За антибиотиците?!?

  • 2 552
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 167
 Един случаен разговор със свекито на тема АБ ме хвърли в дълбок размисъл. По принцип съм противник на АБ и не знам колко трябва да съм зле, за да се навия да пия. А и лекарства взимам в краен случай.
  Та ситуацията е следната- говорим си със свеки, как мъжа ми вечерта го е боляло гърлото и как е имал Т. и тя вика: Трябва да вземе АБ! Аз на това изказване избухнах в пламъци  #Cussing out и започнах да й обясняван, че не се пие за щяло и нещяло; колко е вреден, защото убива всичко живо и т.н. Свеки пък със съвсем кротък тон ми каза, че само нещо малко да усети в гърлото или в носа и веднага пие АБ  ooooh!  #Crazy Аз продължих да си защитавам тезата, но вечерта се замислих сериозно над думите й. И установих следния факт - за тези 15 год. откакто познавам свеки не съм я виждала болна - нито да подсмърча, да кашля, да има Т. нищо. Само преди 1-2 год. ми каза по телефона, че нещо я драска в носа и понеже имаше грипна епидемия ще ни дойде на гости по-натам, за да не разнася бацили сега. Е след 2 дни нищо й нямаше, а повече от половината й колеги се бяха тръшнали.
  Кажете ми сега вие какво мислите. Някоя от вас пие ли по този начин АБ - за най-малкото?

# 1
  • На точното място
  • Мнения: 298
Да не би нашите свекърви да са нещо роднини ???? Joy
Моята е също като твоята. Пие си антибиотици за най - малкото и то такива каквито сама си изпише  Laughing
И така години, но преди ок. 1година не си беше изписала верния антибиотик и няма да ти кажа каква бела си докара .

# 2
  • Мнения: 46 434
Мъжът ми е същия иу без да взима АБ  Laughing всичко е до организъм, но при нея не се знае кога ще избие на някъде това с непрекъснатото тъпчене с АБ.

Безсмислено е, АБ не влияят на вирусните, от които всъщност подсмърчаме, ако ще и 1 кофа да изпие, не могат да ускорят или предпазят от разболяване.

Заради неправилна и непрекъсната употреба, бактериите стават резистентни и когато наистина се налага - вече не помагат  Tired

# 3
  • Мнения: 1 167
Не се сърди, човече Това е вярно, че стават резистентни, но точно това ме изуми, че не е станало. Аз познавам свеки от 15 год., а от колко повече тя си пие АБ един Господ знае. Ето това не го проумявам  #Crazy

# 4
  • Мнения: 2 011
Не се сърди, човече Това е вярно, че стават резистентни, но точно това ме изуми, че не е станало. Аз познавам свеки от 15 год., а от колко повече тя си пие АБ един Господ знае. Ето това не го проумявам  #Crazy
Тук нещата опират до организъм и имунна защита.
Всеки човек е различен, но дори  и това не може да ме убеди , че за най-малкото трябва да се пие АБ.   bouquet

# 5
  • Мнения: 46 434
Не се сърди, човече Това е вярно, че стават резистентни, но точно това ме изуми, че не е станало. Аз познавам свеки от 15 год., а от колко повече тя си пие АБ един Господ знае. Ето това не го проумявам  #Crazy

Откъде знаеш, че не е станало?
Трябва тя да се зарази с бактерията, която умира от конкретния АБ, да го приеме и да се види дали ще подейства на тази бактерия.
Аз доколкото разбирам, тя не еимала бакретиална инфекция, а просто вирус, така че дали е станало или не, времето ще покаже ...
Лошото е, че и другите хора, които ще се заразят с тази бактерия, няма да могат да се излекуват, заради такива като нея.

# 6
  • Мнения: 2 011
Не се сърди, човече Това е вярно, че стават резистентни, но точно това ме изуми, че не е станало. Аз познавам свеки от 15 год., а от колко повече тя си пие АБ един Господ знае. Ето това не го проумявам  #Crazy

Откъде знаеш, че не е станало?
Трябва тя да се зарази с бактерията, която умира от конкретния АБ, да го приеме и да се види дали ще подейства на тази бактерия.
Аз доколкото разбирам, тя не еимала бакретиална инфекция, а просто вирус, така че дали е станало или не, времето ще покаже ...
Лошото е, че и другите хора, които ще се заразят с тази бактерия, няма да могат да се излекуват, заради такива като нея.
Даа,  Не се сърди човече - тя е имала  вирус и  в този  случай  е напълно безмислено да се приема АБ. Нейният организъм се е справял по-бързо  с вирусите.... а тя си   мислила , че АБ и помага !!  Tired

# 7
  • Мнения: 1 167
Е нали АБ убива всичко наред било то вирус, бактерия? Нещо май не ми е ясно  newsm78

# 8
  • Мнения: 46 434
Е нали АБ убива всичко наред било то вирус, бактерия? Нещо май не ми е ясно  newsm78


Няма такова нещо, само на бактериите действа.

За резистентността прочети това: http://martesbg.net/details.php?title=5&sphere=3

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 150
Имам една приятелка, която много често боледува. През месец - два, все нещо и има, я гърло, я ухо, я кашлица, я хрема. Самоназначава си АБ и си го пие. Според мен при нея честото боледуване е точно от тъпченето с АБ. А да не говорим как вредят на останалите органи, абсолютна отрова са.
Аз пък съм в другата крайност, трябва да няма вече накъде, за да пия лекарство, а за АБ да не говорим.

Лошото е, че и другите хора, които ще се заразят с тази бактерия, няма да могат да се излекуват, заради такива като нея.

Това не го разбрах?

# 10
  • Мнения: 46 434

Бактерията мутира, може никога да не си се заразявала с нея, но тя мутира и е устойчива, защото друг я е направил такава, после за заразяваш ти, с вече мутиралата и АБ не действа, дори никога да не си го приемал, няма значение, "работата" е свършена в друго тяло ...

# 11
  • Мнения: 2 237
И аз съм от противниците на АБ.Трябва да съм много зле, едва ли не да умирам, за да пия.Тези дни бях със жестока гнойна ангина и естествено се запънах да пия АБ.Да ама ми гнояса цялото гърло, плеснах се и....повярвайте, наистина си помислих че умирам  Confused Предписаха ми Аугументин и ми мина.  Твоята свекърва е просто невежа /не ми се сърди/ А по-лошото е че отказва да се ограмоти и се тъпче с отрова.И за съжаление това е масово явление.В родния ми град има една лекарка, която само за едно кихане предписва АБ.Без антибиограма, изследвания и т.н.Предписва един АБ и казва - “ Пийте го пък като не подейства ще го сменим“ Стигало се е до предписване на 3-4 антибиотика и детето пак е зле.И като питам майките защо и се доверяват и така лекомислено си тровят децата, гледат ме като изкопаемо.За тях АБ е панацея и иди обеснявай вредата му  ooooh! Лично аз процедирам така : Разболява се детето, пускам веднага кръв, урина и гърлен секрет.След като излезнат резултатите, давам АБ според направената антибиограма. Почти винаги се оказва вирусно и спестявам АБ на детето си.Но колко са тези дето постъпват като мен ?  Thinking

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Невежа е свекърва ти, затова така приказва. Нека почете повечко!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 150
Бактерията мутира, може никога да не си се заразявала с нея, но тя мутира и е устойчива, защото друг я е направил такава, после за заразяваш ти, с вече мутиралата и АБ не действа, дори никога да не си го приемал, няма значение, "работата" е свършена в друго тяло ...

Аха, вече ми стана ясно.

# 14
  • Мнения: 1 167
Ясно ми е, че не е добре осведомена и че за нея не е чак толкова вреден АБ. Просто се чудя при цялата тази инф. която имам (м/у другото Не се сърди, човече много интересен сайт) противно на всяка логика, свеки не е боледувала с години, само защото пие редовно АБ! Оставете това, ами тя е учителка и представете си децата да нямат еди свободен час за това време  Joy

Общи условия

Активация на акаунт