Прахосмукачки с воден и HEPA филтър-коя е най-добрата марка

  • 8 717
  • 12
  •   1
Отговори
  • близо до морето
  • Мнения: 85
Искам да попитам вече имащите такива прахосмукачки да си кажат своите мнения. Чудя се каква марка да избера Zelmer , Philips ili Panasonic.

# 1
  • близо до морето
  • Мнения: 85
Някой няма ли отзиви все пак?

# 2
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
ili Zelmer ili Philips

# 3
  • София
  • Мнения: 6 248
Ни ползваме от близо 3 години Зелмер. Доволна съм.

# 4
  • Мнения: 5 593
Майка ми си купи ей тази:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09040389
Много е доволна!

# 5
  • близо до морето
  • Мнения: 85
Кой модел на Zelmer да взема? Тези които се водят Делфин лесни ли са за подържане и на колко време се сменят филтрите?

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 19:52 от Shelii

# 6
  • Мнения: 19 355
Да, лесно се поддържат. Хепа филтъра го сменям веднъж в годината - около 15-16 лв. е някъде. Водният си личи като се изхаби - комплектът струва около 6 лв. Той се сменя на няколко месеца.

# 7
  • близо до морето
  • Мнения: 85
А може ли да работи и с торбичка?

# 8
  • Мнения: 19 355
Да, точно този модел може. Има един сменяем модул, който съдържа в себе си хартиена торбичка. Само че доста ми мирише на прах след като я използвам по този начин, за разлика от почистването с водния филтър. За бързо обиране на нещо става, но за основно препоръчвам водния филтър. Като цяло съм супер доволна от този модел вече пета година. Единствените недостатъчи, ако трябва да съм съвсем точна са това че  е малко тежичка и шумна. Всичко друго и е о.к. Особено в комбинация с турбо четката, която обира килимите без грешка.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 248
Кой модел на Zelmer да взема? Тези които се водят Делфин лесни ли са за подържане и на колко време се сменят филтрите?

Нашата е такава, само, че зелена на цвят: http://tehnomag.net/eshop.php?body=prodshop&pg=1&gr=1&am … ;promo=&id=18

Сипва се около 600 мл. вода, чистенето на контейнера след това не ми е приятно, но няма начин. Самия контейнер не знаех, че може да се сменя, а и да е толквоа евтин...  Rolling Eyes Иначе за другите филтри не знам, мъж ми има грижата. Има и контейнер за сухо събиране на боклука (не знам до колко се изразявам правилно), но не сме го ползвали никога.

Вярно е по тежичка от другите обикновени прахосмукачки, но се свиква, честно казано.

# 10
  • близо до морето
  • Мнения: 85
Много ви благодаря момичета!  Hug   bouquet Че с този избор на прахосмукачка луднахме с мъжо, какви ли не модели гледахме. Значи ще е Zelmer , дано да мога да я мъкна!  Grinning

# 11
  • Мнения: 19 355
А, тя си има колелца - спокойно. Ние обаче сме на два етажа и е малко трудничко по стълбите. Внимавайте и при работа с водния филтър да не я обърнете, не че нещо й става, но престава да дърпа и трябва да се почисти за да продължи да работи.

# 12
  • близо до морето
  • Мнения: 85
Значи имам късмет че сме на 1 етаж, ако бяха 2 с тези 10кг.  Tired то и сега не е много лесно докато обиколя 6 стаи.  ooooh! Така като смятам при всички положения тази прахосмукачка ще ми спести доста пари от торбички.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт