Кога ще дойде времето на онеправданите?

  • 2 090
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
     Здравейте, майки и татковци. Дълго време се чудих къде да пусна тази тема и дали изобщо да я пускам, но днес за пореден път ми се случи нещо,което ме накара да се замисля над следния въпрос- Защо в България се толерира насилието?
       Замислям се, че главните отговори са:
       1. Липсата на закон и ред в държавата ни като цяло.
       2. Възпитанието
           
        Убедена съм, че факторите са много и ще съм благодарна на всички, които споделят своето мнение по въпроса.
        ПП. Ако модераторът прецени, че темата е по-подходяща за друг раздел на форума, нека бъде преместена Peace

# 1
  • Мнения: 54
Ами, виж кои са във властта! Безредието в държавата за тях е идеалният ред.

# 2
  • Мнения: 490
Caroline, дали винаги е виновна само властта  Thinking. Аз съм млада, хванала съм малко от комунистическото време, не симпатизирам на никоя партия, но от тях ли идва според теб издигането на пиадестал на силния, арогантния и пошлия човек?

# 3
  • Мнения: 473
Ами като слушам всяка вечер наглия, менторски тон на бат Бойко, който говори всякаш е последна инстанция и владетел на света си мисля, че на онеправданите времето никога не идва и ще става все по-зле в тази скапана държава. Искам да ме управляват кадърни, интелигентни, ерудирани, образовани хора, а не мутри!

# 4
  • Мнения: 1 783
Тази държава няма никода да се оправи, такъв и е манталитета....то дори не е държава а територия Sad

# 5
  • Мнения: 580
 Бандитите така здраво са хванали властта в ръце и няма пускане. Нормално щом ни "управляват" такива- и насилието, и несправедливостта, и т.н. и т.н. ще са част от нашето ежедневие. Просто няма кой да се погрижи за проблемите на обществето, а обществото си мълчи...

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Никога.

# 7
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
    
Кога ще дойде времето на онеправданите?

когато престанат да се чувстват като такива и направят нещо по въпроса....
ама много интересно - все политиците ви виновни - ми кой ги избира тия политици - вие - не казвам ние щото аз от дълго време не гласувам. оправям се по някакъв начин и не разчитам на МРЗ от държавата - виж за намаляване на престъпността съм с двете ръце -за - ако има някакъв начин бледоликото ни народонаселение да ги решава тия неща....- ако може всеки на собствена територия - супер. аз освен към заспалата - или правеща се на заспала - полиция други забележки нямам... че по-добри държавници няма да имаме - то е ясно - от къде да дойдат-манталитетът си е манталитет - балкански...
и на запад управляват мафиоти, ама са културни- покрай тяхните далавери дават и нещо на масите, нашите още доста време няма да се наядът, за да подхвърлятнещо  и на чакащите...

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ред и закон са две различни неща.
Закони има в България, но ред няма и то защото на хората им отърва да е така ...

# 9
  • Мнения: 651
Тъй-тъй  Crossing Arms пак за същите да гласувате  Crossing Arms
Или най-лесно въобще не ходете да гласувате  ooooh!

# 10
  • Мнения: 490
   
Цитат
Кога ще дойде времето на онеправданите?

когато престанат да се чувстват като такива и направят нещо по въпроса....
ама много интересно - все политиците ви виновни - ми кой ги избира тия политици

        Wild rabbit, и аз съм на мнение, че не само политиците са виновни, мен лично ме плаши факта, че много родители възпитават децата си да са силни да са лидери, често на всяка цена. Знаете редовния израз спрямо момчетата " А, бе ти мъж ли си я иди им покажи на тия?" И изведнъж от къде тая вълна на насилие у децата и младежите. Защо нямат морално съзнание младежите, те не мисля, че взимат пример от депутатите. Голяма част от народа ни просто симпатизират на силния, на насилника. Нормално ли е възрастен човек да пресича на пешеходна пътека и на таксиметров шофьор и двамата му пътници да им скимне, че много се бави и да излязат да го изшамарят #Cussing out. Обяснете ми, защо това се смята за нормално, от много хора се чуха възгласи, че били прави насилниците, а дядото да си седи вкъщи #Crazy Обществото ни го няма и повечето хора чувстващи се слаби започват да симпатизират на силния, независимо дали е добър или лош. Размити са границите на определени норми или просто ги няма...... Tired

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Времето на онеправданите никога не идва. За да му дойде времето човек трябва да се размърда  и да се бори за себе си.

# 12
  • Мнения: 54
Естествено, че мутрите ще правят така, че те да са добре. От което следва, че останалите няма да са добре. Мутрата няма да седне да мисли за възпитанието, образованието, културата, а как да си върти далаверата. Който влиза в нея печели, който е много морален, съвестен и отговорен за обществото-не.

# 13
  • Мнения: 54
Времето на онеправданите никога не идва. За да му дойде времето човек трябва да се размърда  и да се бори за себе си.

  и да позабрави илюзийте си.

# 14
  • Мнения: 17 546
Естествено, че мутрите ще правят така, че те да са добре.
Е щом братя Галеви се кандидатираха за депутати и Златко Баретата за застъпник на нам си кой си кандидат депутат, а Слави Бинев е евродепутат... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт