Странична вдлъбнатина на главата на бебе

  • 2 985
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте,
надявам се тук да успея  да открия отговор или успокоение за нещо,което ме притеснява от около десет дни.Открих странна  вдлъбнатина отстрани на главичката на сина си,който е на почти три месеца.Мислех,че е вена,която прозира през кожата,но когато я опипах установих,че е вдлъбнатина и се притесних Sad.Не го боли,но аз се опасявам да не е нещо сериозно.Според таткото и другите ни близки е нормално бебето да има подобни неща по главата и това ще се оправи с времето,но..мен нещо ме гризе.Скоро сме на консултация,обаче дотогава ще полудея #Crazy от притеснение. Ако някой може да ми каже нещо по въпроса ще бъда много благодарна.

# 1
  • Мнения: 2 082
да не би  да спи повече на тази страна?на синът ми главата беше сплескана от едната страна,защото спеше само на нея...

# 2
  • Мнения: 12
Не,не е от това,а и той си спи по гръб много отдавна.Просто от лявата страна над ухото има лека вдлъбнатина с дебелината на вена(а и изглежда като такава),дълга 5-6см.,според таткото това са още несрастнали се кости на черепа,но аз не съм чувала за такова нещо,и оттам са и притесненията ми.Не е падал,не си е удрял главата..затова се чудя newsm78..Когато беше на няколко дни,като го вдигахме от леглото за къпане,леко си удари главичката в таблата на леглото,но оттогава минаха почти три месеца,а и мисля,че ако беше станало нещо то щеше да има някакви признаци тогава,нали?..Надявам се просто да прекалявам(както се случва понякога)с притесненията си ,но..не знам.Ще видим какво ще ми кажат на консултацията.Стискайте палци всичко да е наред!

# 3
  • Мнения: 17 546
Я си пипни главата над ушите. И се успокой!

# 4
  • Мнения: 1 810
Успокой се,излишно се панираш според мен,знам го от собствен опит.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 742
Бебетата имат повече от една фонтанела,но не знам къде са разположени другите/ако не се лъжа общо са 3 или 4/.Потърси повече инфо.Та да не би да си напипала някоя от тях.

# 6
  • Мнения: 206
Не се притеснявай толкова .Мисля че мъжът ти е прав , а и Бижу също  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 12
Благодаря на всички за бързите отговори Simple Smile,може би наистина се притеснявам излишно,но за всеки случй ще попитам за това и на консултацията.
Колкото до фонтанелите..мислех,че са две,но може да греша.
Още веднъж ви благодаря Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт