да сменям ли АМ?

  • 935
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
здравейте мами!Първо реших кум вас да се обърна а после може би ще се консултирам с педито.От разждането на малката сме на АМ НАН ХА 1 И и засега добре си го понасяше,но от известно време насам ми започна да ака на ден и половина и то с бая  напъни съпровождани с рев и връщане на млякото от устичката понякога малко понякога много и се чудя дали да и сменям млякото и ако го сменя то с какво.Вие какво ще ме посъветвате и предварително балгодаря!

# 1
  • Мнения: 2 495
Това хипоалергенно мляко ли е?Все пак се допитай до лекаря, иначе аз бих те насочила към ХИП ХА, синът ми е на ХИП 1 и  много му харесва, и си ака по няколко пъти на ден. Peace

# 2
  • Мнения: 45
И аз бих препоръчала Хип 1 пробиотик. Сменила съм много млека и от това останахме най-доволни. А от Нан така се беше запекъл и след като го смених с Хип нещата се оправиха.

# 3
  • Мнения: 27 524
Защо даваш ХА? Ако няма алергии, като превантивна мярка според мен е ненужно.
Нан запича повечето деца, да. Не го намирам за добро мляко. Мое мнение  Peace
Лактана Био или Розов Хип са чудесни млека  Simple Smile

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Защо даваш ХА? Ако няма алергии, като превантивна мярка според мен е ненужно.
Нан запича повечето деца, да. Не го намирам за добро мляко. Мое мнение  Peace
Лактана Био или Розов Хип са чудесни млека  Simple Smile
Peace

# 5
  • Мнения: 2 334
Ако детето ти няма съмнения за алергии няма смисъл да е на ХА и спокойно можеш да даваш много по добри млека като Лактана био или розов Хипп.Ако има съмнение за алергия,както беше моята дъщеря аз и давах Фроза ХА ,но и то и Нан ХА не и действаха добре и до 4-и месец и давах Фризо ХА в комбинация с Фризовом за да се изхожда по лесно и след 4-и месец преминах на Лактана био.

# 6
  • Мнения: 1 049
Да, ако можеш й давай някое по-хубаво мляко.. както са писали момичетата примерно на Хип. И ХА само ако имаш сьмнения за алергии. Peace

# 7
  • Мнения: 1
Мили мами,
как решавате дали съмненията за алергии са основателни и кога да спрете с ХА? Не мислите ли, че е по-добре по-дълго време да се дава ХА, отколкото да се рискува с ранното му спиране?

# 8
  • Мнения: 2 013
Защо даваш ХА? Ако няма алергии, като превантивна мярка според мен е ненужно.

И аз мисля така.Ако бебето има алергия към белтъка на млякото това ще проличи веднага.По това се разбира.
Но ти щом никога не си давала обикновено АМ няма да разбереш дали детето ти има склонност към алергия.

# 9
  • Мнения: 236
Мисля,че НАН ХА не се дава при алергия към белтъка на кравето мляко и щом детето го понася добре,значи белтъкът не му е проблем. Би могла да пробваш и обикновени млека,но кое ще бъде най-добро за твоето дете май никой не може да ти каже. А НАН наистина запича повечето деца.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
При алергия към белтъка на кравето мляко се дава соево мляко, а не хипоалергенно. И наистина, ако няма изявени алергии по-добре давай нормално мляко, а не ХА. Това е ненужно изнежване на организма и после може да имаш проблеми при захранването. А за запека... не знам дали зависи от вида мляко. При някои зависи, при други не. Единият от мойте беше така през цялото време докато беше само на мляко, въпреки че сменихме 5-6 вида млека (по други причини). Оправи се чак като го захраних и до сега няма проблеми. Ако все пак решиш да сменяш млякото според мен най-добре педиатъра, който познава детето да ти препоръча с какво да го смениш.

Общи условия

Активация на акаунт