Препоръчайте ми книга-за обноски,възпитание или нещо подобно?

  • 3 161
  • 16
  •   1
Отговори
Налага ми се от село да отида да живея в град.Кандидатствах за работа и ето ,че ме приеха.С една дума попадам в среда където хората са много по различини от мен.Понеже живота на село да сега е бил много скромен и необразован,се притеснявам много че речника ми е много зле.Препоръчайте ми книга,която ще ми помогне по бързо да се науча на обноски,кое и как да се държим в обществото.Нещо подобно ,защото признавам си в средата която живеех се говори на ма...и т.н от този род неща.Работата ,където ще работя видях колеги и колежки с добър вкус на обличане и много ,много различно отношение в диалога с мен.Притеснявам се,защото до сега не съм попадала в колектив.Толкова ми е беден речника,че чак ме е срам.Аз съм на 29 години.Чуждо ми е,кога да кажа напр./благодаря,здравейте,добро утро и т.н./Затова ви моля ,да ми препоръчате книга която ще ми помогне от този род неща.Оф,дано сте ме разбрали .Но това съм аз.

# 1
# 2
  • Мнения: 2 161
Поздравявам те.Не говори така за себе си,аз мисля,че имаш речник като на всички останали.В града кой си мислиш,че живее?Повечето са селяндури,а не селяни.Горещо се надявам да разбираш какво искам да кажа.Още нещо-често под стилната дрешка лъсва смайваща тъпота.Аз мисля,че се подценяваш,защото си притеснена,а няма за какво.Повярвай ми.

# 3
Такива неща не се учат с книжки. Идват с родителското възпитание и се прихващат в известна степен от средата. Познавам много хора на село с прекрасни обноски. Хората се събират със себеподобни и с такива чиято компания им е приятна.

Има книги с правила на етикета. Не особено нужно ако случайно работата ти не е свързана с официални приеми на висше ниво.

Според мен това което ти е нужно е повече увереност в себе си. Комплексираш от произхода си а няма никаква причина за това. Не се срамувай от това което си-бъди естествена и ще се харесваш на хората.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 040
Хайде, хайде! "От село сни, за малку сни."  Stop
 Много ми е беден речникът, но пиша правилно(почти) и се изразявам добре писмено. И съм проста и необразована, но ме взеха на работа, където жените са добре облечени и имат фини маниери. И сега дайте съвет на милото селянче, как да се оправи в страшния голям град, сред всички тези грамотни, образовани и изтънчени граждани.
И това ако не е пързалка!

# 5
  • Мнения: 375
Не се притеснявай - още щом прочетох въпроса ти ми стана ясно, че си от хората, които искат да се доусъвършенстват, което от своя страна показва вид култура.  Така че недей да бъдеш с ниско самочувствие, а горе главата.   bouquet
Но ако ще се почувстваш по - спокойна, освен посочената книга по - горе, може да използваш и една много стара на Аасама "Как да се държим в обществото" - малко е архаична, но съдържа основните неща, които не са се променили до ден днешен  Flutter.
Успех на новата работа!!!

# 6
Хайде, хайде! "От село сни, за малку сни."  Stop
 Много ми е беден речникът, но пиша правилно(почти) и се изразявам добре писмено. И съм проста и необразована, но ме взеха на работа, където жените са добре облечени и имат фини маниери. И сега дайте съвет на милото селянче, как да се оправи в страшния голям град, сред всички тези грамотни, образовани и изтънчени граждани.
И това ако не е пързалка!
Не е пързалка.Пиша самата истина.Защо не ви се вярва,че е така.Признавам си.

# 7
Благодаря много.Непременно ще си я купя,имам нужда.Повярвайте ми. Hug

# 8
Не се притеснявай - още щом прочетох въпроса ти ми стана ясно, че си от хората, които искат да се доусъвършенстват, което от своя страна показва вид култура.  Така че недей да бъдеш с ниско самочувствие, а горе главата.   bouquet
Но ако ще се почувстваш по - спокойна, освен посочената книга по - горе, може да използваш и една много стара на Аасама "Как да се държим в обществото" - малко е архаична, но съдържа основните неща, които не са се променили до ден днешен  Flutter.
Успех на новата работа!!!
Благодаря много.До някъде си права.Добър психолог си,браво. Hug

# 9
  • Мнения: 6 604
Оф,извинявам се на авторката,ако не е пързалка ,но и аз мисля като aunt Ogg .
Чака пък да не знаеш кога да кажеш добър ден ooooh!? За да те вземат на работа,("с добре облечени колеги, в града") значи си завършила поне средно. Елементарните неща се учат в училище. Да не говорим ,че не знам да има село с гимназия. То бива ,бива ,ама чак пък толкова Whistling?

# 10
  • Мнения: 1 844
книжките няма да те научат на кой знае какво,но пък самият факт,че искаш на понаучиш нещо,показва,че далеч не си просто момиче от село. Hug/амм,това не исках да прозвучи грубо.. Tired/
не ми се вярва да не знаеш кога се казва добър ден и благодаря,нали на земята си живяла все пак.
добрият стил на обличане е лесна работа-влез в магазин с подобен тип дрехи и няма да сгрешиш-просто спазвай простите правила да избягваш кичозното,твърде шаренето и всичко,което прекалено се набива на очи..това,когато си на работа,де,на дискотека си ходи,както искаш. Laughing
най-важното е да имаш самочувствие.ако гледаш в земята,изчервяваш се при всеки поздрав и се скатаваш като мишок-не се сърди,ако те стъпчат.
успех!

# 11
  • Мнения: 589
Да не говорим ,че не знам да има село с гимназия.
Това, че не знаеш, не значи, че няма.
 

# 12
  • Мнения: 6 604
Да не говорим ,че не знам да има село с гимназия.
Това, че не знаеш, не значи, че няма.
 

ТАка е. Но ,ако в селото има средно училище ,то едва ли е толкова зле ,та чак да не знаят кога се използва добър ден и благодаря. Нали?!
А ,и не твърдя ,че няма такова село. Иначе изречението ми щеше да е: Да не говорим ,че НЯМА село с гимназия Peace

# 13
  • Мнения: 2 631
Благодаря много.Непременно ще си я купя,имам нужда.Повярвайте ми. Hug

Галя, горещо ти препоръчвам ТОЧНО този "Етикет за всеки ден"  Peace
Не знам дали The Third го има и го е чела, но ти е дала страхотен пример за такава книга!
Аз я имам - в нея ще намериш всичко, което те интересува!  Hug
Успех на новата работа!  Praynig   bouquet

# 14
  • Мнения: 2 631
Не се срамувай от това което си-бъди естествена и ще се харесваш на хората.

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

"- Госпожоууу, кафето със захар или без го сакаш??" Това надали ще се хареса на колектива или клиентите...
Или бъркане в носа, духане на носа пред други хора, непоздравяване сутрин и др. тем подобни изпълнения, които хората от "града" ми ги навират под носа ежеминутно!!  ooooh!  Tired

Общи условия

Активация на акаунт