Страховете на децата

  • 811
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 486
Здравейте, от около седмица имам проблем с детенце.Започна да се страхува много то всичко, от кучета, от коли , от по-силен шум, от нещата на печката защото парят.Бяга, пищи, свива се в ъгъла....Не ьзнам това период ли , има ли връзка с нещо.Разликата е ,че много боледува и преди 2 сдмици я спрях от ясла и я гледа свекървата..не искам да я заклеймявам , че тя е наплашила детето.Има си кусури не гледа Били както искам , но...преглътнала съм го нямам избор за момента.Другото е ,ч е Били стана ужасно нервна..започва да плаче от няма нищо и така вчера 3 часа.Не казва какво иска, какво я е разстройло , дали я боли.Просто крещи, мята се из леглото, хапе си играчките.Вчера направо се изплаших.Иначе със баб си се разбира през деня, иска я/защото постига всички което иска Simple Smile /Днес ще я заведем на село при мойте родители да подеи и там малко... но се плаша.Това период ли от възрастта, бабта ли нещо е изплашила детето....?Споделете минали ли сте през подобно нещо.

# 1
  • БУРГАС
  • Мнения: 25
Здравей!Аз мисля,че трябва да се консултираш със специалист.Може да е преживяла нещо и затова така да реагира.Не отлагай, потърси помощ и дано да не е нещо сериозно newsm10

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Сина ми си има страхове.Страхува се от тъмното, не влиза сам в тъмна стая, но иначе не спим с нощна лампа.Ама чак такова нещо не е било.Не знам дали е период.
Питай директно свекърва си дали плаши с нещо детето.Ако е така е хубаво да спре, децата не бива да се плашат.
Успех!

# 3
  • Мнения: 417
.....Започна да се страхува много то всичко, от кучета, от коли , от по-силен шум, от нещата на печката защото парят.Бяга, пищи, свива се в ъгъла....Не ьзнам това период ли , има ли връзка с нещо.


Единият вариант е страховете да са породени от бабата, която през деня гледа детето и постоянно го предупреждава за нещата с ужасни  предупреждения от рода на :
- "Внимавай кучето ще те охапе"  - кучето може изобщо да няма такова намерение
(вместо "По добре да не дразним кученцето")
-  " Ще се изгориш и много ще те боли"(вместо "внимавай горещо е"),
-  "Колата ще те сгази" (вместо "като пресичаме ще се оглеждаме внимателно")

Другия вариант е че просто детенцето вече започва да усеща чувство на самосъхранение, фантазията му работи и започва да има страхове.

Моят син без да е плашен с нещо има страх от тъмното от 2-3 месеца. Преди това се криеше в тъмната баня и не го притесняваше тъмното изобщо. Сега спим на нощна лампа. Вечер  ако се наложи да изляза от спалнята за малко, докато заспива не иска за остава сам дори и за секунда и това е съвсем от скоро. Казва че се страхува от сънищата, а  за тъмното като го питам ми отговаря ,че се страхува защото през ноща сънува и за това тъмното му е неприятно.

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 02:04 от boboblina

# 4
  • Мнения: 5 940
Възможно е да е бабата, възможно е да яслата.
Какво наблюдавам при Иво напоследък- наглася си сам някакви истории в главата. Много обича да му чета книжки за коли. Вълнува го пожарната кола, но явно не може да разбере баш, че пожарната гаси страшния пожар, а си мисли, че самата кола е страшна. И като види на улицата казва "ооо, една много Боляма страшна пожарна мина". Но не демонстрира страх.
Може и да е игра на въображение, както предположи boboblina  .

# 5
  • Мнения: 188
Не мисля че има място за притеснение, и моето дете е на 2 годинки и 2 месеца и постъпва в някои случаи, но смятам че това е период който ще отмине! Успокоявай го и му обръщай внимание в тези моменти и не се карай.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
възможно е бабата на детето да го е наплашила с нещо-случайно,без да иска или нарочно,за да постигне послушание или някаква друга цел.
може и обаче жената да няма нищо общо-от яслата децата прихващат какви ли не страхове,може и там да го плашат с нещо.често се случва... Mr. Green
може да е свързано с нарастващото въображение на детето и трупането на нови знания-колкото повече знае и фантазира,толкова повече страхове си измислят...
явно има някаква силна тревожност в детето,но само ти можеш да откриеш каква и от какво,ние само гадаем...
една консултация с добър детски психолог може би няма да ви навреди,а може и да ви помогне да се справите по-лесно с това. Peace

# 7
  • Мнения: 2 331
Между две и три години се появяват първите страхове на децата.Може и това да е, но на твое място бих питала свекърва си да не би да я плаши по някакъв начин-уж да я предпази и предупреди, а да постига този ефект на страх.За да те успокоя, ще споделя, че синът ми беше със страшно много страхове от две- до около 4-годишна възраст.Мина.И помен няма от тези страхове, освен от тъмното и то по-скоро му е некомфортно, отколкото да го е страх.

# 8
  • Мнения: 210
Мисля , че е добра идея детето да остане при другата си баба и дядо . Може боледуването , спирането от ясла и бабата /3 в 1 / комлексно да му действат .
Трябва му много внимание и разбиране . Ако го поразпиташ кое точно страшното и как го плаши , дали няма да е по-добре ?

# 9
  • Мнения: 9 973
детето е наплашено.(заведи го при специалист

Общи условия

Активация на акаунт