Мед

  • 2 192
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 718
Давате ли? Кога го въведохте?

Имам горчивият опит с Дияна. Давах мед с бибероната. Алергии няма, но пък направи кариеси. Това изцяло е по моя вина.
Сега си хапва, не много често, на филия с масло, или в чай. Аз не обичам мед, и рядко се сещам да й предложа.

Днес й направих чай. И тя ме попита дали мога да й сложа мед вместо захар. Определено медът в този случай е по-добрата алтернатива пред захарта.
Пие си тя чаят, вече изстинал и реши да даде на Алекс. Пита ме дали може да пие чай. Да, може. Но се сетих, че в него има мед.

За сега не мисля да му давам. Но кога мога да дам?

Дядо ми е (беше) пчелар. Знам, че медът и восъкът (пчелния) са много полезни.

# 1
  • Мнения: 6 604
Ан МАри и аз знам ,че меда е полезен. Но все пак мисля да изчакам до втората годинка, защото освен това е и силен алерген. И без това сме на противоалергични-да не товаря детето допълнително.
Сутринта бяхме при педи за МПР ваксината и тя ми каза да не давам алергени. НАскоро е дошло при нея детенце с много силна алергична реакция от шоколадово яйце.
Моят съвет е да изчакаш още малко Hug

# 2
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Признавам, след годинка, давах хем и го алергизирах.

Съжалявам, че не започнах след 3. А шоколад, зрънчовци и други подобни, задължително след три. Зрънчото, ако е възможно никой да не дава

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
Отчитам като голяма моя грешка даването на мед при Дияна. Слава богу алергии няма. Но на 1,1 г я лекуваха от кариеси на предните 4 зъба. Лечението беше със сребърен нитрат, запечатване на кариесите. Зъбките и почерняха. Постоянно познати ме питаха "не миеш ли зъбите на това дете?". До едно време обяснявах за сребърният нитрат, след това започнах да казвам, че зъби не мия Simple Smile
Постепенно зъбките избеляха леко, остана само кант по средата им. Много се притеснявах за постоянните зъби на Дияна, но всичко е наред. Бели и здрави Simple Smile
И най-вероятно всичко се дължи на медът, който давах.
Надявам се моят опит да послужи и на другите мами, които ме четат.

Явно с Алекс ще почакам. Не съм се засилила да давам мед. Но Дияна оня ден като каза "сложи ми малко в чая" и реши да даде на Алекс, реших да се допитам и до вас.

# 4
  • Мнения: 318
Не давам мед, въпреки че имаме домашен, истински, ще изчакам още малко - да стане на 2.
Не давам и зрънчовци, но когато другите майки извадят за децата си , Иван започва неистово да плаче, защото аз го отмествам от там, започват да ме обвиняват, че прекалявам, че това е само въздух, че той бил моченце и трябвало  да опита поне...Но той е много лаком и няма да спре да иска , докато не свърши....и даже пак ще си пореве, че вече не му дават, докато не го разсея с нещо
Как да ги убедя във вредата или поне в абсолютната безполезност на тези зрънчовци, чипсове и прочие?

# 5
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз също още не съм давала мед, а моите в къщи и около мен много ме натискат -  Sick давай, та давай - много е полезен. Е да ама аз не съм дала и скоро няма и да дам, пък те да си мрънкат колкото искат. Преди време една приятелка даже ми казваше да съм намажела гърдичките на бебето с мед като кашля, но аз не го направих. Аз обичам мед, но някак си имам чувството че не ми става добре от него, тежак ми е и чак ми се гади и почвам да кашлям още повече, дразни ме, а и доста съм попрочела и за страничните алергични реакции до които води, така че засега небързам. Наскоро ми казаха едно мехлемче за атопичен дерматит, което много помагало и било по добро от кортикостероидните кремове, но се оказа, че и то е изцяло с пчелни продукти и това ме възпря засега да си го приготвя и да я мажа с него newsm78, ще изчакам още малко, дори и клеева тинктура непосмях да и дам за подсилване на имунитета пак заради това че е пчелен продукт, незнам дали ще се престраша скоро? newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
В интерес на истината веднъж съм правила компрес на Дияна, с мед. Помогна. Педиатърката после каза "успели да сте пресечете нещата с вашите си методи".
Аз по принцип не съм фенка на компресите, и затова не се сещам за този вид лечение.

# 7
  • Мнения: 2 757
Кариесите не са от яденето на мед, а от това, че си слагала меда на бибероната и е оставал по зъбите. Медът е полезен и не води до кариеси, ако не се слага на биба и преди лягане задължително се мият зъбите на детето. Иначе и аз мисля че поне до 2 год трябва да изчакаш с меда. От едно опитване на чай обаче едва ли ще се алергизира детето.
Много искам моите да ядат мед, имаме домашен. Но те не го понасят. Иначе шоколад хапват  Close

# 8
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз въведох мед преди 3 месеца, но давам твърде рядко и твърде малко. Казват, че ако детето няма алергии след 1 годинка може да се дава, ако е предразположено или има алергии да се изчака поне до 2 г.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 352
Дадох мед към втората годинка , в момента няма алергии нито нещо друго , но се сетих , че мъжът ми е бил така с мед по бибата и в момента зъбите му са с кариеси и без емайл . Освен това той обича и да яде много лимони . Някои казват , че емайла му е разрушен от лимоните , други от меда .

# 10
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Големият ми син е отгледан с мед. И то по бибата задължително от както е направил месец. Сега е на 6 г. и няма ни един кариес. Тогава незнаех че е такъв алерген. Както и да е. На малкият не мисля да давам въпреки съветите на бабите  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 1 044
Аз дадох мед, когато детето навръши 2 г. Оттогава редовно слагам в чая вместо захар и го предлагам с филийки и масло. Имаме домашен мед, от който всички похапваме с удоволствие.

Общи условия

Активация на акаунт