 380
Трудно и неправилно е да коментират човешки съдби особено ако не ги познаваш добре.

Просто в примера, който беше даден на родители осиновили дете за да заменят загубеното свое намирам един сериозен проблем.

Нещо подобно сякаш прозира и в поста на Димиана.

Осиновяването не решава проблеми. Осиновяването не заличава нашите загуби. Напротив. Много често даже ги обостря, подклажда и вади на светло. Създава проблеми.

Според мен когато подходиш към осиновяването като към последния лек за някаква болка, някаква загуба, най-вероятно ще загубиш. Освен ти ще загуби и цялото ти семейство и осиновеното дете.

Не мисля, че ако осиновиш голямо дете това ще намали тъгата ти по дъщеря ти когато замине надалеч.
 
Осиновяването на голямо дете е много сериозно предизвикателство. Трябва да си доста наясно със себе си най-напред и с какво би могло да те очаква.

Опитай се да осмислиш добре пак всичко.

Успех.

# 8
  • Мнения: 4 138
хм, а не си ли се замисляла да станеш приемен родител. предцени всички варианти.
осиновяването на по-голямо дете е винаги и по сложно, от гледна точка на това, че вече наистина е с оформен характер.
зависи като какъв акт го квалифицираш, все пак.

абе, за пръв път чувам, че отоплителен уред може да ражда деца Crazy булгаристанците имат много странен начин на изказване понякога hahaha
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB

# 9
  • Мнения: 1 325
"Според мен когато подходиш към осиновяването като към последния лек за някаква болка, някаква загуба, най-вероятно ще загубиш" Магьосника този път е уцелил десятката. Осиновените деца на са сурогати или заместители. Такъв подход от страна на бъдещи кандидат осиновители няма да доведе до нищо добро, твърдо вярвам в това.
Колкото до "мангали" - ще се присъединя към Фоксче.

# 10
  • Мнения: 4 138
въобще няма да коментирам тази дума повече. тя простотията по хората все пак ходи.......писна ми да се вбесявам. басси и чистата нация. кой не е минал, той не си е оставил семката.........арийска нация бе.........

фокси, ти, както винаги душа си мека.........що обиждаш животното hahahaсвинете са много интелегентни животни. не им приписвай хорски качества.

другото, което мога да посъветвам авторката, подай си документите са осиновяване. сама жена осиновява без проблем, законът го разрешава. не слагай ограничения, не слагай предпочитания, не слагай възраст............
в процеса на проучване и чакане ще ти стане ясно много. и ще придобиеш по-конкретна позиция.

# 11
  • Мнения: 1 325
Днес изобщо не съм "бяла и добра". Чувствам се "черна и лоша".  Close Омръзна ми! Абе ние българите, хора ли сме или какво? Айде стига с тия мангали, цигани, турци, марсианци - все някой друг ни е виновен, бай Ганьовци с бай Ганьовци! Айде да влезем в тоя пуста Европа най-сетне - и не по парите в джобовете ни, а по манталитет!
Ако въпросното дете, което вкарало във филм родителите си беше 13 год. българче нямаше да се получи тоя филм, така ли?

# 12
  • Мнения: 2 123
Цитат
Това е само 1 история от хора около мене. Знам, че майките от тук ще скочат срещу мене, но все пак някой трябва да ти каже и за такива случаи.

Айша  Laughing Laughing Laughing
разкажи ми още една история, моля ти се... ама тоя път искам подробности и повече сюжетни линии. Например - емигрант се връща от щатите, обаче майка му не го познава, той използва това и се представя за мормон, продаващ илюстровани библии. Чичо му го заподозира и от уплаха се самоубива като изяжда една библия. После се разбира, че баджанака на шурея е осиновен (защото подфорума е на осиновени/ители), а биологичните му родители са африканци, и всички най-накрая си обясняват защо детето е по-тъмно, след като родителите му са русокоси и белокожи водачи на листата на Атака в 34ти избирателен район. Осиновителите отиват в психиатрия, когато научават за истината и оттам съдят Емилия Масларова, за дето им е пробутала чернокожо африканче, злоупотребявайки с  факта, че са слепи и затова е станало объркването....

айде - ти си. Не им обръщай внимание на тия останалите злобарки, те не разбират от истински истории

# 13
  • Мнения: 4 138
тц, африканчето е родено в село долно бусманци и майката е арабка-албинос, която се е самоопределила като шведка. от това е станало объркването. трябва да защитя другарката масларова..........не е могла да знае, жената.

а осиновеното дете от щатите не е подавало библии, а калайдисани казани с герба на третия райх на дъното, който обаче на остров НАБАБАТИХУРКАТА, намиращ се в индийДкия океан, е символ на крава, която се съешава с мулета.

# 14
  • Мнения: 2 123
Въобще не се опитвай да ни се месиш в историите  Crossing Arms.
Нито на правопис, нито на синтаксис го докарваш .... айде моля ти се  Naughty

Като почнеш да пишеш така:

Цитат
една от многото истории от хора
Цитат
вече 30 год. съжеляват
Цитат
Беше толкова амбицирано да има всичко сега, че хората се поболяха
Цитат
То не бяха изисквания, кражби, общо взето се вкараха в такъв филм
Цитат
Накрая на 16  г.
- но родителите съжЕляват вече 30 години

пак ела

П.С.
Обаче най-ми хареса началото и епилога на историята ...

Цитат
Преди години дъщеря на близко семейство се самоуби на 16 г.  ....
Иначе желанието  е  много благородно

Детайла за бащата дипломат също страшно си го бива, защото показва, че "дипломатите също плачат"

Еййй - сълзи ми потекоха от смях... олигавих се. В момента въобще не мога да напиша нищо по темата, за което се извинявам на авторката.
Иначе мисля точно като Оз (за първи път ми се случва  Embarassed)

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 13:46 от Fussii

Общи условия

Активация на акаунт