За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема

  • 23 992
  • 431
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 001
Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами, които могат да допълнят нашите знания!

Старата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404465.0

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 13:05 от TheNMaster

# 1
  • Мнения: 5 183
Записвам се

# 2
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Laughing
Това дали ще мине за "запис"?! Mr. Green

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аз не съм писала в предната тема, само четях има доста добри попадения. Това вместо запис

# 4
  • Мнения: 307
Ще правя пълнени чушки, но досега винаги първо запържвах съставките(кайма, ориз, лук) и после във фурната. Иска ми  се сега да напълня направо чушките и да ги метна във фурната... Някой правил ли ги е по  този начин, колко вода се слага, изобщо може ли без нищо да се запържва ?

# 5
  • Мнения: 2 110
delicate много ти благодаря !
В офиса имаме спор едни твърдят ,че в "Дунапренката " не се слага олио,другите ,че се слага ?! Ти приготвяла ли си я ?!


Ще правя пълнени чушки, но досега винаги първо запържвах съставките(кайма, ориз, лук) и после във фурната. Иска ми  се сега да напълня направо чушките и да ги метна във фурната... Някой правил ли ги е по  този начин, колко вода се слага, изобщо може ли без нищо да се запържва ?
Според мен както си ги правиш е по-вкусно,вярно че отнема време. Иначе ,ако сложиш всичко и ги метнеш във фурната ще им излезе плънката ,така мисля ?!

# 6
  • Мнения: 1 798
delicate много ти благодаря !
В офиса имаме спор едни твърдят ,че в "Дунапренката " не се слага олио,другите ,че се слага ?! Ти приготвяла ли си я ?!
Сиси,не съм правила,но мога да питам майка ми.

# 7
  • Мнения: 2 110
delicate ,моля те Praynig ?! Ако ти е удобно питай я и можеш да ми пиши на личния ! Hug
А, може би тук е по-добре ,да се знае -някой може да иска да си я приготви.

# 8
  • Мнения: 804
И аз,и аз да се запиша,в една от най-любознателните теми!!!   chef

Пълнените чушки и тиквички-винаги запържвам съставките леко.Не е здравословно,но пък иначе не ни е вкусно - майка ми ги прави със леко задушени и объркани продукти,но...............много не са ни по вкуса.Пробвай и докладвай резултата,но мисля че ако сте свикнали да запържваш съставките,така няма да Ви харесат много.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 798
delicate ,моля те Praynig ?! Ако ти е удобно питай я и можеш да ми пиши на личния ! Hug
А, може би тук е по-добре ,да се знае -някой може да иска да си я приготви.
Писах ти на лични нейната рецепта,дано да съм помогнала.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 341





Може да се напълнят със сурови продукти, но не ми харесва миризмата на варен лук!
Аз задушавам лука с вода,олио и сол да омекне малко.После слагам измитият ориз - и него леко запържвам - 2-3 мин.
Махам от котлона и тогава слагам червен пипер и каймата (леко разбъркана с вода - 2 с.л.).
 Слагам подправките и пълня изтърбушените и надупчени чушки.Отворът потапям в брашно или слагам капаче от домат.

# 11
  • Мнения: 55
Ми да ви кажа майка ми винаги е приготвяла пълнените чушки без запръжка, наистина не  е същото, но в никакъв случай не става по-лошо. А за да не изтече плънката, слагаш "запушалка" от картоф.
А аз искам да попитам каква е тайната на хубавото фрикасе, защото нещо не мога а го улуча?

# 12
  • Мнения: 804
За фрикасето най-голямо значение има застройката-след като е готово ястието правиш застройка от 1 жълтък + 3-4с.л. кисело мляко,налива се при леко поизстинало ястие като предварително е разбъркана застройката с част от соса,за да се уеднаквят температурите.Не на последно място и подправките-чер пипер и даф лист.

# 13
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ще правя пълнени чушки, но досега винаги първо запържвах съставките(кайма, ориз, лук) и после във фурната. Иска ми  се сега да напълня направо чушките и да ги метна във фурната... Някой правил ли ги е по  този начин, колко вода се слага, изобщо може ли без нищо да се запържва ?

Пълниш,без проблем.Миналата есен си бях сложила по този начин пълнени чушки във фризера.Всичко си обърках,с ориза,с подправките и напълних чушките.Наредих ги в найлонови пакетчета и във фризера.Чудесно беше зимата да ми замирише на печени чушки.

# 14
  • Мнения: 5 001
А аз искам да попитам каква е тайната на хубавото фрикасе, защото нещо не мога а го улуча?
Запържат се 3-4 с.л. брашно исе налива от бульона на ястието.Разбърква се енергично,за да няма бучки и се изчаква да се сгъсти.Дърпа се от котлона и се добавят при непрекъснато бъркане и на тънка струйка 2 жълтъка разбити с 1/2 кофичка кисело мляко.Подправки сол,черен пипер.Връща се на котлона за да клокне и.....Соса фрикасе е готов.

Общи условия

Активация на акаунт