Анкета за "раждането" на плацентата, при мами раждали нормално

  • 11 483
  • 177
  •   1
Отговори
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте!
Правя си малко проучване как е процедирано с излизането на плацентата. Дали са ви оставили без намеса плацентата да се "роди" сама или е имало ръчно изчистване и даване на лекарства, за да излезе? Долу-горе колко време след раждането на бебето плацентата е излязла?

В какво състояние е била плацентата - дали е била цяла или части са останали в матката? Как са процедирали лекарите в случаите, когато части са останали в матката? Имали ли сте кръвоизлив?

Също ще се радвам да уточните дали раждането е било индуцирано и ускорявано по някакъв начин.
Благодаря предварително.

# 1
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
При първото ми раждане, без окситоцин, плацентата я извадиха насила, и беше леко разкъсана. Започнаха да я дърпат почти веднага, след като излезе бебето.
При второто, с окситоцин, сама излезе, цяла, някъде 15-тина минути след бебето. И двете ми раждания са нормални Simple Smile

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 13:55 от mama_galka

# 2
  • софия
  • Мнения: 2 140
Сама излезе,цяла.

# 3
  • Мнения: 2 013
Гласувах с "Излезе сама. Без помощ от лекарите или медикаменти. Беше цяла."
Раждах без упойка и без нищо обезболяващо.След лек напън от моя страна я усетих как излиза.Беше цяла,но леко калцирала поради преносването с една седмица.
Лекаря и акушерките само гледаха отстрани,не са се намесвали.

# 4
  • Мнения: 4 070
Излезе си сама (даже чувсвах леки напъни и при нея) до 10-тина мин. след раждането. Дори като ми я видяха казаха,че по плацентата могат да се кажат някои неща и ми казаха, че съм заченала близнаци, но едното не е оцеляло още в самото начало (нямам преглед на който да са подозирали две). Явно е била цяла щом такива неща видяха и доста я гледаха .

# 5
  • Мнения: 8 929
Родих нормално, без упойка и намеса. Плацентата излезе около 20 минути след като родих, беше цяла тежеше 1100 гр. Друго не помня. Знам че докторите я оглеждаха, но нищо специално не казаха.

Интересно ми е защо си правиш това проучване?


Hug

# 6
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Интересно ми е защо си правиш това проучване?

Принципно причини много. Най-вече ме интересува колко често не оставят плацентата сама да излезе и евентуално при какви условия (за момента причините ми са абсолютно неясни и неоправдани). Също така колко често плацентата е скъсана - при самостоятелно излизане и при "насилено" излизане. Знам, че не е представителна издвадка тази анкета, но мисля, че може да се уловят някакви тенденции.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 44 046
чесно казано не помня....понапънах  и излезе....беше си цяла...почти веднага след бебето излезе. ръчно със сигурност не са я чистили...
в предродилна имах система окситоцин, после нищо.....
хич не обърнах внимание...погледът ми беше вперен в бебо...всичко останало беше без значение....

# 8
  • Мнения: 2 658
Първа опция и двата пъти. И двата пъти ражданията ми бяха спонтанни, беz упойки и системи  Peace

# 9
  • Мнения: 1 740
Излезе сама. Без помощ от лекарите или медикаменти. Беше цяла.

# 10
  • Мнения: 1 650
Ръчно, не беше цяла.

# 11
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147

Знаеш ли защо са я извадили ръчно?

# 12
  • Мнения: 998
При първото ми раждане, без окситоцин, плацентата я извадиха насила, и беше леко разкъсана. Започнаха да я дърпат почти веднага, след като излезе бебето.
И при мен се получи нещо подобно.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз бях толкова развълнувана, че въобще май не я погледнах тази плацента.  Crazy Родих нормално, с епидурална упойка, непредизвикано раждане. След като се роди дъщеря ми, лекарката си спомням, че ме натискаше по корема и след малко излезе плацентата и най-накрая се свърши всичко и ми биха още една доза упойка (този миг чаках аз, защото ме предупредиха, че ще ме обезболят само докато започнат напъните, самите напъни няма да са обезболени, бая зор видях, а анестезиологът се разхождаше само пред погледа ми с вълшебната доза упойка  Embarassed Rolling Eyes Crazy).  Mr. Green Самата плацента хич не я усетих кога излезе, болеше ме, че ме натискаха по корема, лекарката ми направи някакъв коментар за плацентата, но не си спомням нищо.  Thinking

Иначе не съм се замисляла за този въпрос - дали трябва да я оставят сама да излезе. Знам, че може да стане опасно, ако не излезе след определено време или ако остане някое парченце от нея.

# 14
  • Мнения: 222
И при мен си излезна сама, с малко помощ от доктора, който ми понатисна корема, докато излизаше. еше непосредствено след раждането. Каза, че е добре и излезнала цялата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт