Световъртеж,скенер на глава

  • 65 288
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте!
Интересува ме някой който е правил скенер на глава да ми кажа как протича.Имам световъртеж от доста време и пих какви ли не хапчета, ходила съм на кардиолог ,невролог,ендокринолог преди години, но от време на време световъртежа ми се засилва пак/незнам дали не развих и ПР/, особено като  ида някъде и има доста хора около мен.Последния невролог ми каза да му се обадя да направим скенер и изследване на очните дъна, но малко ме е страх..

# 1
  • Мнения: X
Скенера е подобно на ренгена няма нищо страшно, просто скенера е кръгъл  като тунелче е, повечето скенери не са дълги колкото тялото а по-малко, това което е дълго колкото тяло може да е например резонанс, но и то не е страшно, само дето е неприятно, че не трябва да мърдаш и се схващаш Simple Smile

# 2
  • загубено
  • Мнения: 6 447
Скенера на които правих аз снимка на главата беше
горе долу такъв:  цък
Самият преглед продължи около 10 мин,беше със оцветяваща инжекция,по средата влезе една сестра
и ми сложи в абокат на ръката инжекцията.
Нищо страшно.
Успех!

# 3
  • Мнения: 4 784
Няколко пъти са ми правили скенер, уверявам те, няма нищо страшно. Правиха ми го в Пирогов, не са ми слагали инжекция. Процедурата трае максимум около десет минути, просто лягаш и стоиш мирно през това време, нищо шокиращо и страшно.

# 4
  • Мнения: X
Скенера на които правих аз снимка на главата беше
горе долу такъв:  цък
Самият преглед продължи около 10 мин,беше със оцветяваща инжекция,по средата влезе една сестра
и ми сложи в абокат на ръката инжекцията.
Нищо страшно.
Успех!
Да такъв е Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 517
Здравейте,
Къде във Варна може да се направи качествен скенер на глава и магнитен резонанс?
Непременно ли лекар трябва да те изпрати, може ли по собствено желание ?

# 6
  • Мнения: 2 005
Без направление си правих , но не във Варна . Струваше ми 100лв. Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Скенер може да си направиш в Терапията, там е хубав скенера и специалистите които го разчитат също са добри.

# 8
  • Мнения: 46
В Света Марина са с най-добрата техника в България, така че не се колебайте. Не кой знае какво изследването, в зависимост дали ще се наложи инжектиране на контрастна материя, има различна продължителност. Може по собствено желание, не е задължително да имате направление от клиницист.

# 9
  • Мнения: 1 517
А цената...и в терапията ли е 100 лв? Искам да си направя такова изследване, но точно в този момент не мога да отделя 100 лв.

# 10
  • Мнения: 46
За цена не мога да ви ориентирам точно, но може по здравна каса. Дано успеете да си вземете направление. Ако не, звънете на 978207, това е номерът на регистратурата в отделението по образна диагностика, тогава ще получите пълна информация за процедурата   bouquet

# 11
Здравейте! От известно време усещам световъртеж при това почти всеки ден.Прилошава ми,даже има и гадене,но слабо.По принцип имам високо кръвно и поняга усещам стягане в тила,затова си помислих,че и другите симпроми са от това.Но вече почти месец усещам прилошаване и световъртеж,затова се чудех дали да не си направя скенер на главата.Какво ще кажете?Хората около мен смятат,че нищо ми няма и всичко е на нервна основа - че е по-скоро психологически проблем,пристъп на паника или нещо подобно.Аз съм в София,така че ако някой може да ми препоръча лекар или къде да отида за скенер?Мерси!

# 12
  • Мнения: 767
Във ВМА са много добри специалистите.
Моят съвет е да не отлагате, защото може  да стане по-лошо. Както при нас. Ако бяхме отделили време, сега нещата щяха да са други. (Мъжът ми също имаше световъртежи и болка в главата).
Ако искате да ви дам телефон, на който да си запазите час, пишете ми на лични.

# 13
  • В събота
  • Мнения: 201
Здравейте! От известно време усещам световъртеж при това почти всеки ден.Прилошава ми,даже има и гадене,но слабо.По принцип имам високо кръвно и поняга усещам стягане в тила,затова си помислих,че и другите симпроми са от това.Но вече почти месец усещам прилошаване и световъртеж,затова се чудех дали да не си направя скенер на главата.Какво ще кажете?Хората около мен смятат,че нищо ми няма и всичко е на нервна основа - че е по-скоро психологически проблем,пристъп на паника или нещо подобно.Аз съм в София,така че ако някой може да ми препоръча лекар или къде да отида за скенер?Мерси!

Моят съвет пък е да отидете първо при личният си лекар и да поговорите за това (предполагам че "хората около вас" не са с медицинско образование). Евентуално той пък ще Ви изпрати на съответния специалист. Аз имах абсолютно същите симптоми и се оказаха "добрите стари шипове" (остеохондроза на шийни прешлени). Диагностицираха ме с едно ходене при GP-то, една рентгенова снимка и една консултация с невролог. Сега пия едно хапче и се чувствам отлично. Но според мен е излишно да си втълпявате какви ли не страшни диагнози и да давате луди пари за скенер, освен ако не се наложи наистина.

# 14
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Tikvichka, майка ми има същата или подобна на твоята диагноза. През пролетта неврологът й препоръча да ходи известно време на професионални масажи на врата, които много й помогнаха - до днес нямаше оплаквания. Но одеве ми се обади и каза, че през нощта е получила такъв световъртеж, че не е могла да стане да отиде до тоалетната. Нищо не я боли, само световъртежът й пречи. Би ли споделила какво лекарство вземаш - просто за информация. Искам да попитам невролога дали би помогнало и на нея.

Общи условия

Активация на акаунт