Почистване след ремонт. Помощ!

  • 3 395
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 863
Стигнахме най-накрая и дотук - къртенето, шпакловането и слагането на плочки и гранитогрес приключи. Останаха ламината и боядисването. Обаче целият апартамент е потънал в прах и мизерия, а доколкото знам трябва да е префектно чисто, за да продължим нататък. Вие как се преборихте с тази мръсотия - фирма ли викахте или сами се справихте. И ако сами, как изметохте всичко? С прахосмукачка ли, с метла ли... Просто като гледам какво е и не знам откъде да подхвана... Моля, помагайте със съвети!

# 1
  • Мнения: 672
Големия боклук - с метлата. После прежалих прахосмукачката, купих си нова, а със старата почистихме по-основно ситния прашец. Тя горката, вече е почти сдала багажа.

# 2
  • София
  • Мнения: 863
Значи, да си купя прахосмукачка и да я хвърля после. Защото сега живеем при майката на гаджето ми, докато стане нашия апартамент. Или пък да взема нейната прахосмукачка и да я скапя Mr. Green Майтап, тя ми е много добричка свекърва Laughing

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Има ли мебели в апартамента, на който правихте основен ремонт?

# 4
  • София
  • Мнения: 863
няма мебели, той е нов-новеничък!

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Еми значи нямаш никакъв проблем.
Според мен нямаш нужда от фирма.
Запрятате ръкави и почвате с метлата.
Обирате големия боклук.
След това, както вече са те посъветвали, с прахосмукачката.

Не се отчайвай - само на пръв поглед е трагично.

Представи си всичко това в обитавано жилище.

# 6
  • София
  • Мнения: 863
Не искам да си го представям просто #Crazy Значи другата седмица, като изляза отпуск, запрятам ръкавите и почвам... И маска на устата задължително ще сложа, защото само при мисълта, че мога да го нагълтам целия тоя прахоляк, лошо ми става...

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
И ние преди 2 месеца се нанесохме в ново жилище.
Съвсем сами се справихме с почистването и една част от ремонтните дейности. Още по време на ремонта гледах да почиствам от големи боклуци и мръсотия, така че  накрая не беше толкова трудно. След работа всяка вечер бюхме там да дооправяме - за месец и половина оправихме апартамента и ни изработиха мебелите и се нанесохме  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 7 980
Самички ще се справите с чистенето, но както вече са ти казали - трябва да прежалиш 1 прахосмукачка. Simple Smile И нашата даде фира покрай тия строително-ремонтни дейности.

# 9
  • софия
  • Мнения: 2 140
Сами си чистихме и се справихме успешно. Peace

# 10
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 471
Стигнахме най-накрая и дотук - къртенето, шпакловането и слагането на плочки и гранитогрес приключи. Останаха ламината и боядисването. Обаче целият апартамент е потънал в прах и мизерия, а доколкото знам трябва да е префектно чисто, за да продължим нататък.

Аз не съм чистила преди ламината и боядисването. Момчетата, които правиха довършителните работи си имаха грижата. След това обаче настана страшно. Прозорците бяха ужасно мръсни. Един цял ден прекарах търкайки едни 90 на 180 см., а има 6 такива само в хола. А и коридора и банята си бяха трудно почистваеми, заради мръсотията набита във фугите. Та прежалих една шапка пари и викнах фирма. Спестиха ми време, в което аз опаковах багажа в предишния ни дом. Така на следващия ден се пренесохме.

# 11
  • Мнения: 2 100
Всичко сами си правим, всичко си и чистим  Laughing Не е болка за умиране.  Wink Дори може да се каже, че е приятно при мисълта, че това е вашия дом. Намирате здрави чували (ние имахме от пясъка), започваш да метеш с метлата навсякъде. После и прахосмукачка. Дори и няма смисъл да купуваш после нова - достатъчно е да си вземеш няколко нови хартиени торби, после като свършите с чистенето мъжа ти да я погледне и почисти. Изперете и филтрите.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 863
Май реших сама да си чистя. И без това ще съм три седмици отпуска. Пък и като се сетих в стария апартамент как една фирма за почистване ни счупи мраморния плот на мивката и една голяма дървена статуя на жираф, мъкната от Африка... Май по-добре сама. Тъкмо ще спестя някой лев, че тоя ремонт гълта като за световно... На майсторите да си изчистят сами не мога да разчитам. Все ще попретупат нещо...

# 13
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Нашите майстори,
колкото и калпави да бяха,
въпреки че ги изтърпяхме само 1 седмица,
си почистваха основния боклук.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 336
Аз ползвах фирма, след като една седмица лъсках плочките с какво ли не и оставаха бели.
Струваше си инвестицията, определено...
А и вече поради кризата не е толкова скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт