температура и втрисане

  • 3 801
  • 1
  •   1
Отговори
  • БГ
  • Мнения: 735
Здравейте  доктор  Слънчева,  през почивните дни излизахме с дъщеря ми в най-голямата жега по обяд и тича без шапка , след което вечерта вдигна температура, давах панадол, така и на следващия ден ,но пак вдигаше температура, и пи нурофен, като повърна 1 път малко, изпотяваше се и я менях често.На следващата сутрин  започна да я тресе -ръцете и краката студени, устните и станаха сини,тялото се тресеше около 10 мин. веднага я заведох в болницата понеже личния лекар не беше започнал работния си ден, приеха ни в детко отделение, казаха повишени левкоцити и леко възпалено ухо, назначиха гентамицин  и ексцедин /или нещо подобно/ като ми казаха че имала вътрешна инфекция, взеха кръв, урина , секрет от дупето, които се оказаха в норма,сега след престой  3 дни там излседванията са в норма, но продължаваме инжекциите сутрин и вечер,което ме притеснява.Лекарката казва , че е нужен 5 дневен курс на тези инжекции.А  ги бият понеже не намериха вена за да сложат абокат.Там изпи 2 банки глюкоза , сироп за гърло понеже малко кашляше , и Калпол за температурата понеже вдигна 38, 2 първия ден. слагахме капки виброцил в носа.Детето си е жизнено през цялото време, не е като болна,  моля и за Вашето мнение ,мерси.

Да се редактирам , сега пак вдигна 38 гр. дадох панадол, спи й се .

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 18:39 от tevolere

# 1
  • Мнения: 5 760
Е, доста е трудно да се преценява състоянието на детето по  интернет. вярното е, че антибиотика се прави минимум 5 дни и щом са преценили така ще се лекува по предложението от лекаря. Все пак ако не е било лечението състоянието описано в началото можело да се задълбочи и усложни .

Общи условия

Активация на акаунт