Кисело мляко?

  • 1 165
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
    Здравейте, преди две седмици навършихме 6 месеца и педиатърката ни посъветва да включим и кисело мляко към дневното меню. Но познати приятели ни посъветваха, че е още рано за това. Има ли някаква възрастова граница за да се започне даване на кисело мляко? И по - важно какво мляко да си изберем за по - честа употреба?  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 341
А защо просто не продължите на кърма?

Киселото мляко по спомени го включих към годинката и то само за опитване.

# 2
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Мисля, че е рано. Аз започнах да давам кисело мляко на дъщеря ми към 10 месеца и то по малко.
Започнали ли сте някакво захранване вече? Ако не сте, по-добре е да започнете с някаква безглутенова каша (например оризова) или зеленчукови пюрета.  Peace

# 3
  • Мнения: 31
За съжаление не можем да продължим с кърмене, защото кърмата спря преди около месец. Или по - скоро бебето само отказа да се храни от гърдата. А иначе с каши караме от четвъртия месец, а с пюретата минахме през плодови, зеленчукови, в момента сме на месни - основно обича рибните, не знам защо. Но и другите си хапва.

# 4
  • Мнения: 9 481
Предвид качеството на всички кис. млека, не бих дала на толкова малко бебе Peace
Ако имаш кърма-продължавай да кърмиш-това е  най-доброто за бебето ти.
Ако не-по добре АМ пред кисело мляко.

Писали сме едновременно...твърде бързо си захранила Confused...а рибата е една от последните които се дава..защо толкова рано?

# 5
  • Мнения: 60
И според мен сте малки за кисело мляко и изобщо за млечни продукти. Аз ги въведох след 10-ти мес. А доколкото разбирам, искаш вместо кърма или АМ да даваш кисело мляко! Моето мнение е, че до 1 годинка е по-добре АМ, тъй като съдържа повече витамини, минерали и т.н.
И все пак, ако си решила да даваш кисело мляко - има био такова. Продават го в големите магазини (Била напр.) и струва 1,64 лв.

# 6
  • Мнения: 31
Не зная дали е от компетентността на педиатърката, но съвета за киселото мляко дойде от нея. Също така и останалите неща, които изброих. Честно казано не се забелязва някакъв проблем от досегашното даване на въпросните пюрета. Пък и като гледам на бурканчетата си пише - за 4 , за 5, за 6 месеца на Ганчев. И ние си вземаме според месеците.
Наистина в Била има млека за деца, разгледах ги добре, и по - големи, и по - малки опаковки, с плодове, без плодове, изобщо шарения голяма. Но явно ще изчакаме още известно време.  Misc Baby Bottle

# 7
  • Мнения: 9 481
Не зная дали е от компетентността на педиатърката, но съвета за киселото мляко дойде от нея. Също така и останалите неща, които изброих. Честно казано не се забелязва някакъв проблем от досегашното даване на въпросните пюрета. Пък и като гледам на бурканчетата си пише - за 4 , за 5, за 6 месеца на Ганчев. И ние си вземаме според месеците.
Наистина в Била има млека за деца, разгледах ги добре, и по - големи, и по - малки опаковки, с плодове, без плодове, изобщо шарения голяма. Но явно ще изчакаме още известно време.  Misc Baby Bottle

Естествено че ще пише от 4-5-6мес...то ако има начин ще пишат от първия ден ooooh!
Не се подвеждай по това-не се ли сещаш че интереса не е в твоя и на детето ти полза?? Tired
Има тонове инфо и теми за захранването-прочети ги! Hug

# 8
  • Мнения: 3 929
Но явно ще изчакаме още известно време.  Misc Baby Bottle
Да, хубаво ще е да изчакаш с даването на кисело мляко още известно време.

# 9
  • Мнения: 2 980
Добре е да се изчака поне до 9-10-ти месец, за да се предотвратят евентуални алергии. И понеже споменаваш млека с плодове - много е важно киселото и прясно мляко за бебетата до втората годинка да са натурални (без захар, плодове, и прочие добавки) и пълномаслени. Първо ще си спестиш пари за детски зъболекар, ако изчакаш със захарта, и второ - ако от сега свикне детето да яде млякото само с подслаждащи добавки, после ще се видиш в чудо, когато на три-четири почне да отказва изобщо мляко.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
защо трябва да даваш кисело мляко като нямаш кърма. Аз бих те посъветвала да даваш АМ. Киселото мляко го давай след годинката. То сега не е сигурно дали е кисело мляко...

# 11
  • Мнения: 529
Давай си АМ поне до годинка,пък после си го включи в менюто ако искаш.

# 12
  • Мнения: 312
И според мен е по добре да даваш АМ PeaceАз въведох киселото мляко на 10.5 месеца,но продължавам да давам АМ Simple Smile

# 13
  • Мнения: 367
И според мен е по добре да даваш АМ PeaceАз въведох киселото мляко на 10.5 месеца,но продължавам да давам АМ Simple Smile

И при нас е така

# 14
  • Мнения: 1 174
Еми щом вземаш от пюретата на Ганчев в доста от тях има сухо мляко, тъй че вече си почнала с млечните продукти. Доста неща си въвела: плодове, зеленчуци, месо вкл. риба, каши. Детето си хапва разнообразна храна. Според мен няма нужда да даваш кисело мляко, можеш да изчакаш, но същевременно при толкова напреднало захранване, няма да е проблем даването му. Ако искаш да заместваш кърмата с него обаче, не те съветвам до го правиш  Naughty По - добре давай адаптирано, много по - полезно е и все пак е разработено за бебета и се доближава повече до кърмата като състав, в сравнение с киселото мляко.

Общи условия

Активация на акаунт