А защо НЕ сте кръводарител?

  • 22 328
  • 335
  •   1
Отговори

Анкета

Коя е причината, която ви спира?

Опции:

# 240
  • Мнения: 156
не даявам кръв, защото имам анемия и ниско кръено и някакси няма особен смисъл. а и за мен уж би било опасно. ако се наложи за близък, ще настоявам да дам.

# 241
  • Мнения: 6 274
Защото съм 49кг.
А преди да забременея с третото човече, бях 42кг.  ooooh!
Никакъв шанс.

# 242
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
  Няма опция "по медицински показания", а най-вероятно доста хора биха гласували с нея. 
Моята причина е именно тази.  Peace
ниско кръвно и анемия

# 243
  • Мнения: 6 991
Ходила съм 2 пъти да дарявам кръв - и двата пъти са ме връщали - ниско кръвно + високо късогледство. Казват, че за мен не е никак добре.
Колко е високо късогледство?
Аз съм очила, очевидно недовиждаща Laughing, но не са ме питали колко са ми диоптрите Thinking

# 244
  • Мнения: 1 915
От тази тема ако не друго ще научим доста неща.
А за късогледството, сега с изтънените стъкла,  лекаря въобще не може да прецени колко точно недовиждащ е човека.
Какво точно пречи късогледството?

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Не съм кръводарител, защото съм анемична и с ниско кръвно 90/60
Rolling Eyes
И аз съм с тежка желязодефицитна анемия - няма и да ми я поискат.
Като добавка ми става лошо дори и само от взимане на кръв...
Сестра ми става често кръводарител, тя е с рядка кръвна група и тя е много слаба, но няма анемия и ниско кръвно като мен  Peace

# 246
  • Мнения: 1
Защото освен ,че съм с ниско кръвно,нисък хемоглобин,желязо  и захар под нормата ами имам и нарушено кръвосъсирване.Обаче като ни притиснаха в София преди няколко години да даваме кръв за майка да я оперират и ние с мъжо  дадохме  и аз месеци наред се възстановявах на лекарства.Дадох повече пари за тях отколкото ако бях си платила на ромите пред кръводарителския център.Ама човек като се панира и не взема най -вярното решение.

# 247
  • у дома...
  • Мнения: 3 072
За съжаление немога да съм кръводарител - диабетик съм. Обаче сестра ми дава кръв два пъти годишно.

# 248
  • Мнения: 1 671
Късогледството ми е -6 и на двете очи. Веднъж съм ходила в Центъра по кръводаряване, втори път се пробвах на Гергьовден или Цветница тази година (имаше организирана кампания по кръводаряване) в един мед. център. Доколкото разбрах проблемът ми не е в ниското кръвно и килограмите (под 50 кг. ), колкото заради очите. Лекарките и двата пъти ми казват, че би било рисковано и за моя прганизъм няма да е добре  Confused. И на мен ми прозвуча странно, но щом 2 пъти ми отказват.
Предполагам, че ако е за някой близък и наистина няма друг вариант - бих рискувала и бих скрила за диоптрите, и без това съм с контактни лещи, но както каза втората лекарка - няма смисъл да рискувам когато не е наистина наложително.

# 249
  • Мнения: 1 540
Аз ходих 2 пъти да давам кръв за близки, но се оказа че кръвта ми е гъста и тече много бавно.  Даже втория път не можаха да ми вземат необходимото количество- просто кръвта по едно време спря да тече и нищо не помогна, нито пристягането, нито помпането. Имам проблеми даже при даването на кръв за изследвания. Не знам защо е така- някой знае ли?

Не пиеш достатъчно течности може би?

# 250
  • Мнения: 603
Защото съм изкарала Хепатит В...

# 251
  • София
  • Мнения: 225
И аз съм с желязодефицитна анемия.

# 252
  • In the middle of nowhere
  • Мнения: 54
А за късогледството, сега с изтънените стъкла,  лекаря въобще не може да прецени колко точно недовиждащ е човека.
Какво точно пречи късогледството?
Късогледство над 5 диоптъра е сред противопоказанията за кръводаряване. И е по-сериозно от прословутото "ниско кръвно". Смята се, че съществува значителен риск от отлепване на ретината.

# 253
  • Мнения: 330
Не съм кръводарител защото не искам да съм - страх ме е от игли, става ми лошо при вида на кръв и се стресирам. Може би ако е за някой много близък бих се прежалила ( дано не се случва) но инък - категорично не.
Не се притеснявам да си призная. Не се и срамувам от тази си слабост просто защото приемам, че може да се помогне на болните и по друг начин и аз съм ангажирана с този друг начин.

# 254
  • Мнения: 2 759
...Късогледство над 5 диоптъра е сред противопоказанията за кръводаряване. И е по-сериозно от прословутото "ниско кръвно". Смята се, че съществува значителен риск от отлепване на ретината.
                                 Не гарантирам, но май дори нормалното раждане се избягва в такива случаи. По същите причини.

Общи условия

Активация на акаунт