Нисък хемоглобин заради късно захранване?

  • 1 541
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Днес бяхме на консултация с малката(на 4 месеца) и педиатърката каза,че ако късно почна захранването ще бъде нисък хемоглобина.До  това изказване се стигна след като и казах,че мисля да захранвам след 6-я месец.Детето ми е само на кърма.Вие какво ще кажете?

# 1
  • София
  • Мнения: 95
Все едно слушам моята педиатърка, аз даже пуснах и тема.Просто не и се връзвай, захраних в края на 5 месец, кърмене на поискване и имахме 125 хемоглобин, което е ок.Тук има и цяла тема с таблица на майки кога са захранили и какъв е хемоглобина, ако я намеря ще ти я пусна.

# 2
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Това изобщо не е така. Смята се, че до 6 месеца запасите от желязо на бебето се изчерпват и за това е добре захранването да започне около тази възраст. Според мен педиатърката ти се опитва да те накара да започнеш по-ранно захранване като използв този аргумент. По цял свят бебетата се захранват на 6 месеца - дали всички са анемични?

Ето ти тук една тема да видиш малко статистика :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29436.0;viewResults

# 3
  • Мнения: 75
Благодаря много за успокоението и аз мисля след 6Ія месец.Ще отстоявам моето и така.

# 4
  • Мнения: 43
    Моето бебе е на 5 м.и е само на кърма и още не съм го захранила.Мисля вече да започна както ме посъветва лекарката със зеленчуково пюре.Но това за ниския хемоглобин е глупост. Щом си кърмиш детето продължавай както си решила има време да го захраниш.

# 5
  • София
  • Мнения: 95
Кога захранихте и съответно колко беше хемоглобинът на бебето ви на 6 месеца? Захраних преди 4 навършени месеца и хемоглобинът на 6 месеца беше под 100g/l  5 (1.5%)
Захраних преди 4 навършени месеца и хемоглобинът на 6 месеца беше между 100 и 110g/l вкл.  16 (4.9%)
Захраних преди 4 навършени месеца и хемоглобинът на 6 месеца беше между 111 и 120g/l вкл.  19 (5.8%)
Захраних преди 4 навършени месеца и хемоглобинът на 6 месеца беше над 120g/l  14 (4.3%)
Захраних след 4 навършени месеца и хемоглобинът на 6 месеца беше под 100g/l  28 (8.6%)
Захраних след 4 навършени месеца и хемоглобинът на 6 месеца беше между 100 и 110g/l  вкл.  94 (28.9%)
Захраних след 4 навършени месеца и хемоглобинът на 6 месеца беше между 111 и 120g/l вкл.  91 (28%)
Захраних след 4 навършени месеца и хемоглобинът на 6 месеца беше над 120g/l  58 (17.8%)
 Опции на гласуването
 
Общ брой гласове: 318

ето още да се успокоиш /реших направо да копна от темата Laughing/

# 6
  • Мнения: 529
Аз захраних на 6 месеца и хемоглобинът на моето бебе беше 140.

# 7
  • Мнения: 267
Захраних на 6м.и няколко дни-хемоглобина беше -121,казаха ,че е прекрасен  Peace
Въобще не им се връзвай  Stop ,излизам с една мама,която си гледа детенцето постария начин,захрани го на 20 дни със сок-сега детето е с много нисък хемоглобин и пие желязосъдържащи препарати.Както виждаш няма гаранция  Whistling

# 8
  • Мнения: 384
Моят син е късно захранено бебе, изследванията му винаги са били перфектни.

# 9
  • Мнения: 10 982
Детето ми е захранено на 6 м. и 2 седмици. В началото на 7 м. хемоглобинът й беше 126.

# 10
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Мисля, че това е мит..сред лекарите в Бг да принуждават майките да дават рано ябълки и жълтък..
Тук дори на 6м. не го изследват..просто е ясно, че няма да е нисък.
Моето свраче до годинка не знаеше какво е жълтък..и ядеше микродози храна ..колкото да опита, вкуса.
Стига, че кърмиш.. Hug смело и мани чичковците лекари да си приказват наученото от преди 30г.

# 11
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Няма връзка между двете. Моята дъщеря е захранена на 6 навършени месеца и хемоглобинът й беше 117, което е добре.  Peace

# 12
  • Мнения: 4 290
Днес бяхме на консултация с малката(на 4 месеца) и педиатърката каза,че ако късно почна захранването ще бъде нисък хемоглобина.До  това изказване се стигна след като и казах,че мисля да захранвам след 6-я месец.Детето ми е само на кърма.Вие какво ще кажете?
Няма такова нещо. Ето тук може да погледнеш статистиките: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29436.0

# 13
  • Мнения: 42
Захраних Ева на 6 месеца, даже почти на 7 беше. Хемоглобин 113. Не се връзвай. Лошото е, че ако нямаме доверие на лекарите си на кой можем да имаме?! Thinking

# 14
  • Мнения: 1 512
Ох, ох, ох ... Едно си баба знае, него си баба бае. Аз бях заплашена с бой с точилка, ако не захраня на 4-я месец и и с моите идиотщини докарам анемия на детето. "Анемичното" ми изцяло кърмено бебе го захраних на 6 месеца. Хемоглобинът му е 120. Перфектен е, каза педито и се усмихна благо. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт