На какво може да се дължи "зелено ако" при 3-год.дете?

  • 6 468
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Днес синът ми ,който е на 3 години , изака половиното си ако зелено ,а другата част си е нормална/кафява/.Имаше лек запек и се чудя дали това не е причината. Рових се из други теми за зелено ако ,но в повечето става въпрос за кърмачета, и затова ви моля споделете и вие какви може да са причините за този цвят ,на тази възраст. Praynig

# 1
  • Мнения: 9 467
Би следвало да е от приета храна...какво е ял?
Салати, спанак..лапад..нещо др зелено.. Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 13
И това ми хрумна ,но освен 2 зелени сливи нищо друго зелено не е ял. Засега всичко е предположения ,мен ме хвана шубето да не е нещо по-сериозно , затова пуснах темата.

# 3
  • Мнения: 9 467
Хм Rolling Eyes друго не ми иде на ум...ако е "проблем" то той ще е съпътстван и от др симптоми, та наблюдавай го...дано няма нищо Hug

# 4
  • Мнения: 7 723
Напълно е възможно да е от сливите.
Щом акото е твърдо, а не течно- нищо му няма.
Сега се сещам за случая, когато мойта щерка
изака синьо ако. Тъмно синьо- към лилА беше...
Изкарах си акълите  ooooh!
...след като споделих с майките от групата в детската,
оказо се, че всичките деца са с една и съща диагноза-
синьо- лилави акита  ooooh!
....след кратък разбор се разбра от къде е-
от Жорковата торта със синя кола отгоре Crazy

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Има едни вафлички /може би вече ги няма де/ ама те така правеха. Шарено ако и те бяха причината за наситено зеленият му цвят на места.

# 6
  • Мнения: 478
и аз веднага се сетих за темата с мини вафличките, при които се предполагат много версии обяснения сред които, че лецитина съдържащ се във вафличките може да изнесе застояли отпадни продукти от червата и така доста хора се сетиха че зеленото им ако може да се асоциира с предшестващо ядене на вафлички.
Обаче ако акото е течно или примесено със слуз многогкратно със седмици и има общи признаци на дискомфорт, тогава би било заболяване като дори 'глутенова ентеропатия/целиакия'.

Общи условия

Активация на акаунт