Имуновенин или кортикостероиди

  • 55 037
  • 191
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте. Имам следните проблеми:
1. Имунологични : ТАТ и МАТ няколко пъти над нормата /особено ТАТ/, хормоните на щитовидната жлеза са ми в норма. НК-клетки – 26%, ниски Т – лимфоцити, тромбоцитно-левкоцитни агрегати повишени.
2. Генетични : хомозиготен носител 4G/4G; хетерозиготен носител на С677Т за усвояване на фолиевата киселина.

Бях при доц. Конова. Даде ми терапия. За генетичните ми изписва аспирин протект от 100 мг. през ден, фраксипарин 0,3 всеки ден и Neopholic meta tabl.
За имунологичните ми  пише че мога да избирам какво да взимам преди забременяване : имуновенин или кортикостероиди.
Дозата за имунавенина е : вливане на Immunovenin intact, amp. 5 ml, 250 mg, 40 amp., разредени 1:2 в 0,9% NaCl в комбинация с Intralipid 20%.
След забременяване ми е изписала също вливане на Имуновенин в комбинация с Интралипид.
Въпросът ми е за терапията преди забременяване – за нея мога да избирам Имуновенин с Интралипид или кортикостероиди. От доц. Конова нямам алтернативна терапия със кортикостероиди. Такава имам от д-р К. Тодорова. Тя е :
- Преднизолон по 1 табл. на ден
- Метформин от 500 мг. по половин таблетка на ден
- Еутирокс от 25 по половин таблетка на ден
Има ли някой който е предпочел кортикостероиди вместо вливания преди да забременее, а след това при настъпване на бременност да е бил на вливания с Интралипид или Имуновенин?

# 1
  • Мнения: 552
Преди забременяване (инвитро) направих вливане имуновенин 40 амп. седмица преди трансфер. Същевременно приемах и кортикостероиди-преднизолон до положителен тест за бременност. След това ежемесечно имуновенин, (до 5тиямесец от бременността продължих, защото вече нямах нужда). Аз имах антинуклеарни антитела, които спаднаха като с магическа пръчка. Имуновенина действа мощно имуномодулиращо. Макар че ме беше страх от това, че е кръвен проукт, се убедих стократно от ползата му.
Интралипид също вливах заради НК клетките, на 40 дни. Тях въобще не съм ги следила, а просто си правих вливания, защото от наблюденията ми върху другите жени в болницата се оказа че НК клетките май си правят каквото си искат, а не се влияят от вливанията. Интралипида е соев протеин някякъв - добавка ли какво ли, безвреден е.
Та това е моят опит Wink Сега си гушкам сладкото бебече Wink

# 2
  • Мнения: 83
  И аз се интерисувам от терапията за преди забременяване - имуновенин или кортикостероид.

 Имам опит и със двете , но в момента ми е по - любопитно върши ли работа кортикостероида - Преднизолон Ф , понеже има дефицит на Имуновенин.

# 3
  • Мнения: 526
Аз също съм пред тази дилема - имуновенин или преднизолон.  След мисед съм, с високи тат и мат, които обаче много спаднаха през бременността ми (макар и само за 10 седмици). НК клетките ми също са спаднали от самата бременност. Така като гледам вариантите които изписват са два - имуновенин и преднизолон. Аз обаче в момента пробвам друг вариант (който не знам дали ще подейства, но имам надежди) - това е дуфастон!
Имуновенин не искам да вливам защото е кръвен продукт и винаги има риск. Ефектите и опасностите от това могат да изникнат след години и дори няма да подозираме от къде са дошли. А и като си помисля, че кръвта е предимно на хора от малцинствата...(те са основните които продават кръвта си)..... Shocked Другото е, че имуновенина има успеваемост около 70%. Не ми се иска да попадна в останалите 30 при които няма никакъв ефект.
Преднизолона също е с един куп странични ефекти (поне по листовка), но някак си ми е по-приемлив.

# 4
  • София
  • Мнения: 262
А и като си помисля, че кръвта е предимно на хора от малцинствата...(те са основните които продават кръвта си)..... Shocked
Защо? Имуновенина българско лекарство ли е? Коя фирма го произвежда? Още не съм чела листовките почти на никое от лекарствата, които са ми изписани.

# 5
  • Мнения: 526
Да, българско е!
Бул Био - НЦЗПБ ЕООД (Bulgaria) е производител

ето виж описание:
http://bda.bg/bdias/14313d.pdf

# 6
  • Мнения: 526
има и вносни препарати, които казват, че са по-пречистени, обаче са и по-скъпи
примерно този
http://www.medicine.bg/lekarstva/gammagard-sd
но цената му е 1000 лева едното вливане
производител: Baxter N.V./S.A. (Belgium)

# 7
  • Мнения: 83
nlight , знаеш ли какво е мнението на някой имунолог за тези препарати?
 Дали са подходящи точно за целата , за която ние искаме да ги използваме?
  

# 8
  • Мнения: 526
Да, специално Гамакард ми го препоръча един доктор от Плевенската клиника. Тогава нямаха имуновенин, аз много се чудех дали да вливам или не. Тогава той ми каза, че има и други варианти, които са по-добри...но по-скъпи. Каза ми още един Киовик..ако не се лъжа беше, но той дори беше още по-скъп 1200. Това са цените на 1 вливане..!!...

# 9
  • Мнения: 552
nlight, дуфастона не е ли прогестерон, като утрогестана? Как може той да ти замести имунотерапията с кортикостероиди или имуновенин??? Недоумявам Thinking

# 10
  • Мнения: 526
Ами дуфастона и утрогестана не са съвсем еднакви. Дуфастона е всъщност дидрогестерон - много прилича на прогестерона, има много подобна функция, но не е съвсем еднакъв на прогестерона (този който произвежда човека). За разлика от утрогестана който е микронизиран натурален прогестерон - тоест добиван е от натурален източник - вид картофи Simple Smile и е 100% еднакъв с човешкия прогестерон.

Прогестерона много добре модулира имунната система. През бременността ефектите му са много, като някой от тях включват понижаване на антителата, НК клетките. Като цяло модулира имунната система така, че да запази бебето.

При мен през бременността (макар и продължила само 10седмици) антителата Тат и Мат след първоначалния си скок запо4наха да падат. НК клетките също спаднаха наполовина (въпреки 4е си бяха в норма). Но моите антитела бяха много високи - мат 612, тат 311. 2 дни след аборта мат бе6е 366, а тат 207. Последните 20 дни пиех дуфастон заради прокървяване. Още преди това бяха запо4нали да спадат, а за последните 20 дена спада беше по-голям. Дали е било заради дуфастона или просто от самата бременност не знам, но действието на прогестерона през бременността отдавна е доказано - действа силно имуносупресивно.

Освен това прогестерона е и прекурсор на кортикостероидите, които пряко действат на автоимунните процеси. Също така балансира и неутрализира действите на излишъка от естроген, който често е причина за автоимунни заболявания.
Има много добри обяснения също по какъв начин въздейства на имунната система, но съм ги чела от сайтове на английски. Ако представлява интерес ще ги копирам.


# 11
  • Мнения: 184
Ами дуфастона и утрогестана не са съвсем еднакви. Дуфастона е всъщност дидрогестерон - много прилича на прогестерона, има много подобна функция, но не е съвсем еднакъв на прогестерона (този който произвежда човека). За разлика от утрогестана който е микронизиран натурален прогестерон - тоест добиван е от натурален източник - вид картофи Simple Smile и е 100% еднакъв с човешкия прогестерон.

Прогестерона много добре модулира имунната система. През бременността ефектите му са много, като някой от тях включват понижаване на антителата, НК клетките. Като цяло модулира имунната система така, че да запази бебето.

При мен през бременността (макар и продължила само 10седмици) антителата Тат и Мат след първоначалния си скок запо4наха да падат. НК клетките също спаднаха наполовина (въпреки 4е си бяха в норма). Но моите антитела бяха много високи - мат 612, тат 311. 2 дни след аборта мат бе6е 366, а тат 207. Последните 20 дни пиех дуфастон заради прокървяване. Още преди това бяха запо4нали да спадат, а за последните 20 дена спада беше по-голям. Дали е било заради дуфастона или просто от самата бременност не знам, но действието на прогестерона през бременността отдавна е доказано - действа силно имуносупресивно.

Освен това прогестерона е и прекурсор на кортикостероидите, които пряко действат на автоимунните процеси. Също така балансира и неутрализира действите на излишъка от естроген, който често е причина за автоимунни заболявания.
Има много добри обяснения също по какъв начин въздейства на имунната система, но съм ги чела от сайтове на английски. Ако представлява интерес ще ги копирам.




nlight,

попаднах на твоя коментар за прогестерона и да и кажа честно точно в този ред на мисли и аз съм на мнение, че при едно добро ниво на прогестерона по време на бременност, може би няма нужда от имуновенин. Би ли ми дала връзка към сайтовете, където това се коментира.

Аз в момента съм в 7г.с., но имам 2missed аборта. След изследвания ми откриха НК клетки 12%, гранични са, но въпреки това имам назначени вливания на имуновенин. Миналата седмица влях Киовиг - наистина по-скъп, но много по пречистен австрийски препарат. Слагам утрагестан 2*3. Много ме е страх как ще се развие и тази бременност, но съм длъжна да опитам.

# 12
  • Мнения: 526
Васи, в началото на бременността Нк клетките и антителата скачат, но после се понижават. Зависи кога си ги мерила. Мойте НК в 5та седмица бяха на горната граница, но после са спаднали и то доста без да съм правила нищо по въпроса. Добре е, че взимаш утрогестан. Моя прогестерон си беше висок и преди да по4на дуфастона беше 81.

Не знам честно казано дали дуфастона и утрогестана имат съвсем еднакво въздействие, но със сигурност колкото повече прогестерон - толкова по-добре. Аз увеличих дозата и в момента пия дуфастон 3х1. На всичкото отгоре днес си направих тест за овулация. Притеснявах се дали веднага след абразиото, което беше на 17-ти ще имам овулация. Обаче имам 2 чертички на теста!:)
Дуфастон пия от 26ти,но следващия месец мисля да го по4на от 5тия ден на цикъла. Би трябвало да НЕ ми повлияе на овулацията. Ще видим - ще пробвам пак с тест:)

Добре е, че си предпочела Киовиг, щом имаш възможност!
Ти генети4ни правила ли си? Имаш ли някакво обяснение за миседите?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 756
nlight здравей! Hug И аз имам проблем с НК-нлетките .Завишени са 17,94% .Иска докторката и на мен да ми прави вливания, но съм хвърлена ужас.И аз като тебе съм недоверчива за този имуновенин.Колкото и пречистен да е  newsm78 .Не знам какво да правя,имам вече два аборта.Не ми се иска да преживявам отново ужаса да загубиш бебето си.Имам също и антикардиолипин 12,58 и от генетичните съм носител на генотип 4G/4G.
Ти как ще се лекуваш като не искаш с Имуновенин? Преднизолона как точно действа? Дай повече инфо ако можеш.И какви странични ефекти има? Благодаря ти предварително. Hug

# 14
  • Мнения: 526
Здравей Никол:)

Ами аз мисля да пробвам първо по-най безболезнения начин - с дуфастон. Ако не ми подейства тогава ще мина на преднизолон. Вливанията наистина мисля да ги откажа поради причините които съм писала по-горе. Преднизолона е кортикостероид, който подтиска имунната система и респективно автоимунните процеси. Не знам обаче като се спре да се пие дали всичко се връща, или има трайно влияние. За съжаление мисля, че по-скоро само временно подтиска имунната система. Лошото при него е, че колкото по-дълго се пие толкова повече неприятни странични ефекти може да има. Не знам обаче какво се има пред вид под "дълго" и "кратко" лечение. Страничните ефекти на преднизолона са много, като вземеш да четеш листовката може да ти настръхне косата, но като не е дълго лечението мисля, че не е чак толкова опасно.

Има едно момиче тук (дано се включи)..при нея антителата са спаднали драстично само след месец прием на преднизолон.... за разлика от вливанията, които не са и помогнали.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 756
Да те всички лекарства имат странични ефекти и затова ги мразя, но като не може без тях какво да правим? АГ-то ми каза че всяка трета жена има имунологичен проблем.Само не можа да ми обясни защо се получава така.

# 16
  • Мнения: 526
да, доста сме..
Според моята ендокриноложка 67% от жените имат хашимото. Смята се, че стреса, някой инфекции, облъчвания са причина за отключването на автоимунните болести. Така или иначе нама точно обяснение, нито точно лечение. Имам чувството, че до голяма степен всичко е на принципа на пробите... "ако не проработи това, ще пробваме с онова.."

# 17
  • София
  • Мнения: 1 220
Да, при мен имуновина и интралипида не помогнаха. След вливането им антителата ми скачаха драстично. Преднизолона ми ги свали за 25 дни поне тогава си направих контролата.
Искам да ви споделя и нещо друго, според мен важен фактор е спорта особено при такива автоимунни отклонения. Имам наблюдение че когато съм много по активна и не водя заседнал начин на живот антителата ми се понижават. Мисля че все пак е свързано и с обмяната на веществата, която при някакви по активни натоварвания се засилва.
Много момичета вече сме с проблеми и все по- млади, на мен лично ми настръхва косата като чуя някой да споменава - и аз имам хашимото.
nlight, ти беше пуснала един американски или английски сайт  Wink там имаше едно изречение, че антителата се лекуват с кортикостероиди  Wink

# 18
  • Мнения: 526
Toche, да ти кажа, има логика за спорта и антителата. Може би слад като спорта повишава ендорфините - тези вещества, които ни карат да се чувстваме добре, да влияе и на антителата. Все пак доказано е, че нивата им се вдигат при стрес, а спорта понижава нивото на стрес. Аз досега винаги съм спортувала, но в последната една година спрях понеже имах много други проблеми на главата и за спорт не ми оставаше време. Но мисля, че е добра идея да подновя отново тренировките. Simple Smile

Аз лично не мога да си обясня принципа на действие на имуновенина. Вкарват ти чужди антитела, това ми е ясно, но как повлиява това на организма така, че да подтисне производството на въпросните антитела не ми е ясно.

Виж за кортикостероидите ми е ясен принципа на действие. Но за имуноглобулините не знам. Ако може някой да обясни по-детайлно би било добре.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 220
Последното което ми казаха беше, че имуновенина е вълшебен препарат за някой случаи.. При вливане за антитела и подобни се очаква, че той действа, като блокаж на имунната система да произвежда вредните антитела. Как става този номер и аз не знам. Чела съм доста момичета на който помага, на мен не ми се отрази...

# 20
  • Мнения: 526
Да, логично е имунната система да се "шашне" от това нахлуване на чужди антитела...Но и аз съм чела за случаи в които става обратен ефект...имунната система се активира още повече...Абе успеваемостта според Доц. Конова е 70%.

Те и на мен тук на едно място ми казаха, че е "абсолютно безвреден", но това бяха две кокошки, които очевидно нищо не разбират, а иначе се водят докторки...Казаха ми веднага, че трябва да правя вливания в тяхната клиника.

Няма такова нещо, като безвредно лекарство..и да го твърди доктор е още по-некоректно.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 220
С д-р Тодорова сме на мнение, че моята имунна система не е нормална и затова така силно реагира на двете вливания. Мога сама да кажа, че интралипида ми смъкна Нк-клетките, но и за това не съм много сигурна, защото го вливах ноември а ги изследвах февруари... Според мен всичко е много относително и никой от докторите не можа да даде гаранция как действат тези препарати. Аз ги направих тези вливания, защото реших да опитам всичко за да смъкна антителата Wink. Като четох на колко момичета помагат, да си призная не очаквах че при мен така ще се получи, но поне не са вредни.

# 22
  • Мнения: 83
 Аз явно съм от случаите , при които Имуновенина и Интралипида  не действат.
Вливала съм много пъти Интралипид , други два  пъти Интралипид + Имуновенин и като резултат няма никакво подобрение , освен , че НК от 18 и нещо % се заковаха на 16 и нещо %.
Пила съм Преднизолон , но тогава не съм се изследвала имунологично.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 220
fatalwoman , колко време го пи преднизолона  newsm78

# 24
  • Мнения: 83
fatalwoman , колко време го пи преднизолона  newsm78
7 -8 месеца.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 220
А как го пи на каква система и за какво ?
Извинявай че така те разпитва.

# 26
  • Мнения: 526
fatalwoman, а преднизолона преди или след вливанията го пи? И ако е било преди вливанията, колко време след приключването му бяха вливанията?

# 27
  • Русе
  • Мнения: 39
Аз явно съм от случаите , при които Имуновенина и Интралипида  не действат....
при мен дори се покачиха НК след вливанията - от 12% станаха 15%
Не знам защо в Плевен назначават само вливания... и не изследват видовете НК, а само общата им субпопулация
fatalwoman, не помня дали съм ти писала - моите НК все пак успях да ги сваля - вече са 7%
Пия Агапурин Ретард и Актавис Омега 3 Форте.
За качеството на яйцеклетките д-р Стаменов ми изписа Диабион
дано това се окаже ключът към успеха!

Моя съвет е да чуеш и второ мнение, успех!

# 28
  • Мнения: 526
Liteto,  благодаря ти з атази информация! Разгледах какво е диабион. Само се чудех, ти имаш ли нещо свързан с диабет, или са ди го изписали само за по-добро качество на яйцеклетките?
Аз в момента търся нещо с такава цел...защото се чудех дали това (не добра яйцеклетка) е възможна причина за мисед...

А агапурина как влияе на НК клетките? прочетох но не открих връзка с това което пише в упътването

# 29
  • Русе
  • Мнения: 39
Нямам диабет (да чукна на дърво) , но имам 10+ кг отгоре (на 152 см) . Кр. захар ми е в норма за сега.
При първия опит обаче всичките ми яйцеклетки според ембриолога били с лошо качество, за това ми изписаха Диабиона
Качеството на яйцеклетката мисля че оказва влияние на по-ранен етап - води до неоплождане, или спиране на деленето на искирана яйцеклетка, и липса на имплантация. Мисля, че не би могло да е причина за мисед (но това е моя теория).

за Агапурина - ето тук какво пише:

...подобрява кръвния ток в кръвоносните съдове чрез повишаване на гъвкавостта на еритроцитите. Потиска агрегацията на тромбоцитите и намалява вискозитета на кръвта, подобрявайки по този начин кръвообращението и кръвоснабдяването на тъканите ....

не са пред мен точните ми "разбивки" на НК, но явно имуноложката е преценила, че това ще помогне. За това мисля, че е от значение да се направи пълно изследване, а не само да се види общата бройка

# 30
  • Мнения: 83
А как го пи на каква система и за какво ?
Пих го 7 -8 месеца, отначало по половин таблетка , после по 1т. Това беше по времето , когато правех стимулации за инсеминации. По същото време вливах Интралипид 4 мл през месец на 5 -6 ден от МЦ. На единствената осъществена инсеминация имах положит. уринен тест , но чертата избледня в следващите дни и после се оказа , че най - вероятно е било "кухо яйце".Бях започнала и Фраксипарин 0,3 след положит. тест.
 Другите инсета се отлагаха заради нисък Е2 , тънка лигавица и т.н.
 После ,октомври 2008, вляхме Интралипид + Имуновенин 40 ампули ,Преднизолон Ф 1т , отново за подготовка на инсеминация. Нямаше инсе , защото Е2 отново падна. Защо пада Е2 е загадка за мен?
 След вливането на Имуновенина ,вечерта имах ужасно главоболие , замайване и гадене. Отшумя в следващите дни , но започна главоболие поне 2 пъти в седмицата. Веднъж бях забравила да пия Преднизолона и забелязах , че се чувствам перфектно. Спрях го и главоболието ми изчезна напълно.
 Март,2009 правихме ИКСИ , къс протокол. Влях Интралипид 4 мл + Имуновенин 40 ампули. Не съм пила Преднизолон. На 13 ден от ЕТ на 2 ден, на 4 ембрио имах кръвен резултат на БЧХГ - 3,9. Според мен поне е имало опит за имплантация...
 Имам НК, анти-бета 2 - гликопротеини, хетерозиготен носител на мутантен алел по МТХФР , генотип 4G/5G, хаплотип А2,PLA ,миссед в 9 г.с. Хормони полови и щитовидни - в норма.
 След неуспешното ИКСИ направих консултация и преглед при д -р Катя Тодорова. Откри леки и средни отклонения в щитовидната жлеза и ми предписа Селен ,Лимфомиозот и Аспирин протект, който аз си пия по принцип.
 Бях правила обременяване с глюкоза по моя инициатива , във връзка с качеството на яйцеклетката, защото и при ИКСИто след включването на Цетротида на 8-ми ден, Е2 не падна , но не беше и нарастнало и след увеличаването на дозата на лекарствата стигна до 2150 за 10 фоликула , преди пункцията.
 Тодорова реши , че имам инсулинова резистентност, защото от началото на стимулациите до момента бях напълняла от 48 до 64 кг. Shocked Изписа ми Метформин. Също така и цикъла ми е много оскъден.
 Много съм се чудела за този Агапурин. Той се пие на мястото на Аспирина , така ли?

# 31
  • Мнения: 3 988
Аз лично не мога да си обясня принципа на действие на имуновенина. Вкарват ти чужди антитела, това ми е ясно, но как повлиява това на организма така, че да подтисне производството на въпросните антитела не ми е ясно.

Виж за кортикостероидите ми е ясен принципа на действие. Но за имуноглобулините не знам. Ако може някой да обясни по-детайлно би било добре.

nlight, принципът на действие на Имуновенин (IVIg) не е ясен дори на лекарите.
Бях превела преди време една статия от Shared Journey, в която пише следното:

Как точно работи IVIg не е напълно ясно. Смята се, че медикамента блокира тези антитела, които карат тялото на жената да отхвърли бременността. Спекулира се, че IVIg може би поглъща и по този начин деактивира вредните антитела, които могат да попречат на бременността.

Би ли обяснила за кортикостероидите, моля!
В моя план за стимулирания ин-витро цикъл имаше Метилпреднизолон (Медрол) за 4 дни по 16 мг на ден (започва от ден 0, т.е. деня на пункцията). Четох тогава и се консултирах и разбрах, че медикаментът е от групата на глюкокортикоидите и намалява имунния отговор на организма принципно. Дава се на трансплантирани пациенти като част от терапията, за да не отхвърлят новия орган. Същото е и при нас - дава се, за да се смъкне имунната система и да не отхвърли организмът ни ембриона, който се опитва да се имплантира.


fatalwoman , колко време го пи преднизолона  newsm78
7 -8 месеца.

fatalwoman, в каква дозировка беше? Колко мг са били твоите таблетки?


Прогестерона много добре модулира имунната система. През бременността ефектите му са много, като някой от тях включват понижаване на антителата, НК клетките. Като цяло модулира имунната система така, че да запази бебето.

... действието на прогестерона през бременността отдавна е доказано - действа силно имуносупресивно.

Освен това прогестерона е и прекурсор на кортикостероидите, които пряко действат на автоимунните процеси. Също така балансира и неутрализира действите на излишъка от естроген, който често е причина за автоимунни заболявания.
Има много добри обяснения също по какъв начин въздейства на имунната система, но съм ги чела от сайтове на английски. Ако представлява интерес ще ги копирам.

nlight, проявявам голям интерес към тези сайтове, за които споменаваш. Може направо да пуснеш линковете тук, ако нямаш против.

Моят протокол за ин-витро цикъла включваше и прогестеронови инжекции по 1мл от първия ден след пункцията до към 8-та - 9-та седмица, не помня точно.
На консултацията след аборта говорихме за евентуални промени, които да се направят при следващия опит. Репродуктивният ми ендокринолог препоръча освен тези "стандартни" прогестеронови инжекции от 1мл до към 9-та - 10-та седмица, да се правят и някакви по веднъж на седмица, също прогестерон, започващи от 15-тата седмица. Все още не съм се информирала подробно за тях, но силно се надявам с тяхна помощ, вяра и позитивни мисли да успея да износя бебече до края.


nlight, искам да споделя, че е удоволствие за мен да чета постингите ти.   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 1 220
Кюбит , тази статия мисля, че е добра за прогестерона...
http://repro-med.net/papers/progest.php

fatalwoman , аз също съм на метформин сега и на преднизолон... Дано да помогне  Praynig

# 33
  • Мнения: 3 988
Toche, благодаря!   bouquet
Този сайт repro-med.net, както и ivf1.com съм ги изчела до последния линк. И далеч не само тях.

А ти за какво пиеш преднизолон? За смъкване на НК-клетки или или по други причини? И в каква дозировка?

# 34
Аз също съм пред тази дилема - имуновенин или преднизолон.  След мисед съм, с високи тат и мат, които обаче много спаднаха през бременността ми (макар и само за 10 седмици). НК клетките ми също са спаднали от самата бременност. Така като гледам вариантите които изписват са два - имуновенин и преднизолон. Аз обаче в момента пробвам друг вариант (който не знам дали ще подейства, но имам надежди) - това е дуфастон!
Имуновенин не искам да вливам защото е кръвен продукт и винаги има риск. Ефектите и опасностите от това могат да изникнат след години и дори няма да подозираме от къде са дошли. А и като си помисля, че кръвта е предимно на хора от малцинствата...(те са основните които продават кръвта си)..... Shocked Другото е, че имуновенина има успеваемост около 70%. Не ми се иска да попадна в останалите 30 при които няма никакъв ефект.
Преднизолона също е с един куп странични ефекти (поне по листовка), но някак си ми е по-приемлив.
Последното което ми казаха беше, че имуновенина е вълшебен препарат за някой случаи.. При вливане за антитела и подобни се очаква, че той действа, като блокаж на имунната система да произвежда вредните антитела. Как става този номер и аз не знам. Чела съм доста момичета на който помага, на мен не ми се отрази...
Аз явно съм от случаите , при които Имуновенина и Интралипида  не действат.
Вливала съм много пъти Интралипид , други два  пъти Интралипид + Имуновенин и като резултат няма никакво подобрение , освен , че НК от 18 и нещо % се заковаха на 16 и нещо %.
Пила съм Преднизолон , но тогава не съм се изследвала имунологично.

# 35
  • Мнения: 526
Здравей Кюбит Simple Smile
Радвам се, че не съм единствената любопитка ровеща в нета:)

ето тук пише за влиянието на прогестерона (по-специално дидрогестерон - т.е дуфастон) върху  съотнощението тх1/тх2 цитокини
http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6T … 39eef16122cc32517

Can progesterone help alleviate autoimmune disorders like Hashimoto’s disease, Grave’s disease, Multiple Sclerosis or Lupus?
http://www.natural-progesterone-advisory-network.com/can-progest … lerosis-or-lupus/

Autoimmune Diseases - Female & Male hormones

Progesterone & Estrogen

A factor in autoimmune diseases?
“The immune system is also affected by hormone status.” Dr. John Lee



Dr. John Lee was considered to be the leading expert on the effects and use of the female  & male hormone progesterone. Much research has been done world wide supporting his statements, and conversely, his statements reflect much of the research done throughout the world.



The debunking of the health claims and dangers of HRT (Hormone Replacement Therapy for women) is due in large measure to his ground-breaking efforts to find the truth.



He has written several books on the topic that you’ll find listed at the end of these excerpts. Dr. Lee lectured throughout the United States and around the world.



“One of progesterone’s most important and powerful roles in the body is to balance or oppose the estrogen. When our progesterone levels are in balance, excess estrogen is better handled.” Dr. John Lee



While most of Dr. Lee’s work has focused on women as women are more directly affected by estrogen, men are hardly exempt. He is currently working on a book relating specifically to men and hormone balance.



The following are excerpts from his books that will help explain the dynamics between autoimmune disease and female hormones, specifically progesterone as related to estrogen.



“It’s not uncommon for women with these disorders [including but not limited to – rheumatoid arthritis, sjogren’s syndrome, hashimoto’s thyroiditis, graves disease, lupus, rosacea] to find that their symptoms gradually resolve when they balance their hormones with progesterone.



Such cases strongly suggest that the female hormone progesterone protects against autoimmune disorders caused by excessive estrogens.”



Dr. Lee states in a list of estrogen and progesterone effects that estrogen increases the risk of autoimmune disorders while progesterone functions as a precursor of corticosteroids. Why this is important is reflected in the following…



“Autoimmune disorders in general are thought to be triggered by transient viruses in susceptible people; the virus triggers antibodies against some protein component of the virus. By some probably minor fluke, the antibodies attack similar proteins in certain body tissues… Corticosteroids block this attack by one’s own antibodies.”



“One can hypothesize that estrogen dominance may have had a hand in triggering the errant antibodies and thus correcting the estrogen dominance leads to gradual correction of the problem. Progesterone is also the main precursor of corticosteroids and in progesterone-deficient women, restoration of normal progesterone levels may enhance normal corticosteroid production, thus suppressing the autoimmune attack.”

 

# 36
  • Мнения: 83
fatalwoman , аз също съм на метформин сега и на преднизолон... Дано да помогне  Praynig
Метформина и Преднизолона като комбинация срещу NK ли са ти предписани или по отделно? По колко и от кой Преднизолон пиеш?
 Кюбит , първоначално пиех по половин таблетка от Преднизолон Ф. Не е пред мен листовката на пациента и в момента не мога да кажа от колко мг е бил. След това по цяла таблетка също от Ф. Пиех го през целия МЦ.
 Liteto , Диабона след като е витамини , защо се предписва конкретно на диабетици?

# 37
  • София
  • Мнения: 1 220
Не, преднизолона ми е за висок ТАТ и МАТ- предписан за 30дни, но аз го пих малко повечко ...
Сега го спрях вече, макар да бях доста доволна като го пиех...
Метформина ми го изписаха заради преднизолона за да не пълнея и защото трупам на корема, а иначе обременяването с гликоза което си направих не показа проблеми. Въпреки това в рода ми има наследствен диабет и имам два аборта с кухо яйце. Тодорова предложи да го вземам за по качествени яйцеклетки и за да не слагам повече килограми на корема...
Още си пия метформина 3х1 от 500.
Преднизолона ми беше от 5мг. 10дни 3х1, 10дни 2х1 и 10дни по 1т.
Нк-то не са ми високи два пъти съм ги изследвала, вярно е че са към горната граници, но до сега не са били над нея.

# 38
  • Мнения: 526
Тoche, смъкна ли антителата в референтни граници? Затова ли спря преднизолона?

# 39
  • София
  • Мнения: 1 220
Не, не съм ги смъкнала до референтите граници. Просто ми беше изписан за 30дни, а аз го пих  малко повече. Не съм правила контрола пак, но и така положението ми харесва, за предпочитане е от преди  Laughing.
Аз не мисля, че и да ги смъкна до референтите това ще си останат така постоянно  Flutter

# 40
  • Мнения: 526
тогава значи най-добре да се започне един месец преди опитите за бебе...че ако се качват пак ква файда, че сме се тровили Sad

# 41
  • София
  • Мнения: 1 220
Не знам, аз съм доволна, че с нещо им повлиях. При мен борбата да ги смъкна е от миналото лято от тогава все растяха нагоре. Правих вливане на интралипид не помогна, правих вливане на имуновенин и то не повлия. Важното е че все нещо помогна да ги смъкна. Знам че преднизолон предписват и на бременни с високи антитела.

# 42
  • Русе
  • Мнения: 3 711


Аз в момента съм в 7г.с., но имам 2missed аборта. След изследвания ми откриха НК клетки 12%, гранични са, но въпреки това имам назначени вливания на имуновенин. Миналата седмица влях Киовиг - наистина по-скъп, но много по пречистен австрийски препарат. Слагам утрагестан 2*3. Много ме е страх как ще се развие и тази бременност, но съм длъжна да опитам.
[/quote]

Определено добре си направила,ч е си вляла Киовиг, даже може да ти се наложи 3 пъти общо да направиш вливане, може и Имуновенин, щом си имала преди мисед, дори и при гранични стойности.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 756
mmmda извинявай откъде си? Че и аз съм на същия хал.Няма никъде имуновенин и се чудя за Киовиг.Как се чувстваш след вливането?

# 44
  • Мнения: 83
 Колко струва 1 ампула Киовиг?

# 45
# 46
  • Мнения: 526
Имуновенин има вече редовно в Плевенската клиника.

# 47
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Имуновенин има вече редовно в Плевенската клиника.

Не много редовно, тази седмица трябва да са получили 400 ампули имуновенин и всичко става с предварително записване. Така че се обадете в клиниката.

Колко струва 1 ампула Киовиг?

Количеството, което отговаря на 40 амп. имуновенин струва 1200лв.

mmmda извинявай откъде си? Че и аз съм на същия хал.Няма никъде имуновенин и се чудя за Киовиг.Как се чувстваш след вливането?

Аз съм от Русе, но имуновенина го вливах профилактично един път (заради тризнаци), така че не мога да намеря някаква разлика. Правено е в Плевен, а информацията ми за имуновенина е от петък и събота, тогава бях в клиниката в Плевен.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 756
mmmda как така профилактично са ти вливали имуновенин?  newsm09 Това сега го чувам.Нали се влива заради някакъв проблем в имуннатат система?

# 49
  • Русе
  • Мнения: 3 711
mmmda как така профилактично са ти вливали имуновенин?  newsm09 Това сега го чувам.Нали се влива заради някакъв проблем в имуннатат система?


Понеже съм с тризнаци и док искаше да се застрахова от евентуално отхвърляне, а бременността все пак си е от най-рисковите. И в други случай се практикува така, когато има съмнения за рискова бременност или примерно при загубен един близнак (особено в по-късни месеци) и благодарение на имуновенина си износва втория без особени проблеми.

# 50
  • Мнения: 3 988
при загубен един близнак (особено в по-късни месеци) и благодарение на имуновенина си износва втория без особени проблеми.

mmmda, можеш ли да ми кажеш къде си го чела това? Силно ме интересува.

# 51
  • Русе
  • Мнения: 3 711
при загубен един близнак (особено в по-късни месеци) и благодарение на имуновенина си износва втория без особени проблеми.

mmmda, можеш ли да ми кажеш къде си го чела това? Силно ме интересува.

Не съм го чела, а съм го виждала в клиниката в Плевен при моите посещения там, а и анестезиолога, под чиито наблюдения се правят системите, обяснява за страхотния ефект, които е видял от него и как много жени са износили децата си именни благодарение на него. Ако имаш още въпроси, питай.

# 52
  • Мнения: 184
mmmda извинявай откъде си? Че и аз съм на същия хал.Няма никъде имуновенин и се чудя за Киовиг.Как се чувстваш след вливането?

здравейте,

и аз влвах Киовиг в 5г.с. заради гранични НК клетки-12%. 5 g Киовиг ми струваха 650 лева, това се равнява на билза 20 ампули имуновенин, те. за 40 ампули имуновенин Киовика би струвал около 1200лв. наистина е доста по-скъп, но миналия месец имаше проблем с една от партидите имуновенин - давала мнага странични симптоми-втрисане , гадене, повръщане и след като обсъдихме това с имуноложките реших да не рискувам. След вливането не съм имала някакво неразположение.

# 53
  • Мнения: 526
но миналия месец имаше проблем с една от партидите имуновенин - давала мнага странични симптоми-втрисане , гадене, повръщане и след като обсъдихме това с имуноложките реших да не рискувам. След вливането не съм имала някакво неразположение.

 Shocked  на 300% ме отказа от имуновенина.
А Киовиг не мога да си позволя.. Sad Това са 3600 за 3 вливания по 40 ампули.. Shocked

# 54
  • Русе
  • Мнения: 3 711
А не ви ли правят проба преди вливането на имуновенина? Нали точно затова се прави, за да се види дали ще даде някакви странични реакции.

# 55
  • Мнения: 526
правят...ама с малко количество и явно се появяват ал.реакции като се увеличи количеството в кръвта.

# 56
  • Мнения: 184
А не ви ли правят проба преди вливането на имуновенина? Нали точно затова се прави, за да се види дали ще даде някакви странични реакции.
винаги се прави тест за поносимост, но въпросната пъртида имуновенин е дала странични реакции при почти всички пациенти, коит по това време са правили вливания. Имаше момиче тук в проблемното забременяване,  което го беше понесло много тежко. След този случай, поне в клиника Надежда препоръчват Киовиг.


night, точно заради цената и заради това, че моите стойности са гранични имуноложките ми препоръчаха да влея само половин доза. За сега всичко е о.к. - видяхме сърчицето на бебчо, все още имам някакво зацапване от отлепянето на плодното сакче в 5г.с., но док каза, че полека лека и това ще отшуми. Аз обаче не мога да се зарадвам, само страх и съмнения са ми в душата, живея си от преглед до преглед....и така.Другата седмица ще пускам контрола на НК клетки и ще пиша. Мисля си обаче, ако са под 12% да не вливам повече, ще говоря с док и ще реша.

# 57
  • Мнения: 526
На мен пък в 5та седмица НК клетките ми бяха 10,28, а веднага след аборта - 5,49, - без да съм вливала нищо!. Антителата тат и мат също бяха спаднали доста - пак без нищо.
За тях ще видим какво ще направя, едва ли ще успея да ги вкарам в реф.граници, но поне да ги смъкна възможно най-много.

Но имуновенин определено няма да вливам..

# 58
  • Мнения: 184
На мен пък в 5та седмица НК клетките ми бяха 10,28, а веднага след аборта - 5,49, - без да съм вливала нищо!. Антителата тат и мат също бяха спаднали доста - пак без нищо.
За тях ще видим какво ще направя, едва ли ще успея да ги вкарам в реф.граници, но поне да ги смъкна възможно най-много.

Но имуновенин определено няма да вливам..

то май при теб не НК клетките, а по-скоро ТАТ и МАТ са ти проблем.ТАТ и МАТ обаче, най-често сами си влизат в граници по време на бременност, и за това със сигурност голяма роля  играе прогестерона.

# 59
  • Мнения: 552
но миналия месец имаше проблем с една от партидите имуновенин - давала мнага странични симптоми-втрисане , гадене, повръщане и след като обсъдихме това с имуноложките реших да не рискувам. След вливането не съм имала някакво неразположение.

 Shocked  на 300% ме отказа от имуновенина.
А Киовиг не мога да си позволя.. Sad Това са 3600 за 3 вливания по 40 ампули.. Shocked

Страничните ефекти на имуновенина са правопропорционални на скоростта на вливане. Важно е препаратът да се влива бавно! Първия един час скоростта на вливане тр. да е до 20 капки/мин., след това до 40 капки/мин. Вливанията ми на 40 ампули са продължавали по около 8 часа. Естествено имаше опити на сестрите да ме "претупат", но аз държах да спазвам правилиото за безопасност на вливане дори с цената на скандал.
А каква е разликата между Киовиг и Имуновенина ?? ( освен в цената де)

# 60
  • Мнения: 526
vassi, аз затова сега пия прогестерон..да видим дали ще има ефект:)

hari75, Киовиг бил по-пречистен и по-сигурен уж. В смисъл от разни патогени и с по-малко стран.ефекти

# 61
  • Варна
  • Мнения: 756
Да кажа и аз какво чух по отношение на имуновеннин-киониг. Искали да наложат на пазара Киовиг ,затова са скрили имуновенина. Дали е верно , не знам това ми го каза АГ-то. А Киовиг наистина бил по пречистен от имуновенина. Съгласна съм със Hari75. Наистина страничните ефекти се проявяват от скоростта на вливането.

# 62
  • Мнения: 526
Nikol, и аз имам такова усещане. Не съм сигурна разбира се, но веднага след като изчезна имуновенина започнаха да ми предлагат "по-добри" варианти - Гамакард, Киовиг с цена на едно вливане 1000-1200лв.
Относно страничните ефекти - тези от скоростта на вливането са едно на ръка. Опасността от алергичен щок обаче си остава + неизвестните вируси които може да се съдържат. Четох за имуновенина, че технологията на пречистване елиминира предимно вируси с обвивка. А знаете ли колко вируси има които са само голо днк и тях тия "филтри" не ги ловят?

# 63
  • Варна
  • Мнения: 756
Благодаря ти nlight  Hug. Аз и без това много се колебая за този имуновенин, сега и ти съвсем ме побърка.Ще ходя другата седмица при Конова ,да видим тя как ще се изкаже по въпроса. Така ли пък няма  друго решение освен тези вливки?

# 64
  • Мнения: 4 589
Аз знам от лекари и от хора,които са в бранша, че Кеовика е с много пъти по-добър и прочистен от имуновенина. И даже като трябваше да ми вливат намерих имуновенин и всички ми казаха, че съм направила грешка, че не съм взела Киовика. Но предвид, че един опит излиза около 7000лв, всеки лев ти е скъп.

# 65
  • Мнения: 552
Имам около 8-9 вливки имуновенин х 40 ампули....колко ли вируси съм лепнала... newsm78  Sad , иначе съм питала Конова точно за опасността от заразяване, тя категорично я отрича.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 756
Много ясно, че ще отрича да не и го вливат на нея.Какво и пука. После ходи и се оплаквай на арменския поп.

# 67
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Много ясно, че ще отрича да не и го вливат на нея.Какво и пука. После ходи и се оплаквай на арменския поп.

Аз доколкото знам и тя си го е вливала Simple Smile. Не ме питайте откъде знам.

# 68
  • Мнения: 4 589
mmmda миличка не го мили сега. Гледай да си спокойна, ние правим всичко в името на заветната мечта и цел - а именно едно живо и здраво бебе.

То аз като си представя за 2 год колко неща съм изпила, вляла какво да ти кажа, като подвижни аптеки сме.

# 69
  • Русе
  • Мнения: 3 711
mmmda миличка не го мили сега. Гледай да си спокойна, ние правим всичко в името на заветната мечта и цел - а именно едно живо и здраво бебе.

То аз като си представя за 2 год колко неща съм изпила, вляла какво да ти кажа, като подвижни аптеки сме.

О, да, аз през живота си лекарства не бях пила, сега се натъпках толквоа ударно с две стимулации за 4-5 месец и сега след положителния тес продължавам с шепите с хапове, че чак чернодробните ензими се увеличиха до 3 пъти над нормата, така че вече сме претръпнали, важен е финала, пък после ще му мислим Simple Smile.

# 70
  • Мнения: 3 988
... иначе съм питала Конова точно за опасността от заразяване, тя категорично я отрича.

Опасност от заразяване с какво?

# 71
  • Мнения: 526
... иначе съм питала Конова точно за опасността от заразяване, тя категорично я отрича.

Опасност от заразяване с какво?

с какво ли не Simple Smile
С известни или неизвестни патогени - пише си го и на листовката даже. Риска няма как да е елиминиран 100 %. Освен това със сигурност там където препоръчват вливания на имуновенин НЯМА да кажат, че има риск - че много ясно нали всички ще се откажат.

И още нещо - много удобно е, че няма как да се докаже, че ако лепнем нещо то ще е от имуновенина. Има много болести за които медицината няма обяснение от къде идват. Голяма част се причиняват са от вируси, други са следствие от тях и т.н. Преди не се е знаело, но вече всички знаем, че рака на шийката на матката например се причинява от вирус, при това съвсем не веднага след заразяването. Колко ли други болести може да са с такъв произход?....Все пак..колко познати вируси има..и колко са тези които още не се познават?? Не знам, лично за мен преливането на чужда кръв или кръвни продукти си носи риск и то не малък. Всеки трябва да си реши сам за себе си..аз съм си направила моя избор.

# 72
  • Мнения: 3 988
nlight, благодаря!   bouquet Попрочетох малко и говорих с мой близък, който е лекар и се занимава и с IvIg-вливания (но не на пациентки с проблемно забременяване).

# 73
  • Мнения: 526
Кюбит, би ли споделила какво казва той?

# 74
  • Варна
  • Мнения: 756
Да Кюбит и на мен ми е интересно мнението на този доктор. Моля те ако можеш да кажеш ,защото и аз съм на ръба да се откажа от вливане на имуновен. Независимо какво ще е решението на Конова, аз пак ще си помисля за себе си.

# 75
  • Мнения: 3 988
Момичета, относно ползата на IvIg вливания в нашия случай се изказа предпазливо човека, не е специалист и няма опит с такива пациенти, но смята, че ефекта/ползата са неоспорими, особено при жени с повтарящи се спонтанни аборт. Поговорихме за опасността от инфекция и беше категоричен, че такава опастност има. nlight, той сподели точно това, което и ти си написала по-горе в отговор на моя въпрос. Освен това обърна внимание на факта, че имунната система намалява функционалността си, което е нашия случай е желан ефект, но пък е нож с две остриета, защото ни прави податливи на всякакви патогени.
nikol, помисли си, но не се отказвай заради моя постинг само, моля те. Опитай се да направиш информиран избор. Прецени плюсовете и минусите внимателно.

Ето една кратка статия, което бях превела преди време. Не набляга конкретно на опасността от инфекция, по-скоро дава базова информация.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 756
Не са малко нещата които съм изчела и стигам до извода, че колкото и да е пречистен наистина си има риск.И още повече тази намеса в имунната система, рано или късно ще има нещо.Щом тя си е изградила тази силна защита, така е трябвало да стане.Ох не знам това е мое мнение.Но и че тук в България няма специалисти генетици и те съвсем не са наясно с нещата, това още повече ме притеснява.В крайна сметка ние сме хора, а не опитни зайци.

# 77
  • Мнения: 3 988
Никол, в САЩ IvIg вливанията на пациентки с повтарящи се аборти се смятат за експериментална терапия, която не е одобрена от Администрацията по лекарствата и храните и съответно нито една застраховка не я поема. А вливанията са скъпи, доста скъпи и не е никак лесно да намериш ендокринолог или имунолог, който да е наясно какво и как да прави. Едно момиче от проблемното прави вливания тук, но на интралипид, ако не се лъжа.

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 19:53 от Кюбит

# 78
  • Варна
  • Мнения: 756
Е браво на теб Кюбит.. Hug Тогава идва въпроса ми, нали Конова от Плевен работила в тясно сътрудничество със САЩ.Така ми каза генетичката тук във Варна.Е не мога повече.И пак така де направо сме си опитни зайци.Ужассс.  #2gunfire Думи нямамм просто. Аз имам и интралипид да вливам ,но той не е опасен.

# 79
  • Мнения: 3 988
Никол, доколкото знам с някаква чикагска клиника работи Конова, но не съм се интересувала. Мога да поразпитам, ако искаш.
Но виж... аз не твърдя, че са шарлатани, напротив - помогнали са на много семейства да имат деца. Просто споделих какво мисли американската Администрация по лекарствата и храните по въпроса.  Peace

От друга страна прави лошо впечатление, че на сайта на КИРМ Плевен, няма линкове към "Рaйнхард център за репродуктивна медицина и Миленова имунологична лаборатория - Чикаго". Питах Гугъл.
http://www.illinoisivf.com/ <--- Рaйнхард център за репродуктивна медицина, Чикаго
http://www.millenova.com/ <--- Миленова имунологична лаборатория, Чикаго


Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 20:07 от Кюбит

# 80
  • Варна
  • Мнения: 756
Ако не ти представлява трудност провери. Благодаря ти много Кюбит. Hug
Да наистина са помогнали на много хора ,тук от форума го разбрах но и все пак.Никой още не е изразил мнение за последствията от Имуновенина.

# 81
  • Мнения: 552
 "имунната система намалява функционалността си, което е нашия случай е желан ефект, но пък е нож с две остриета, защото ни прави податливи на всякакви патогени."  -  хора, имуновенина не е имуносупресор, а имуномодулатор все пак Shocked Мисля че го вливат и на бебета; на раковоболни за засилване на имунната система след химиотерапии...
За какви последствия говорите, говорите като за отрова, почвам да се плаша вече Sad
Аз по време на терапията не съм почувствала никави странични ефекти, но страха от инфекции си остава де. В тази връзка няма гаранции никъде: след секциото ми преливаха плазма, след аборта преди 2 години пак ми преливаха плазма, на бебчето ми му преливаха кръв, защото беше с анемия...ако мисля негативно, трябва да скачам от блока ooooh!

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 21:18 от Hari75

# 82
  • Мнения: 3 988
Хари, имуномодулацията е в различни посоки. Едната от тях е супресия. Ето тук пише малко за страничните ефекти.
IvIg вливания се правят примерно на трансплантирани пациенти (бъбреци, черен дроб) именно с цел да се модулира супресивно имунната им система, за да не отхвърлят новия орган (в комбинация с кортикостероидни препарати).
Не съм чела подробности, но от прехвърляне от линк на линк в нета, това съм запомнила.
Уточнявам пак обаче, че съм далеч от сравняването на IvIg вливанията с отрова.  Peace Напротив!

# 83
  • Варна
  • Мнения: 756
Кюбит не разбирам много много английски.  Simple Smile Няма ли превод? Hug

# 84
  • Мнения: 3 988
Никол, линкът е на български.  Peace Аз съм превеждала статията.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 756
Да но при мен не излиза на бг. newsm78 защо така?

# 86
  • Варна
  • Мнения: 756
Цитат
http://www.illinoisivf.com/ <--- Рaйнхард център за репродуктивна медицина, Чикаго
http://www.millenova.com/ <--- Миленова имунологична лаборатория, Чикаго

# 87
  • Мнения: 3 988
Ох...  Grinning
Това са линковете към Рaйнхард център за репродуктивна медицина и Миленова имунологична лаборатория в Чикаго, с които д-р Конова работи в сътрудничество.
Няма какво да се превежда. Единият линк е на центъра, другия на лабораторията. Нищо конкретно не пише на тях за вливанията, само че се правят изследвания и вливания и разни общи приказки.

Аз помислих, че питаш за другия линк.  Blush

# 88
  • Варна
  • Мнения: 756
Кюбит  Grinning Hug
А за този продукт имаш ли идея защо не е познат на бг пазара а налагат имуновенин и киовиг?
Странно  newsm78

# 89
  • Мнения: 3 988
Никол, съжалявам, нямам никаква представа. Обикновено отговорът в такива случаи се крие в маркетингови стратегии и интереси.

# 90
  • Мнения: 109
Кюбит  Grinning Hug
А за този продукт имаш ли идея защо не е познат на бг пазара а налагат имуновенин и киовиг?
Странно  newsm78

Въпросният продукт се влива доста отдавна в Плевенската клиника, а се налага имуновенина заради разликата в цената. Едно е да дадеш над 1000 лв. за вливане и отделно стимулация и ИКСИ друго е 500 лв.  Rolling Eyes
Благодарение на IvIg терапията след 6 ин-витро процедури и 5 вливания по време на бременноста, при които не съм имала никакви проблеми, износих и родих моето малко слънчице. Той се роди в 7-ми месец и неонатолозите ме убеждаваха, че вливанията които съм правила са само плюс за тях, а да не говорим малкия колко ампули Имуновенин отнесе докато беше в кувиоза. За мен IvIg терапията ми помогна и при следващ опит отново ще бъда на нея  Peace 

Успех  Hug

# 91
  • Мнения: 83
 Мама на малко чудо , аз съм пациенка на КИРМ , но не са ми предлагали друг препарат освен Имуновенина.
 

# 92
  • Мнения: 109
Мама на малко чудо , аз съм пациенка на КИРМ , но не са ми предлагали друг препарат освен Имуновенина.
 

Предполагам, че не са ти предложили, защото излиза по-скъпо  newsm78  и практиката доколкото знам е Имуновенин

# 93
  • Мнения: 172
Момичета, бременна съм в 38г.с. след 3 мисед аборта. И аз имах много притеснения относно вливането на Имуновенин. Но сега съм убедена, че благодарение на този препарат стигнах дотук.  Peace
И още нещо - аз съм човек, когото грип рядко подминава, а поговоря ли с хремав човек и след два дни съм с хрема. Имам дете в детска градина, което се разболя поне 5 пъти тази зима и пролет, но мен не ме хвана, което си беше уникално за мен. Мисля, че и това се дължи на имуновенина, явно при мен действа така.
За НК клетките и АФА - те буквално си правеха каквото си искат през цялата бременност, покачиха се дори двойно, но аз не спрях вливанията. Не знам дали зависимостта е толкова пряка, т.е. вливаш и те падат. По-скоро може би самите вливания предпазват плода от вредните антитела и клетки, дори те да са много в организма. Това си е мой извод, разбира се.  Simple Smile

# 94
  • Варна
  • Мнения: 756
Публикувана от: Asaly
Цитат
За НК клетките и АФА - те буквално си правеха каквото си искат през цялата бременност, покачиха се дори двойно, но аз не спрях вливанията. Не знам дали зависимостта е толкова пряка, т.е. вливаш и те падат. По-скоро може би самите вливания предпазват плода от вредните антитела и клетки, дори те да са много в организма. Това си е мой извод, разбира се.  Smile
На мен генетичката ми каза ,че въпросните NK-клетки не са постоянна величина и с вливания и без, те си варират. Не може имуновенина да подтиска дейността на имунната система, а при теб така да се получава. Да, при всеки нещата са строго индивидуални. И никой не може да каже със сигурност, как точно действа имуновенина на всеки отделен човек.Успех ти желая и леко раждане.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 756
Камък ми падна от сърцето.Така се радвам да знаете. Конова каза ,че няма смисъл засега да се влива имуновенин.Ще бъда само на интралипид. Simple Smile

# 96
  • София
  • Мнения: 1 220
Честито той си е за предпочитане и в цената и в по-бързата процедура  Peace

# 97
  • Мнения: 3 988
Никол, а успя ли разбереш на какво основание са избрани при теб вливания на Интралипид пред Имуновенин? Доста съм се чудела за това на каква база препоръчват едното или другото. Не съм попадала на синтезирана информация и сякаш оставам с впечатление, че няма конкретни причини.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 756
Ще ти отговоря Кюбит ,точно какво ми каза Конова.Понеже ТАТ И МАТ , са ми в норма (нямам хашимото) само завишени NK-клетки и антикардиолипин ,според нея няма  нужда от имуновенин на този етап. Терапията ми е интралипид преди и след забременяване аспирин протект, фолиева киселина и при бременност фраксипарин по една през ден.Като в хода на бременността ще се пускат непрекъснато изследвания, да се следят нещата.Ако имаш други въпроси питай.

# 99
  • Мнения: 3 988
Никол, благодаря ти много.   bouquet Твоето обяснение ми изясни нещата.  Peace
А защо изобщо се налага терапия при теб? Прощавай, ако си писала вече.  Blush

# 100
  • Варна
  • Мнения: 756
Защото имам два аборта зад гърба си.За голямо съжаление.Единият е миссед в 10 г.с., а другия е спонтанен в 3 г.с.

# 101
  • Мнения: 3 988
Никол, знаех за абортите, но мислех, че има някаква друга причина.
Стискам ти палци за следващия път да е успешен.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 756
Благодаря ти Кюбит ,но не мога да те разбера. Как така някаква друга причина?

# 103
  • Мнения: 3 988
Благодаря ти Кюбит ,но не мога да те разбера. Как така някаква друга причина?

Никол, имах предвид примерно някакви други доказани с тестове отклонения от нормата освен завишени NK-клетки и антикардиолипин антитела.
А те с колко са завишени при теб?

# 104
  • Варна
  • Мнения: 756
Не нямам други доказани отклонения ,освен тези.NK-клетките преди месец ми бяха 20,3%  сега не сме ги изследвали.
А антикардиолипина е 12,58. Конова каза че сега няма смисъл да ги пускам отново.

# 105
  • Мнения: 1 325
Никол, при мен ситуацията е сходна
завишени НК клетки(26%), съответно понижени т-лимфоцити(но почетох че при завишени нк клетки има и понижени т-лимфоцити)При теб лимфоцитите как са?
Другото , което не ми е ясно е положителен анти-кардиолипин IgG 16+ , но Конова не го е отразила като заключение , така че явно си е в норма newsm78
другият антикардиолипин IgM ми е в норма(отрицателен), също и анти-B2GPI , както и тат, мат и тsh
Силно се надявам да има друга алтернатива пред вливанията.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 756
mari_rus те вървят в комплект т-лимфоцитите и нк-клетките.Ако нк-клетките са завишени ,респективно т-лимфоцитите намаляват.Така, че тях не ги мисли.Аз вливах интралипид и сега ще видим какъв ще е резултата.

# 107
  • Мнения: 1 325
Дано да влязат в норма при теб и скоро да се похвалиш с положителен тест Hug

# 108
  • Варна
  • Мнения: 756
Дано mari_rus  Praynig. А с теб какво става? Hug

# 109
  • Мнения: 1 325
Все още няма развитие, другата седмица съм на преглед, и дано съм най-щастливата след това Praynig Искам само да видя ембрионче и да чуя сърчице, пък после ще се обадя на доц Конова.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 756
 fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed дано да е наред всичко. Hug Hug

# 111
  • Варна
  • Мнения: 756
mari_rus има ли новини мила? как си?

# 112
  • Мнения: 1 325
nikol7972 , не са добри новините!Плодното сакче е супер издължено и празно!
Аз абсолютно отказах кюртажа, ще чакаме да изхвърля сакчето спонтано!
Док каза  да чакам да не бързам, когато започне тогава...., пък после той ще ми даде някъкъв медикамент за по-хубаво изчистване.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 756
ООхх ужасно съжалявам mari_rus  Hug Hug
Ама защо така? Това ти е за втори път нали?

# 114
  • Мнения: 1 325
Да за втори
Първият път беше май-месец -11г сед, мисед
Сега кухо яйце в 8г сед, док каза, че уж виждал някъкви зачатъци на ембрион , така , че и аз не знам дали е кухо яйце или пък е спрял да се развива много скоро след като се е появил.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 756
Аз пак да те питам ти беше пуснала имунологични и генетични изследвания.Те как бяха? Имаш ли тромбофилия?

# 116
  • Мнения: 1 325
Имунологични и хормони на щитовидната
НК клетките са ми повишени, но ми казаха , че през бременността се повишавали
иначе всичко е в норма
от анти-кардиолипина IgG ми е положително и леко завишено, но док ми каза , че това изобщо не е проблем
Значи останаха само НК клетките.
Според док е отново мал-шанс, генетична грешка.Пък и може би още не съм била готова психически, нали забременях веднага след миседа.

# 117
  • Варна
  • Мнения: 756
Не се обвинявай ,не може това да е причина. Hug  Баси гадното. Не искам така да говор,я ама ме е яд и то много.
Все има някаква причина ама кой да я знае със сигурност. newsm78

# 118
  • Мнения: 1 325
 nikol7972 , останаха НК клетките, ама път в чужбина не ги смятат за причина newsm78
Доста четох за активната имунизация-АИ и ще попитам моят док във Франция, дали я правят.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 756
Да ти кажа ,че и тук не ги смятат за сериозно въздействие върху бременността , при положение ,че Конова ми каза ,че не са постоянна величина.

# 120
  • Варна
  • Мнения: 756
mari_rus как си мила? Какво става с теб?? Hug Hug

# 121
  • Мнения: 1 325
Благодаря ти nikol7972 , добре съм.Утре съм при докторът си във френско, да видим дали всичко е наред.

# 122
  • Варна
  • Мнения: 756
Супер ще е наред не се притеснявай fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed.
Да пишеш после. Hug Hug Hug

# 123
  • Мнения: 694
Момичета ,доверете се на Конова, благодарение на нея имам живо и здраво момченце след 4 миседа  bouquetУспех

# 124
  • Мнения: 1 325
vesi2 , да ти е жива и здрава Hugкакъв беше при теб проблема?
nikol7972, да се отчета след прегледа вчера.Матката е празна Hug, само , че съм се сдобила с микроскопична кистичка, която док не отрази изобщо, каза, че не пречела изобщо.Иначе вчера ми изнесе една лекция, че щом имаме живо и здраво дете проблемът е никакъв за второ такова и че според него имунологични и генетични изследвания при мен са безмислени.Каза ми , че най-важнато е спокойствието, и да не си пълня главата с глупости.И бг докторът ми и френският са на едно мнение, генетична грешка, просто мал шанс!
Док ми каза, че ако биологично жената може да забременява всяка минута, то бременностите ще са съвършенно различни, просто генетичният материал , който е слива е идентичен и уникален при всяко ополждане.
При следваща бременност ми каза, че ще вземама превантивно аспирин протект.
Завишените нк клетки във френско ни ги отразяват.
Иначе изследвания като токсоплозмоза, листероза, цитономазка и т н са задължителни, те са ми ок.

Последна редакция: сб, 05 сеп 2009, 19:59 от mari_rus

# 125
  • Мнения: 694
Проблума бяха имунологични и генетични проблеми свързани с тромбофилия Sad

# 126
  • Мнения: 20
Здравейте, сега видях че има такава тема, която силно ме вълнува. Значи аз съм с 2 аборта зад гърба си, 6 месеца след вторият неуспешен опит се реших наново да се хвана за хорото. 3 месеца пих дуфластон, еспрофем и фолиева к-на, но между другото сама реших да си направя имунологични и генетични изследвания, резултатите бяха готови един ден преди фоликулометрията, и резултатът от тях беше НК клетки - 15% и тромбофилия. Занесох ги на др ден на моят доктор, той си направи това което беше планувано - фоликулометрията и каза давай правим, вечерта инжекция, всички дози на лекарствата които пиех до момента- тройни. Аз попитах ами тези изследвания, ще се правим че ги няма ли, опасно ли е това и т.н. той каза че тези вливания са абсолютно вредни, че става въпрос само за бизнес и нищо не е доказано и да не се занимавам с тези неща, а за тромбофилията каза да ида при хематолог на консултация. Аз отидох той ми изписа фраксипарин, аспирин протект и преднизолон актавис 5 мг със схема като първите 5 дена пия по 6, следващите 5 - 5 и така докато стане едно. Направих всичко което ми казаха, оказа се че трябва да пия на ден по 15 хапчета някъде (и то почти всичките - хормони)  и в същото време да забременявам. Започнах да се чувствам адски зле, ама адски, кво да забременявам братче то сърцето ми ще изхвъкне, немога да спа нощем, постоянно ми се повръща, бе мн странични ефекти се появиха. Отидох при друг генеколог - той ми каза да спирам преднизолона и че е абс. грешно да го пия сега и по толкова много, също и еспрофема да спирам (пих по 4 т. на ден), също беше против вливанията, бе само негативни неща чувам от докторите за тези намеси в имунната с-ма. И сега спирам преднизолона, само че той не бива да се спира рязко - може да доведе до смърт, затова имам още 1 седмица някъде докато го спра. Незнам какво да правя. Просто незнам, Тотално съм объркана и съжалявам че избързах със опитите. Не ми остава друго освен да чакам резултата и да се моля!

# 127
  • Мнения: 184
 Просто незнам, Тотално съм объркана и съжалявам че избързах със опитите. Не ми остава друго освен да чакам резултата и да се моля!
[/quote]

Нели,

искам само да ти кажа, че при 10 различни доктора да отидеш 10 различни мнения ще чуеш за този имуновенин. Просто се довери на някого и така..........

аз лично прецених, че физически сигурно мога да издържа още един спонтанен аборт , но психически - едва ли....и направих вливанията. вече съм в края на 5-ти месец и за сега всичко е о.к. Дали благодарение на вливанията или въпреки тях. newsm78....не знам, Божа работа. Аз не съм при Конова, намерих добър гениколог тука в София.

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 40
Vassi,всеки месец ли вливаш имуновенин?И аз съм в петия и нк клетките пак започнаха да се вдигат,а от третия не съм вливала.С доц.Конова не успявам да се свържа,а гинеколозите тук не са запознати.

# 129
  • София
  • Мнения: 262
Vassi, кой е този добър гинеколог в София?

# 130
  • Мнения: 184
Vassi,всеки месец ли вливаш имуновенин?И аз съм в петия и нк клетките пак започнаха да се вдигат,а от третия не съм вливала.С доц.Конова не успявам да се свържа,а гинеколозите тук не са запознати.

имуновенин вливах три пъти от началото на бременността, в 5-ти месец НК клетките вече бяха в норама и за сега само ги следим без повече вливания, другата седмица ще пускма контрола и  ще пиша как са. Иначе моите бяха гранични 12%, но въпреки всичко напарвих вливанията.

# 131
  • Мнения: 184
Vassi, кой е този добър гинеколог в София?

Д-р Сигридов е гинекелога, доверявам се и  на имунолозите в клиника Малинов. Простов в началото на бремеността бях с кървене, поради изчистване на втори плоден сак (въпреки че бременността ми е спонтанна, не инвитро) и ми беше невъзможно да пътувам до Плевен,а и сега не бих рискувала.  Следим кръвопотока на бебето, следим дали расте нормално. Феталната морфология в 12-та и 19-та седмица не показа нищо обезпокоително, биохимичния скрининг е много добър  и за сега се моля така да са нещата до края.

# 132
  • Мнения: 184
Аз само наминавам, за да се отчета - изкследванията на НК клетки в 21 седмица са много добри, всичко е в граница и повче вливания няма да правя. Бебчо въвви със седмичка напред и кръвопотока е много добър. За сега правим пак контрола след 4 седмици и така до края, но доц.Балтанджиева каза, че не би трябвало да се очаква повишаване на НК клеткиет от тук насетне. Антифосфолипидните тела също ги следим, макар и да са отрицателни за сега.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 756
Vassi браво мила. Успех до края и без проблеми. Ти само имуновенин ли влива? И да те питам как ти бяха антифосфолипидните като забременя или преди да забременееш?

# 134
  • Мнения: 184
Vassi браво мила. Успех до края и без проблеми. Ти само имуновенин ли влива? И да те питам как ти бяха антифосфолипидните като забременя или преди да забременееш?

Аз вливах Киовиг-вносен имуновенин, 3 пъти от началото на бременността поради гранични стойности на НК клетки-12%, поради това и дозите ми бяха по-малки. Антифосфолипидни тела правих в Плевен преди забременяване и бяха положителни, но тук в София при забременяването бяха отрицателни и приехме, че ги няма. Но доц.Балтанджиева каза, че те са динамична величина, т.е. могат да се появат по време на бременността, затова ги изследваме във всяко тримесечие. Поради хетерозиготно носителство на PAI G4/G5  си слагах фраксипарин 0.3 до вчера, но тъй като кръвопотока на бебето е отличен, а и хетерозиготното носителство на тази мутация по-принцип не е проблем, д-р Сигридов каза да спра фраксито, ще следим бебчо на всеки две седмици и ако всичко е о.к си оставам без медикаменти до края. Вярвям много на докторите, коите ме следят. Вярвям, че и с Божията помощ този път ще гушна малкото си съкровище. без тази вяра, повярвайте ми, на моменти имам чувството, че ще изперкам smile3525

# 135
  • София
  • Мнения: 262
Nellly, как си? Спря ли преднизолона? Как се чувстваш?

# 136
  • София
  • Мнения: 124
Vassi браво мила. Успех до края и без проблеми. Ти само имуновенин ли влива? И да те питам как ти бяха антифосфолипидните като забременя или преди да забременееш?

Аз вливах Киовиг-вносен имуновенин, 3 пъти от началото на бременността поради гранични стойности на НК клетки-12%, поради това и дозите ми бяха по-малки. Антифосфолипидни тела правих в Плевен преди забременяване и бяха положителни, но тук в София при забременяването бяха отрицателни и приехме, че ги няма. Но доц.Балтанджиева каза, че те са динамична величина, т.е. могат да се появат по време на бременността, затова ги изследваме във всяко тримесечие. Поради хетерозиготно носителство на PAI G4/G5  си слагах фраксипарин 0.3 до вчера, но тъй като кръвопотока на бебето е отличен, а и хетерозиготното носителство на тази мутация по-принцип не е проблем, д-р Сигридов каза да спра фраксито, ще следим бебчо на всеки две седмици и ако всичко е о.к си оставам без медикаменти до края. Вярвям много на докторите, коите ме следят. Вярвям, че и с Божията помощ този път ще гушна малкото си съкровище. без тази вяра, повярвайте ми, на моменти имам чувството, че ще изперкам smile3525
Vassi, искам да те попитам ти къде влива Киовиг-вносния имуновенин, понеже и аз съм решила евентуално от него да вливам ако се наложи. При доктор Балтаджиева ли.... ? Те ли ти го набавят или ти сама...

# 137
  • Мнения: 526
А дали кортикостероидите намаляват много имунната система?...Логично е да е така. А това значи, че има много по-голям риск да се лепне някой грип в ранна бременност, и от там пак да изгубим бебето...Sad

# 138
  • Мнения: 3 988
Зависи от количествата, но принципно я подтискат, да.
Може да компенсираш донякъде с подходяща храна и органичени контакти.

# 139
  • Варна
  • Мнения: 756
Кюбитче коя храна подтиска имунната система? Ако имаш инфо дай да прочета. Стана ми интересно.

# 140
  • Мнения: 3 988
Никол, аз не съм писала за подтискане, а точно обратното - че подтисната от кортикостероиди имунна система може да бъде леко компенсирана и засилена с подходяша храна - богата на минерали, витамини, фибри и т.н.

# 141
  • Мнения: 13 789
Като видях този пост и припаднах, и аз съм се запътила към тези резултати но с  нива на Нк клетките доста по високи. Не знам какво ще измисли Конова но каквото и да е съм сигурна че пета неуспешна бременност трудно ще преживея психически .
Васси - кураж миличка и вяра, стискем палци да успееш...

Последна редакция: сб, 21 ное 2009, 17:13 от _re_ge

# 142
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Момичета, някоя от вас скоро купувала ли си е Имуновенин от аптека? Вчера обиколихме всички аптеки в Пазарджик, те звъняха по складовете, с които работят и казаха, че е изчерпан заради грипната епидемия. Днес мои познати ще търсят в София и Варна, но се опасявам, че складовете за България са едни и същи и ако е изчерпан, почти няма значение от кой град се поръчва. Надявам се, че частните клиники са се запасили и ще търся и там.
Ако някоя от вас скоро си е купила имуновенин или знае къде има, моля да пише!

# 143
  • Мнения: 650


Аз вливах Киовиг-вносен имуновенин, 3 пъти от началото на бременността поради гранични стойности на НК клетки-12%, поради това и дозите ми бяха по-малки.

Васи, по колко грама Киовиг ти вливаха, питам, понеже и моите са 12% и ми е назначен 5гр. (не помня гр. или мг. са му мерните ед.)?

# 144
  • Мнения: 184
[Васи, по колко грама Киовиг ти вливаха, питам, понеже и моите са 12% и ми е назначен 5гр. (не помня гр. или мг. са му мерните ед.)?


[/quote]
 да, точно по 5гр, което знам че се равнява да 20-тина ампули имуновенин, но при гранични НК и това било достатъчно. Факте е , че аз само с три вливания по 5г. го докарах до 30-та седмица без проблеми.След 16-та седмица клетките сами паднаха и не съм вливала повече. И пак да си кажа - не съм много убедена, че вливанията сами по себе си помогнаха, тъй като до 12-та седмица слагах и утрагестан, а до 20-та седмица си биех фракси 0.3 всеки ден.

# 145
  • Мнения: 650
При мен НК бяха 19%, след 1 месечна терапия с агапурин и омега 3 форте падаха на 17%, отделно имах високи АНА, които не мърдаха.

Влях 5гр. киовиг веднъж, НК вече са 12%, АНА са в граници. Аз също не съм сигурна дали киовигът помогна, тъй като имах възпаление на зъб, което излекувах и може и от това да е.

Сега се налага да влея, заради гранични НК, предполагам има опасност да се вдигнат и затова.


 

# 146
  • Варна
  • Мнения: 756
Здравейте момичета!!
Искам да ви споделя нещо, което ми се случва откакто ми вливат интралипид за подтискане на имунната система. Не знам дали има връзка ,но  ми се отключиха някои хронични заболявания. Определено мисля, че има нещо. Вече 3-4 месеца съм с възпален синузит и от едно известно време ме почна и кръста. Тези заболявания си ги имам и се обаждат, например при смяна на сезоните. Но сега е зима и това продължава. Дали да не се срещна със Конова? Не знам вече. Просто съм се побъркала максимално.
Ако някой има мнение по въпроса нека го изрази.

# 147
  • Варна
  • Мнения: 756
Намерих май нещо по въпроса:
Произвеждането на все повече и повече дефектни имунни клетки на алергията води след себе си реализирането на два факта:

- във всеки следващ контакт с алерген умират все повече имунни клетки и освобождават в кръвта все повече и повече медиатори (химичните вещества в мехурчетата) на възпалението, в резултат на което алергичната реакция става все по-силна и заема все по-големи пространства от тъканите. Тоест първата година сме имали оплаквания от носа (вазомоторен ринит, сенна хрема) с кихане, обилна слузна секреция, сърбеж в носа и прочее. На втората година вече ще имаме симптом и от очите – парене, зачервяване на конюнктивите, обилна слузна секреция от очите, леко смущение в зрението и прочее. Третата година вече ще се добавят и симптоми от ушите – сърбеж, глъхнене, зачервяване на ушния проход и други. А четвъртата или петата – ще се добавят симптоми от небцето и фаринкса (сърбеж, слузна секреция...) и от дихателните пътища (затруднено дишане, астматични пристъпи, задух и прочее).

Ясно ми е, че нещата са свързани, но трябва ли толкова много да страдам и да се чудя какво точно да направя, за да имам дете???? Rolling Eyes

# 148
  • Мнения: 13 789
Следя с интерес развитието на темата,
Николче  Hug

Малко мой коментар
Понеже не бях се сетила за този аспект на вливките си направих труда да ровна и намерих че последният абзац е от статия за алергиите и хомеопатичното им третиране.
Би трябвало да се усетя защото имам редица алергии че последователността в абзаца е точно описания на алергичните реакции на различни алергени ако човек има такива в зависимост от степента на дразнене. Принципно статията обхваща общо алергиите които са реакцията на организма, какъв е механизма и какви са симптомите. Понеже съм с тези проблеми от повече от 20 години и съм минала какви ли не терапии знам че е невъзможно да се изгради имунитет срещу алергии. Предполагам че вливките с отключват по силна реакция на даден алерген, но ако нямаш алергии нямат и какво да отключват. Ако си алергичен пък предполага, че изкривяват картината на степента на алергична реакция и усилват я . Но тук навлизам в едно непознати дебри, защото като с  правят тестове за алергии се прави в обкновенно физическо състояние. С прости думи всичко което си описала като симптоматика те грзои само ако имаш алергия към нещо и то те дразни в момента.

Та мнението ми е че трябва задължително да се консултираш с Конова, както и че ракцията ти е просто реакция на ослабен организъм който всички вируси и бактерии повалят по бързо.Ще ми е много интересно какво ще каже и д-ц.Конова за това. Сигурна съм че ще направиш абсолютно всичко необходимо дори и с риск за собственото си здраве за да имаш дете, това според мен е участта на всеки родител.
  bouquet

# 149
  • Мнения: 104
Момичета има ли някой, който си прави вливания в Надежда, при др. Стаменов? Знаете ли колко горе-долу струват вливанията с киовиг? Моите нк-клетки са около 20% от предишни изследвания, утре ще знам точно колко са ми сега, в 5г.с седмица съм и много се притеснявам....казаха, че ще ми бият и някаква инжекция с нещо, кото не помня точно как се казваше, нещо с "К" беше, ама какво...и от притеснения и кво ли не забравих да питам за цени...

# 150
  • Варна
  • Мнения: 756
Засега не смятам с никой да се консултирам. Ще пробвам да оставя така нещата по течението. Пък да видим дали ще има ефект. До гуша ми дойде от доктори ,от терапии и от изследвания. И накрая никакъв ефект. Реге знам ще кажеш, че не съм права ,но така мисля в момента. И за нищо на света не съм се отказала да си имам бебче. И това ще стане много скоро.

# 151
  • Мнения: 172
Искам само да ви споделя моите впечатления от имуновенин и интралипид - вливах си ги един месец преди и после по време на цялата бременност: никакъв грип не успя да ме събори дори 5 месеца след раждането, дори обикновена хрема не лепнах, нито един херпес не ми излезе и ми се оправи един нокът на крака, който имаше гъбички... Толкова ме беше страх от имуновенин (интралипида е безобиден), а в крайна сметка само полза видях  Simple Smile
А на най-голямата "полза" вчера се показаха първите два зъба!  Grinning

# 152
  • Варна
  • Мнения: 756
Asaly да ,но ти нали занеш ,че при всеки организъм всичко е строго индивидуално?? Радвам че при теб е минало добре. Колко ти излезе тази терапия с вливане на имуновенин и интралипид? Казваш ,че е през цялата бременност?

# 153
  • Мнения: 526
аз не направих вливанията, които ми бяха препоръчани за много високите стойности на тат и мат. От една страна много се страхувам от евентуално заразяване с нещо. Предвид това, че имуновенина е българско производство...пред вид това от коя група са основните кръводарители, ..риск винаги има и това са ми го казвали доктори.

Другото е, че цената, особено на вносните препарати е много висока. За минимума от 3 вливания на киовик цената е около 3600. На всичкото отгоре има 30 % вероятност вливанията да се окажат неефективни.

Вече съм в 13 г.с. Много се надявам тази бременност да е успешна.
В 7г.с  АнтиТПО беше 800, а АнтиТГ 182. От тогава не съм ги изследвала. Интересно ми е дали са спаднали от самосебеси, но ако не са...така или иначе вече нищо не мога да направя. Sad

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
nlight, а пи ли Преднизолон? Мисля, че ти питаше дали може да замести терапията с Имуновенин. Питам, защото тези теми са ми изключително интересни, защото и самите лекари не са наясно в кой случай коя терапия помага. Всичко ще е наред и ще гушкаш сладко бебче  Hug

# 155
  • Мнения: 526
Да, пих но само 2 седмици, защото тук пък други доктори ми казаха, че риска да навредя на бебето с преднизолона е по-голям. Трябваше да го пия 4 седмици и тогава да направя контролно изследване. Аз обаче направих изследването след 2рата седмица. Резултата беше още по-зле. АнтиТПО ми беше скочило от 600 на 800. АнтиТГ беше спаднал малко - от 236 на 182. След това намалих наполовина дозата на преднизолона за 10 дни и го спрях. От тогава нищо не съм изследвала.

Но...може би ей така от любопитство ще пусна едни изследвания по някое време.

# 156
  • Мнения: 104
nlight, стискам палци всичко да е наред при теб! Може би ако не са ти много високи покозателите ще се справите  Hug
Аз съ в 5г.с с 16% нк клетки и трябваше да зпочна с имоновенин, но го няма нещо и ми вляха киовиг и не беше по-скъпо...Не знам тази цена, която казваш от къде я знаеш, но на мен ми излезе 604лв + 50 лв за вливането.

# 157
  • Мнения: 526
vesy_evi, благодаря ти, дано успеем този път!

Тази цена ми я каза един доктор от Плевен. Каза ми че цената е около 1200 лева за едно вливане.
На теб колко ампули ти вляха за НК клетките? Защото имуновенина трябваше да е по 40 ампули на вливане.

# 158
  • Мнения: 104
И на мен трябваше да ми се влеят 40 ампули имуновенин, но вместо тях ми сложиха киовиг 5 мг мисля...не съм напълно сигурна, но казаха че отговаря на същата доза, така че това е цената 650лв за киовиг, отговарящ на 40 ампули имуновенин. Не че пак не е скъпо, но не е като 1200лв Wink

# 159
  • Мнения: 526
Ее, тогава разликата не е много голяма наистина, явно тоя доктор не е бил много наясно с цената.

# 160
  • Мнения: 64
Само едно малко уточнение- 10г Киовиг струва около 1200лв, а 5г Киовиг е около 650. Съответно 15г е 1850.
40 ампули Имуновенин се равняват на 10г Киовиг. Казвам количествено, понеже една ампула Имуновенин е 250мг. А 60 ампули Имуновенин съответно на 15г Киовиг. Като качество не мога да коментирам, но от личен опит мога да кажа, че вливането на Киовиг е много по-улеснено и като време и като процедура.

# 161
  • Мнения: 104
Ами не съм сигурна, че 40 ампупули имуновенин отговаря на 10г киовиг....количествено може и да е така, но то това няма никакво значение Wink Важно е качествено как е и тъй като киовига е много по пречистен от имуновенина сметката не е точно такава... КАЧЕСТВЕНО 40 ампули отговарят на 5 мг киовиг!!! Смея да твърдя, че знам това от доста сигурен източник, тъй като посещавам една от най-реномираните клиники, хората там имат доста опит с тези неща, обясниха ми точно това, а те нямат причина да ми рискуват бременността и да ми вливат по-малко Wink
А за процедурата на вливане...ми не виждам разлика, система и вливане и при двете, за времето да, киовига се влива в един ден.

# 162
  • Мнения: 64
vesi_evi, аз не се изказвам неподготвена, пациент съм на доц. Конова от Плевен. Тя е имунолог и вече от почти година правя вливания с имуновенин.
Активната съставка и на двата препарата е човешки имуноглобулини IgG (98%), извлечени от човешка кръвна плазма. Пак казвам, че ако трябва да се съпоставят двата препарата по отношение на количеството имуноглобулини, то сметката е такава в 1 ампулa Имуновенин има 5% IgG 5ml/250mg умножено по 40 прави 10 грама IgG. Дозата на имуновенина се определя от лекуващия лекар и по принцип теглото на пациента също се взема под внимание. Нямам намерение да будя съмнения относно предписанието в твоя случай. Просто искам да внеса яснота, по отношение на цената на двата препарата и тяхното количествено измерение. За качеството пак казвам не съм специалист, не мога да твърдя, че българския препарат е по-лош от вносния, защото е факт, че бг варианта е доста масово употребяван и помага на много хора. Още повече има твърдение, че имуноглобулините придобити от съответен географски район, действат най-добре на хората, който живеят в същия този географски регион, понеже антителата са по-сходни, предвид общата имунологична картина в страната.
Що се отнася до процедурата, ами има си голяма разлика. Имуновенина е в ампули и се разрежда допълнително с физиологичен разтвор. Аз например като вливам по 60 ампули се налага 30 да се разредят в една банка от 0,5л и другите 30 в друга банка от 0,5л. Това освен, че отнема повече време (около 4-5 часа за цялото вливане) е и по-натоварващо за кръвообръщението, тъй като се събира доста течност. При Киовиг това е избегнато, 10-те грама си идват разтворени в банка от по 100мл, а 5гр са разтворени в 50мл. Ето защо и вливането му е по-бързо и почти не се усеща.
Пожелавам ти лека бременност!

# 163
  • Мнения: 104
Grix, никъде не съм казала, че си се изказала неподготвена...но явно така е прозвучало...сигурно е защото напоследък съм супер изнервена...вече и аз не се понасям и явно избива по малко....извинявай, ако съм казала нещо по на криво!
Разбирам, че искаш да дадеш сравнение на цените между двата препарата, но аз исках да кажа, че не е много точно това сравнение, защото е между количество в мг и г, а явно не само това е важно в случая, на мен ми обясниха, че киовига е много по-пречистен и за това тази доза е достатъчен заместител. Аз ще се повторя, но пак да кажа изписаните ми 40 ампули имуновенин, бяха заменени с 5г киовиг, за това тръгнах изобщо да ти репликирам...Но явно различните лекари си имат различни мнения...
А за процедурата пак е много относително при мен и киовига ми го вливат за 2-3 часа, колкото имуновенина, но...както и да е!
Лека бременност и на теб, важното е в крайна сметка да успеем  Hug

# 164
  • Мнения: 64
vesy_evi няма нужда да се извиняваш, не съм го приела лично, а и съм сигурна, че можем да се срещнем някъде по средата на тази дискусия, понеже съм съгласна с това, че Киовиг е по-пречистен, оттам логиката е да има и по-висока биологична усвояемост. Но за мен до сега винаги е било важно да се спази нужната дозировката, независимо от вида на използвания препарат. Съгласи се, че дори да се усвоява по-добре, ако е в по-малко количество си е по-малко количество. Няма как да се достигне желаната наситеност на антитела в кръвта, ако при необходима доза да речем 10гр вливаме наполовина.
Стискам палци при теб нещата лесно да се регулират и по-нататък да не се налагат вливания.  Peace

# 165
  • Мнения: 104
Да, не знам, сигурно си права, аз само казвам как при мен е станало и какво са ми изписали....и някак си това беше моята логика, че тъй като е по-пречистен и за това по-малко количество...надявам се лекарите знаят какво правят Wink в крайна сметка това е тяхна работа, имам им доверие, а това е важно!
Радвам се, че сме заедно в Септемврийската темичка  Hug дано останем до края и всичко е наред и с нас и бебоците!

# 166
  • Варна
  • Мнения: 756
vesy_evi  да те питам от кога ти вливат Киовиг? Гледам че си в самото начало и ми е интересно.

# 167
  • Мнения: 104
До сега съм вливала веднъж, някъде седмица след като разбрах, че съм бременна, значи съм била към 5г.с. скоро ми предстои второ вливане, разбира се след като пусна контрола на нк-клетките Wink Но съм се подготвила психически за вливане, не ми се вярва да са намаляли толкова от един път...

# 168
  • Мнения: 1 756
Здравейте, изчетох цялата тема и съм доста объркана.
С 2 спонтани съм , през 6 месеца, първия в 10 г.с спря сърд. д-ст и развитие, а втората не се образува ембрион, кухо яйце.
По мое желание направих всички изследвания.
Имам висок тестостерон 4,6, коеот е двойно над максимума и половите не са много наред, но пих противозачатъяни преди това, затова след месец ще повторя изсл. за да видим без чуждо влияние на хормони каква е ситуацията.
Антифосфолипидните са ок. Нямам склонност към тромбофилии, но имам НК клетки 18.
Единствено за резултата се притеснявам , да не е изк. завишен, понеже беше 45 дни след втория аборт и имах секрет в синусите.
Сега ще отида на УНГ за из1чистване на инфекцията и да повторя НК клетките.
Пия си профилактично Ескимо 3 и фолиева.
Не знам една дори и лека инфекция с какъв процент повишава НК клетките?
Ако се повтори този резултат и след овторно, ще мислим, но моля за координати на лекари.
Мен ме консултира д-р Викентиеа от Александровска, не знам до колкое одбра, нямам мнения за нея.
 Hug

# 169
  • Мнения: 613
mama Bobo, имам същите проблеми с високите НК и когато преди седмица ми излязоха резултатите /понеже планирам скоро процедура/ се учудих,че всичко ми е в граници,понеже никога не са били.И в момента,когато ги коментирахме бях доста изстинала.Имуноложката д-р Балтаджиева /която работи при д-р Стаменов/  ми каза,че за да ти се повишат НК клетките за 1мес. грипа трябва да е доста тежък,с температура и т.н.Малко объркано го написах,но дано си извадиш някакви изводи.

# 170
  • Мнения: 104
Организмът е сложно нещо и едва ли някой с пълна сигурност може да ти каже дали са завишени от синусите или не...или от кой знае още колко други фактора, които могат да влияят. Ако досегашните ти забременявания са били по ествствен начин, не асистирани, то според мен няма проблем, когато решите да си пробвате и веднага при положителен тест изследваш нк клетки. Не знам дали съм права...може и да не съм, но поне при мен така сатана. Аз съм с три неуспешни бременности и бях изследвала нк клетките два дена след последния аборт, бяха 22%....но тъй като си забременявам без проблем при мен това беше решението. Сега след положителния тест, направих изследването бяха 16% и сега съм на вливания.
Успех!

# 171
  • Мнения: 1 756
IRA2, благодаря, разбрах те много добре.
vesy_evi и аз съм на твоетомнени, имайки в предвид колко непостоянна велична са техния процент, ако живи и здрави плануваме нещо от следващия месец нататък трябва веднага да се изследвам и ако са високи да се почне влизане.
Понеже нямам имунологичен или друг проблем от това естество, предполагам ще изследват само тях и въпроса ми е за колко време излиза резултата им.
Явно не е късно да се почне вливане да речен 2-3 седмици след положителен тест.
Благодаря на всички ви и дано имаме успех Hug

# 172
  • Варна
  • Мнения: 756
mama Bobo резултатите от изследванията на нк излизат за около 10 -12 дни. И то при пратени в клиниката в Плевен.Не знам ти откъде си.
Аз съм на мнение, че който не си е изследвал нк клетките на него не са му високи. Мисля ,че има нещо с тия клетки? Вдигат се от много фактори и не са постоянна величина. Така ми беше обяснено от Конова.

# 173
  • Мнения: 104
Моите излизат за 1 ден, ако ги пусна днес сутринта, на другия ден следобяд вече са готови, аз съм при др. Стаменов в София, в Иван Рилски също стават бързо за 1-2 дена.
Може би няма проблем да се почне вливане 2-3 седмици след положителен тест, но всичко е много относително и индивидуално, така или иначе след  EFP си пускаш изследването и след 2 дена знаеш какво да правиш от тук нататък...поне при мен. Сега вече ако излиза за 12 дена.....не знам...кво им бавят толкова на тези изследвания....Още повече, че на мен контролите са ми казали да си ги пускам, когато вземе да изтича един месец след предишното вливане....а ако резултата излиза за 12 дена се оказва, че трябва да си пускаш контролите 2 седмици след вливането....но както и да е. mama Bobo ти си от София така че няма да имаш такъв проблем...Друго, което на мен винаги ми е било много странно с тези нк клетки...виждам, че ти си имаш едно детенце и явно не си имала подобни проблеми....а нали уж е генетично това...поне на мен така ми обясниха, нк клетките са имунологичен проблем, който е генетично заложен....или се раждаш така или не....не е ли така?

Последна редакция: нд, 14 фев 2010, 19:46 от vesy_evi

# 174
  • Варна
  • Мнения: 756
vesy_evi да ти кажа мътна и кървава е с тия нк клетки. И най лошото е, че едва ли някой е наясно и може да предпише правилната терапия. Цялата работа е за пари. Ако искате ме линчувайте но така си мисля аз. Защото съм пример за това, че без терапия и със терапията на Конова резултата е един и същ. Нямам проблем със забременяването, а със задържането на плода. И всички са на мнение, че високите ми нк клетки са виновни.

# 175
  • Мнения: 104
Ами дааа, сигурно си права, но...нали знаеш ние сме в такова положение, че...всичко ще направим. Колкото до мен и аз хич не знам....но това, което знам е че имам  три неуспешни бременности и мнооого изследвания, от които нищо друго не излиза освен евентуално проблем с нк клетки...Сега за първи път съм бременна и взимам мерки по този въпрос....е, рано е да се правят каквито и да е изводи, но за сега съм прескочила периодите на предишните неуспехи, за първи път съм в 10г.с......знам, че нищо не означава, но се надявам....и ако успея няма да мога да кажа 100% че се дължи на вливанията, но това е единствената разлика между миналите пъти и сега...в това, което правя...
Дано успеем всички, по един или друг начин  Hug

# 176
  • Мнения: 1 325
nikol7972, сигурно си правила всички възможни изследвания, наскоро четох, че  различните резус фактори на двойката, също могат да са причина за отхвърлянето на плода.
 И аз вече не знам за тези Нк клетки!Последно другата седмица пускам едни генетични за тромбофилия и още един път Нк клетките и това е!

# 177
  • Мнения: 1 756
nikol7972 и при мен е този проблема, задържането, но е ясно че ще опитам с вливания, няма как.
Д-р Викентиева каза, че е хубаво да отида на УНГ да даде АБ, за евентуално възпаление в синусите и да и кажа само схемата за да изчисли кога след като го свърша да си пусна изследвания повторно за НК. На запад не ги взимат под внимание, но тук ...... и аз не знам.
 vesy_evi , да от София съм и улеснява да.
На мен за 10 дни ми излязоха всички и НК а сега ако пусна НК мислех 4е са по бавни.
На вас показаха ли ви графики от излсдванията.
Викентиева това обясни зашо се бавят, понеже апарат изплюва данни, и за да бъдат разчетени те трябва време да се работят и затова е така.
Абе ще успяем няма как Hug

# 178
  • Варна
  • Мнения: 756
mari_rouge здравей мила. Радвам се ,че отново си при нас. Как си ти?
Да ти кажа аз съм Б положителна ,а милото е забравил за неговата кръвна група. Но не е отрицателна със сигурност.

# 179
  • Мнения: 13
Здравейте във вход съм на инвитро процедура, имаме 1 неуспешно инвитро сега ще ми вливат имуновенин малко ме притеснява, че е доста скъпичко, но се надявам да ми помогне да мога да забременея.

# 180
  • Мнения: 23
Момичета, включвам се и аз в темата с една питанка..Може ли да ми кажете от къде си купувате Киовиг? Предстои ми инсеминация  ,а не мога да го намеря.Аз съм от Пловдив ,обиколила съм целият град и дори със заявка не могат да ми го доставят Sad  То е ясно ,че ще се ходи пак до Сф ,но поне като отида  да го търся да не се лутам от аптека  в аптека.Благодаря ви!УСПЕХ НА ВСИЧКИ Praynig

# 181
  • Мнения: 104
Щом ще идваш до София, можеш направо да си го влееш в клиника Малинов. Аз там си го правих...за самия киовиг не ти взимат по-скъпо колкото си стурва толкова, вливането мисля, че беше към, 50лв.

# 182
  • Мнения: 64
Киовиг съм купувала директно от представителите на Бакстър за България, които имат разрешително за неговата употреба. Фирмата се казва Екос Медика и се намират на ул. "Ами Буе" 52 в София. Ето сайтът им, където има телефони за контакт http://ecosmedica.com/component/option,com_contact/catid,12/Itemid,187/.
Успех!

# 183
  • Мнения: 23
Благодаря ви!! Simple Smile А може ли да ми кажете каква е продължителността на вливането на Киовиг .Ще го вливам в Пловдив в някоя клиника ,но искам да съм подготвена предварително. Някои момичета се оплакват ,че прекалено бързо са им вливали разтворите. Знам ,че Киовига не е като Имуновенина ,но на какъв лекар ще попадна ..... Thinking

# 184
  • Мнения: 64
Не се притеснявай въобще за времето на вливане на Киовиг. Той си идва готов (разреден) в едни малки симпатични банки и няма нищо общо с разреждането, което е при Имуновенина. Продължителността на вливане зависи от това колко грама Киовиг са ти предписали. Банката от 5гр/50ml изтича за по-малко от час, а другата от 10гр/100мл за около час и половина.Естествено всичко зависи от мед. персонал, които администрира вливането, но Киовиг е много пречистен препарат и страничните ефекти са сведени до минимум. Толкова малко количество като 50мл или 100 мл не натоварва организма и оттам времето на вливане няма такова значение.

# 185
  • Мнения: 1
здравейте..за пръв път влизам във този саит, прочетох вашите мнения за вливанията.Аз съм бременна във 6 г.с и имам проблем със NK клетките Назначени ми са вливки със Kiovig ,но ме е страх да го вливам предвид страничните ефекти.Пия във момента  омега 3 и утрогестан..пропуснах да спомена че имам 2 мисед аборта и във момента съм много объркана какво да правя..дайте съвет ако някой е вливал или има същия проблем..Благодаря предварително Hug

# 186
  • София
  • Мнения: 262
Здравей viorose! Аз пуснах тази тема преди време. Сега  съм бременна – в 8 г.с.съм. Направих избора си – вливам Имуновенин. Когато пуснах темата се чудех какво да правя. Вече знам, че направих правилния за мен избор. Вливах Имуновенин веднъж преди да забременея и втори път когато бях в 6 г.с. По всяка вероятност ще продължа да вливам. Аз също приемам Утрогестан. Освен Имуновенин вливам и Липовеноз. Понасям добре и двете лекарства. До момента не съм имала никакви странични ефекти. Киовиг не съм вливала, но за него чета из форумите, че е по-добър от Имуновенина. Имал по-малко странични ефекти и се понасял по-добре от организма отколкото Имуновенина.
Щом вече имаш два спонтанни аборта според мен е важно да вземеш решение възможно най-бързо. Преди вливанията винаги се правят проби за алергични реакции. Персоналът в клиниките те наблюдава  и контролира системата. Пожелавам ти успех и да вземеш правилното решение.

# 187
  • Мнения: 2 422
Имуновинин за антителата не помага .... Naughty
Лично мое мнение.
3 опита ИКСИ от които през двата ми вливаха 4 пъти не стана нищо, сега 4тия опит без имуновинин но на кортикостероиди антителата ми паднаха МАТ от 2350 падна на 53.

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 17:44 от МАIA

# 188
  • Мнения: 483
Имуновинин за антителата не помага .... Naughty
Лично мое мнение.
3 опита ИКСИ от които през двата ми вливаха 4 пъти не стана нищо, сега 4тия опит без имуновинин но на кортикостероиди антителата ми паднаха МАТ от 2350 падна на 53.
И аз забелязах същото при мен. И сега се чудя при новия опит да вливам или не. newsm78

# 189
  • Мнения: 335
MAIA,kartiche, а колко са ви НК клетките?Там колебания има ли при вливанията-понижение,повишение?

# 190
  • Мнения: 483
godgift НК клетките изследвах само преди трансфера, след това не съм, а  и след аборта толкова ме беше яд, че всичко което си бях намислила да изследвам не го изследвах и исках само да се прибера по-скоро. Така че незнам там как влияят вливанията. Когато започвах опита НК клетките бяха 11 и нещо %.

# 191
  • Мнения: 2 422
Не са ми били завишени НК клетките само това помня , не съм ги изследвала след това.

Общи условия

Активация на акаунт