някой знае ли банка за майчина кърма?

  • 1 755
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте преди седмица се роди и моята принцеса Леда... Heart Eyes
А аз преливам от любов и кърма... вече ми е жал да хвърлям толкова много  Embarassed
Дали някой знае банка за майчина кърма...поне пари да си докарам някакви  Wink

# 1
# 2
  • Мнения: 3 718
Здравей и честита дъщеричка, много красиво име сте и избрали  Simple Smile

MTV  ти е дала линк. Но се включвам, защото преди повече от две години и аз пусках подобна тема и получих много адекватни съвети как да помогна на кърмата си да се регулира. Хубавото на банката за кърма е, че помагаш на някое бебенце, което няма възможност да получава майчино мляко, но неприятната част е, че до скоро поне имаха изискване за много голяма колричество кърма (не по малко от 300мл. дневно) след като си нахранила и твоето бебе. Това интензивно цедене може да ти докара хиперлактация, която не е никак безобидна за твоето тяло. Кърмата ти още не се е регулирала, нормално е в началото да има много кърма, понякога дори се получава напрежение в гърдите, подуване. Но след време производството на кърма се регулира по нуждите на бебето (бебетата). Ако цедиш гърдите си "до край" след кърмене, така се стимулира производството на  повече от необходимото количество за твоето бебе мляко и се налага да цедиш още и още за да не ти се напрягат гърдите. Но ако постепенно започнеш да изцеждаш само докато почувстваш облекчение в гърдите, не повече, кърмата ще се регулира, цеденето постепенно ще отпадне и това доста ще облекчи кърмаческото ежедневие  Wink

Ако имаш въпроси, питай  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4
MTV , Шаманката много ви благодаря - наистина доизцеждам докрай- незнаех, че не трябва  Embarassed Малко съм прясна още в този процес с кърменето....  сега ще разгледам повече инфо  Naughty

# 4
  • Мнения: 3 718
Погледни статиите в библиотеката, ако още не си попаднала на тях и ако имаш въпроси, питай наволя  Peace

# 5
  • Мнения: 4
Аааааа....сега разбрах!!! Била съм подведена от моята майка, която е спряла да ме кърми на 1,5 месеца , заради мастопатия(не съм сигурна за правописа;). Та тя ми каза да кърмя на 3 часа и да доизцеждам докрай, че "да не стане като нея"- да ама не... А се мислех за по-натурално мислеща  Embarassed ще си кърмя на поискване и няма да се занимавам с глупости а бебето да реве за още храна, а аз да си мисля, че са колики и да се цедя!!! докато то плаче от глад  #Cussing out Благодаря ви  Hug
 

# 6
  • Мнения: 3 718
Майка ти не е виновна, такива наставления са получавали навремето. Моята ме е кърмила до годинка и почти толкова се е изцеждала до край след всяко кърмене. Минала е през мастити нееднократно. Сега поне информация има и хубавото е, че ако се водиме по бебетата и инстинктите си, проблемите се преодоляват по - лесно.

# 7
  • у нас
  • Мнения: 5 710
интересно ми за колко лева се изкупува литър кърма?

# 8
  • Мнения: 4
уплаших се като ведях някъде в нета 1,30лв за литър- дано да е грешка  #Crazy

# 9
  • у нас
  • Мнения: 5 710
прочетох, че се предлага за 1,80/л, ама за колко се изкупува ми е чудно?

# 10
  • Мнения: 9 481
Ами обади се и попитай Wink

Общи условия

Активация на акаунт