рецепти със скариди

  • 29 590
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте! Мъжът ми иска да готвя скариди, но аз никога не съм готвила такова ядене! Молбата ми е да споделите някой вкусотийки със скариди ! Благодаря Ви !  bouquet

# 1
# 2
  • Мнения: 5 173
Вчера ядохме в Мак доналдс панирани скариди и бяха много вкусни, може ли да ме ориентирате продават ли се панирани, готови за пържене и колко струват г/д, за ориентация?

# 3
# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
брик със кралски скариди: скаридите се по4истват, ако са пресни ,ако са замразени се размразяват за да изте4е водата! посоляват се  и запържват до промяна на цвета! сваряват се картофи в подсолена вода, обелени и нарязани на дребно, то като пюре стават; нарязва се на ситно връзка магданоз,(не знам в бг  големи ли са ,тук са доста големи), слагат се каперси малко, едно- две яйца според коли4еството на продуктите, 4ерен пипер, щипка куркум,наситнен лук ,най-добре стърган!добавя се  по желание стърган кашкавал или топено сирене! омесва се вси4ко като се прибавят  и скаридите и се завиват в така наре4ените малсука( но предполагам може и с оризови или обикновени листи, по финни)пържат се от двете страни до за4ервяване!поднасят се със салата, гарнитура по желание!

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 13:54 от marsy

# 5
  • Мнения: 27 524
Скариди с бяло вино и сметана
Скариди в бекон

Или просто ги кипваш, изчистваш, запържваш в масло и поднасяш с чеснов сос  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 441
Марси, чудесно звучи рецептата. Запазих си я и ще пробвам при първа възможност.
Блонди, твоята с бяло вино съм си я запазила отдавна, и все не стигам до нея.

# 7
  • Мнения: 1 236
Много лесна рецепта за начинаещи  Wink
Най-лесно е ако си намериш в магазина готови за консумация скариди, от тези дето не им трябва топлинна обработка. Правиш им един сос от майонеза и кетчуп, смесени в количества на вкус, обикновено по равни количества става добре. Нарязваш една марулка и малко зелен лук. Сваряваш големи картофи, обелени, цели. В чиния за сервиране слагаш сварен картоф, разполовяваш го и отгоре слагаш порядъчно количество от скаридите в майонезения сос. Отстрани гарнираш със марулка-салатка. Много върви с бяло винце.

# 8
  • Мнения: 50
На фурна с ориз, куркума и шафран /много мързеливо, но вкусно/

# 9
  • Варна
  • Мнения: 246
Аз купувам от тези охладените скариди, сварявам ги в подсолена вода. След това ги запържвам в масло,добавям копър и чесън. А после мъжът ми ги омита за нула време. Grinning

# 10
  • Мнения: 1 236
Аз купувам от тези охладените скариди, сварявам ги в подсолена вода. След това ги запържвам в масло

С толкоз готвене не стават ли на "подметка"?  Joy

# 11
Коктейл със скариди.

Продукти:  скариди, сладка ябълка, праз или зелени пера пресен лук, кисела краставичка, майонеза, горчица, резен лимон, червен пипер, сол (съвсем малко).

Скаридите са в готов за готвене вариант. Ябълката, лука и киселата краставичка се наситняват много на дребно. Добавят се майонезата, горчицата, червения пипер и солта и се разбърква всичко до хомогенна смес. Сипва се в коктейлни чаши от тази смес до 1 пръст под ръба на чашите и отгоре нареждаме скаридите. Мушкаме някъде лимоновия резен и е готово за консумация, заедно с препечена филийка.  Този коктейл се прави и с рулца от раци. На мен ми е любим защото ябълката придава благороден сладникав вкус, а лимона кисел.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт